GABAZ
04.02.10,07:09
Potrebovala by som si potvrdiť informáciu :

Pracovníčka doniesla v priebehu mesiaca 5 potvrdení o návšteve psychológa s dieťaťom. Nikdy nešlo o celý pracovný deň, dohromady to bolo 18 hodín. Tu na porade som sa stretla s názorom, že návštevu psychológa nemožno považovať za prekážku v práci, nakoľko nejde o zdravotnícke zariadenie. Potrebovala by som si overiť, či je to naozaj tak, predpokladám, že u tejto pracovníčky sa to bude opakovať.
Predpokladám, že ak by som jej tieto hodiny vykázala ako ospravedlnené, ale neplatené nie je potrebné nahlasovať na sociálnu poisťovňu prerušenie poistenia.

Vopred ďakujem za radu.
Ivenka
04.02.10,06:50
Pozri si § 141 ZP. V podstate nárok má, aspoň ja som sa v ZP nedočítala vylúčenie takéhoto zariadenia. Ak s tým máte problémy, tak skúste zistiť či nemôže navštíviť ambulanciu po pracovnej zmene.
GABAZ
04.02.10,06:57
Konkrétna psychologická poradňa patrí pod ministerstvo školstva, tak naozaj neviem, či sa to dá považovať za zdravotnícke zariadenie - aspoň tu na porade v jednom príspevku bol názor, že nie je možné považovať psych.poradňu za zdravotnícke zariadenie. Týkalo sa to minulého mesiaca, takže už sa to stalo.
luciave
04.02.10,12:07
Ja som navštevovala Pedagogicko psychologickú poradňu s dieťatom pravidelne a priepustky mi uznali bez problémov u oboch zamestnávateľov(menila som prácu), nie je to síce zdravotné zariadenie ale návštevy sú z dôvodu určitého zdravotného postihnutia (väčšina problémov, pre ktoré sa navštevujú tieto poradne sú "vývinové poruchy" disgrafia, dislexia, hyperaktivita atď.), takže je oprávnený dôvod na sprevádzanie dieťaťa do takéhoto zariadenia vrámci "priepusky"
GABAZ
05.02.10,09:24
Ja som navštevovala Pedagogicko psychologickú poradňu s dieťatom pravidelne a priepustky mi uznali bez problémov u oboch zamestnávateľov(menila som prácu), nie je to síce zdravotné zariadenie ale návštevy sú z dôvodu určitého zdravotného postihnutia (väčšina problémov, pre ktoré sa navštevujú tieto poradne sú "vývinové poruchy" disgrafia, dislexia, hyperaktivita atď.), takže je oprávnený dôvod na sprevádzanie dieťaťa do takéhoto zariadenia vrámci "priepusky"


Mne to je jasné, nemám záujem zamestnankyni uškodiť, že by som jej nechcela niečo zaplatiť. Ale stretla som sa s týmto názorom, že psychologická poradňa nie je zdravotnícke zariadenie, preto nemôže ísť o platené voľno v rámci 7 dní podľa zákonníka práce. Možno niektoré poradne patria aj pod zdravotnícke zariadenia, táto konkrétne patrí pod rezort školstva.

Keby sa niekto vedel k tomu ešte vyjadriť, veľmi by som uvítala názor. Ide o dosť veľa hodín a zrejme sa budú opakovať, preto by som to potrebovala vedieť.
GABAZ
08.02.10,06:05
Posuniem si tému.
Chobot
08.02.10,09:17
Mne to je jasné, nemám záujem zamestnankyni uškodiť, že by som jej nechcela niečo zaplatiť. Ale stretla som sa s týmto názorom, že psychologická poradňa nie je zdravotnícke zariadenie, preto nemôže ísť o platené voľno v rámci 7 dní podľa zákonníka práce. Možno niektoré poradne patria aj pod zdravotnícke zariadenia, táto konkrétne patrí pod rezort školstva.

Keby sa niekto vedel k tomu ešte vyjadriť, veľmi by som uvítala názor. Ide o dosť veľa hodín a zrejme sa budú opakovať, preto by som to potrebovala vedieť.

Ak sa pýtaš na názor, tak každý ti môže dať svoj názor a tie môžu byť diametrálne odlišné. Ja som ti našiel na porade 2 témy, kde to už bolo diskutované a môj názor je, že zamestnanec má nárok:

http://www.porada.sk/t71797-dolezite-osobne-prekazky-v-praci.html

http://www.porada.sk/t74106-navsteva-psychologa.html