pepa78
04.02.10,08:10
Prosím o radu:

Ako napálim DVDčko tak aby fungovalo ako originálne ? Myslím tým menu atď.

Ďakujem
dalid
04.02.10,07:25
Najjednoduchsie cez funkciu "Copy disk". Nepises ale aky mas napalovaci soft, takze hladaj vyznamovo nieco podobne v ponuke...
salvosko
04.02.10,07:56
Original DVD su chranene proti kopirovaniu tak ti to nebude fungovat. Ale DecryptDVD urobi svoje ;)
pepa78
04.02.10,08:07
mam stiahnuté .vob, používam bežne Nero. Ale myslím, že keď tie súbory len tak nahrám na dvdčko tak to bude obyčajný data disk a nie dvd s filmom...no neviem nejak to skúsim, ak máte niekto radu, rád sa priučím...
jojom
04.02.10,08:27
mam stiahnuté .vob, používam bežne Nero. Ale myslím, že keď tie súbory len tak nahrám na dvdčko tak to bude obyčajný data disk a nie dvd s filmom...no neviem nejak to skúsim, ak máte niekto radu, rád sa priučím...

Ked to máš len tak stiahnuté tak je možné že tam menu máš. Ak máš nero tak jedna z možností je napálenie dvd-video. Bohužial len Ty vieš ako si to kopíroval z oreg.DVD, či tam menu je alebo nie. Musíš obetovať 1 ks dvd nosič a výsledok uvidíš. Prípadne ak si chceš vyrobiť sám menu, pozri aj tu na fóre sú návody. Súbory z vob kocovkou Ti stačiť nebudú, mal by si tam mať aj súbory z koncovkou ifo a bup.
V stolnom prehrávači ak to napáliš bez Video_ts a Audio_ts neprehráš.
Fero11
04.02.10,08:31
Nieco si precitaj tu http://cs.wikipedia.org/wiki/DVD-Video Ak chces vytvarat kopie s original, alebo inych uz hotovych DVDeciek, tak na to pouzi kopirovacie nastroje.
Ak mas surove mpeg subory, tak budes robit authoring, aby si vytvoril DVD strukturu.
Ak mas vob tak je to len akokeby si mal surovy mpeg
salvosko
04.02.10,08:52
V Nero si povies ze chce urobit DVD Video disk a potom ti on ponukne 2 adresare a tie vob subory das do VIDEO_TS ci ako sa vola ten adresar.
Kup si jedno prepisovatelne DVD (RW), sa ti zide a ked to na to napalis a nebude to dobre tak sa nic nedeje.
Vlado40
04.02.10,10:19
rhenus
04.02.10,10:23
Kopirovanie dvd je porusovanie autorskeho zakona - vid obrazovka VAROVANIE, ked si pustis dvd.
Fero11
04.02.10,11:14
Mozno ma obavu, ze sa mu to prve DVD zlomi a robi si zalohu :)
dalid
04.02.10,11:29
Mozno ma obavu, ze sa mu to prve DVD zlomi a robi si zalohu :)

:D:D:D presne tak...
Ja mam tiez v aute napalovane CD, ak by ihc niekto ukradol, originaly su doma.:cool:
Laco-monter
04.02.10,11:36
Original DVD su chranene proti kopirovaniu tak ti to nebude fungovat. Ale DecryptDVD urobi svoje ;)

Originál DVD sú sice chránené proti kopírovaniu,no dobrý program rozkóduje túto ochranu a umožní napáliť kópiu.

Ja mam legalnu verziu MS XP a jej súčasťou je aj SONIC program na kopirovanie a napaľovanie dátových diskov,či CD alebo DVD.

Ešte lepší program je DVD Fab Platinum,čo skopíruje každé DVD ,uspešnosť kopírovania 99,99%, no je to dosť pomalé ,1 DVD skopíruje za cca 17 minut a ďalších cca 20 potrebuje na napálenie.

Preto niektorí uprednostńuje Nero a vyrobu diViX , no ja nie som fanušikom Nera ani diViX.
Laco-monter
04.02.10,11:41
Kopirovanie dvd je porusovanie autorskeho zakona - vid obrazovka VAROVANIE, ked si pustis dvd.
Ak je totak,prečo sú voĺne dostupné programy na kopirovanie CD a DVD?

