jeso
04.02.10,06:29
Excise Duty, na základe odporúčania zadávam novú tému ,

ako firma chceme dovážať z Nemecka mazacie oleje do áut, strojov... / 1l, 4l,200 l.../ predávať v maloobchode aj veľkoobchode / budeme mať svoj sklad/


čo potrebujem na Slovensku vybaviť -aké povolenie, zaregistrovať sa na colnici, odvádzať spotrebnú daň z olejov , reciklačný fond -povinnosti ?
čítala som zákon o spotrebnej dani z minerálnych olejov , ale mám v tom chaos, volala som si na colnicu, poradili mi, aby som si preštudovala zákon...

dík vopred za rady
Excise Duty
04.02.10,10:11
Podstatou zdaňovania minerálnych olejov je ich zdanenie v prípadoch, ak sú určené na použitie ako pohonná látka alebo ako palivo, ponúkané na použitie ako pohonná látka alebo ako palivo alebo ak sú použité ako pohonná látka alebo ako palivo. Mazacie oleje sú však svojou podstatou určené na iné použitie ako pohonná látka alebo ako palivo, preto sa na takéto minerálne oleje nevzťahuje žiadna sadzba dane podľa ustanovenia § 6 zákona o spotrebnej dani z minerálneho oleja. Okrem toho niektoré minerálne oleje sú na základe smernice Rady č. 2003/96/ES o reštrukturalizácii právneho rámca spoločenstva pre zdaňovanie energetických výrobkov a elektriny považované za daňovo rizikové a preto podľa ustanovenia § 4 ods. 8 podliehajú dozoru a kontrole ich pohybu použitím sprievodného dokumentu.
Mazacie oleje sú tovarom kódu KN 2710 10 19 81, nie sú teda tovarom, na ktoré sa vzťahuje ustanovenie § 4 ods. 8 a ani sa na ne nevzťahuje žiadna sadzba dane podľa § 6, preto možno s takýmto tovarom bežne obchodovať bez akéhokoľvek povolenia a registrácie, bez použitia sprievodného dokumentu a povinnosti platiť daň.
A už by sme si päť a polroka od vstupu do EÚ mohli osvojiť, že pri obchodovaní v rámci EÚ nepoužívame pojmy ako dovoz a vývoz, dovozom je vstup tovaru na územie spoločenstva, vývozom výstup tovaru z územia spoločenstva.
jeso
04.02.10,11:25
A už by sme si päť a polroka od vstupu do EÚ mohli osvojiť, že pri obchodovaní v rámci EÚ nepoužívame pojmy ako dovoz a vývoz, dovozom je vstup tovaru na územie spoločenstva, vývozom výstup tovaru z územia spoločenstva.[/COLOR]


Excise Duty, dik za odpoved a upozornenie http://www.porada.sk/images/icons/icon14.gif maš pravdu, obchodovanie s Nemeckom nie je dovoz...
ešte sa chcem spýtať na podmienky - povinnosti ohladom reciklačného fondu pri obchodovaní s minerálnymi olejmi so štátmi EU
Excise Duty
04.02.10,11:28
Excise Duty, dik za odpoved a upozornenie http://www.porada.sk/images/icons/icon14.gif maš pravdu, obchodovanie s Nemeckom nie je dovoz...
ešte sa chcem spýtať na podmienky - povinnosti ohladom reciklačného fondu pri obchodovaní s minerálnymi olejmi so štátmi EU
K tomu sa neviem vyjadriť, to nie je daňová problematika a nie som v tom doma.
Excise Duty
04.02.10,11:46
jeso
04.02.10,20:02
dakujem...