Možeš si urobiť kópiu ale len pre svoje používanie,nie pre ďalšiu distribuciu.

práve kvoli tomu bol prijatý zákon na ochranu autorských práv,lebo niektorí debkovia si z toho urobili biznis a predávali 1 film na DVD za 50 Sk.
Fero11
04.02.10,13:07
No ked kupil napalovacku za 30 000 SK tak musel si na nu nejak zarobit, ne ?? :D:D
sybila3
06.02.10,17:37
stalo sa vám už niečo také, že napálim filmy na dvd, v počítači sa mi nezobrazia, ako keby bolo prázdne, dám do prehrávača a tam idú, znova skúsim do PC ale zas tam nič nie je. Kde je chyba?
Fero11
06.02.10,17:51
ne nestalo :)
Vlado40
06.02.10,18:55
Mal som zaujímavu chybu pri napaľovačke.Napálila , ale sama po sebe nedokázala prečítať.Dúfam ,že to nie je Tvoj prípad.
misoft
06.02.10,19:08
Otázka: neprečíta, alebo nezobrazí načítané?
Pokiaľ nezobrazí, je možnosť, že súbory sú napálené s atribútom "Hidden" - skrytý. V tom prípade povoľ zobrazenie skrytých súborov.
Pokiaľ neprečíta - tak to je záhada, pretože ak dokáže napáliť, musí si po sebe aj prečítať.
dalid
07.02.10,12:26
stalo sa vám už niečo také, že napálim filmy na dvd, v počítači sa mi nezobrazia, ako keby bolo prázdne, dám do prehrávača a tam idú, znova skúsim do PC ale zas tam nič nie je. Kde je chyba?

Mne sa to stalo presne naopak - prehravac nacitava a nacitava, ale nic. V PC ide DVD bez problemov, struktura suborov je normalna, uzamknute je... Ale je to 1 DVD, takze to neriesim..
sybila3
07.02.10,13:19
ako mám sprístupniť skryté súbory. Aj teraz som napálila, v PC sa mi nič nezobrazí, dala som do DVD a tam 5 filmov, no vôbec nechápem.
salvosko
07.02.10,13:47
Akoze v pocitaci ked pozries na DVD v prieskumnikovi tak je prazdne ale v DVD prehravaci na nom vidis 5 filmov?
misoft
07.02.10,19:46
ako mám sprístupniť skryté súbory
Štart>Ovládací panel>Možnosti priečinka>Zobrazenie>nájsť Skryté súbory a priečinky a tam označiť "Zobraziť skryté súbory a priečinky"
Potvrdiť OK.
sybila3
08.02.10,07:35
Pozerala som a mám tam zadané zobrazovať skryté súbory. tak neviem fakt.
Chobot
08.02.10,09:54
stalo sa vám už niečo také, že napálim filmy na dvd, v počítači sa mi nezobrazia, ako keby bolo prázdne, dám do prehrávača a tam idú, znova skúsim do PC ale zas tam nič nie je. Kde je chyba?

Skús to ešte pozrieť v inom PC.
kergulaan
08.02.10,11:50
stalo sa vám už niečo také, že napálim filmy na dvd, v počítači sa mi nezobrazia, ako keby bolo prázdne, dám do prehrávača a tam idú, znova skúsim do PC ale zas tam nič nie je. Kde je chyba?
ako mám sprístupniť skryté súbory. Aj teraz som napálila, v PC sa mi nič nezobrazí, dala som do DVD a tam 5 filmov, no vôbec nechápem.


Mila Sybila, prave aj ja maturujem nad napalovanim z kamery na DVD recorder a nasledne na DVD.
Tvoj problem je podla mna nie v PC ale pri nahravani v DVD recorderi. Nestaci iba DVD nahrat ale musis ich aj ukoncit / zavriet / finalizovat.
To je taka funkcia v DVD recorderoch ktora z nahrateho DVD urobi DVD-video a to je potom prehravatelne ako original DVD na vsetkych prehravacoch a PC.
Skus sa pozriet na navod k DVD prehravacu a tam urcite budes mat kapitolu uzatvarania DVD diskov.
Chobot
08.02.10,12:57
ako mám sprístupniť skryté súbory. Aj teraz som napálila, v PC sa mi nič nezobrazí, dala som do DVD a tam 5 filmov, no vôbec nechápem.

A to DVD napaľuješ v PC alebo v DVD rekordéri?
Vlado40
08.02.10,13:42
Ak neuzavreté DVD dám do PC a skúsim tam ešte niečo napáliť napr. ešte jeden film malo by mi ukázať aj to čo je tam napálené, alebo upozorniť , že DVD nie je prázdne.Možno ho potom stačí uzavrieť aj PC napr. v programe NERO.To je ako keď vytváram DVD multisesion a postupne tam pridávam niečo , stále mi pri pridávaní ukáže aj to čo už je napálene predtým.
sybila3
10.02.10,07:21
Ja napaľujem v PC. Napálila som už dosť DVD a fungovali aj v PC aj na DVD prehrávači. Ale toto vôbec neviem prečo?
jojom
10.02.10,07:33
Ako máš napálené DVD 5 filmov? Nie sú to avi a 5 filmov na 1 DVD nosiči? To by bola riadna kompresia. A myslím že pravda bude v poslednom príspevku od Vlado40 "neuzavreté DVD". Skús ho dať do napalovačky dopáliť nejaké malé video a uzavrieť čiže finalizovať DVD či ako to je.
sybila3
10.02.10,07:42
Takto bežne napaľujem a keď dám DVD do Pc sa mi zobrazili doteraz aj som mohla dopáliť, teraz mi ukazuje, že je prázdne, dám do DVD prehrávača tam sú aj si ich mžem pustiť. Znova dám do PC a nič. neviem prečo, keď predtým som tak isto napaľovala cez NERO a bolo to OK a nič som neuzatvárala.
jojom
10.02.10,07:52
Chod na to ešte raz a pomaly mne to pomáha :D. Vložiť do PC, nakopni Nera, a z ponuky DVD daj DVD-ROM(ISO), vedla toho máš Multissesion tam daj Continue Multissesion disk v prípade že máš Nera slovensky alebo česky je to trochu inač. Myslím si že budeš tam mať tie filmy. Bo to nie je dvd zo štruktúrou AUDIO_TS a VIDEO_TS. Ak to nie je ono tak :( neviem.
PotPalo
10.02.10,16:39
Niekedy sa stane nekompatibilitou média alebo napalovačky, že vidí DVD ako Audio CD, a tým pádom sa s ním nedá pracovať. Doporučujem skúsiť inú mechaniku alebo iný počítač. Ak to bude aj tam tak isto, tak neviem, potom asi už len s programom ISO Buster... Známemu sa napríklad podarilo nechtiac napáliť DVD na DVD rekordéri tak, že išlo prehrať, ale skopírovať ho nevedel ani DVD Fab Platinum.

S tým, že treba napáliť priečinok VIDEO_TS aby sa zistilo aké DVD je v ňom nesúhlasím. Stačí napríklad v programe Power DVD dať otvoriť DVD z harddisku, vybrať priečinok VIDEO_TS, a spustí ho tak isto, ako keby bol napálený na DVD.
salvosko
10.02.10,18:11
S tým, že treba napáliť priečinok VIDEO_TS aby sa zistilo aké DVD je v ňom nesúhlasím. Stačí napríklad v programe Power DVD dať otvoriť DVD z harddisku, vybrať priečinok VIDEO_TS, a spustí ho tak isto, ako keby bol napálený na DVD.
Alebo aj pomocou Media Player Classic Home Cinema.
kergulaan
11.02.10,11:07
....
V stolnom prehrávači ak to napáliš bez Video_ts a Audio_ts neprehráš.

Z kamery som si preniesol nahravku na DVD recorder a napalil na DVD.
Ako som citoval vyssie, podla info tu na porade, by na DVD mali byt 2 adresare Video_ts a Audio_ts. Ja tam vsak mam VIDEO_RM A VIDEO_TS. (vid v prilohe)
Dvd sa vsak da prehrat bez problemov coi uz na pc alebo na DVD prehravaci.
Preco je to tak?
Este je zaujimave, ze som nahral 3 rozlicne DVD a vsetky maju rovnaku strukturu - tym myslim, rovnake adresare a v nich rovnake subory.
Vlado40
11.02.10,13:05
Skús si to DVD skopírovať do PC , alebo na iné DVD napr.DVD-RW iba na skúšku.Ak by sa to nedalo , tak by som povedal ,že DVD recorder vytvára DVD s ochranou proti kopírovaniuŠtruktúra DVD s filmom musí byť stále rovnaká ,inač by to nebolo DVD.
misoft
11.02.10,15:18
Ako som citoval vyssie, podla info tu na porade, by na DVD mali byt 2 adresare Video_ts a Audio_ts. Ja tam vsak mam VIDEO_RM A VIDEO_TS. (vid v prilohe)

DVD recorder v adresári VIDEO_RM ukladá informácie o DVD pre potreby samotného DVD rekordéra (pokiaľ vstúpiš do menu HDD, tak sa ti objavia údaje o čase, dátume, dĺžke, zdroja [kanál....] záznamu). Pre samotné prehrávanie tieto údaje sú irilevantné (nepotrebné), sú to informačné údaje samotného HDD v rekordéri. Pokiaľ si napáliš na DVD-RW, môžeš to prekopírovať do PC, VIDEO_RM môžeš jednoducho zrušiť. Ak chceš. môžeš doplniť adresár AUDIO_TS a spolu s VIDEO_TS napáliť na DVD ==> dostaneš plnohodnotné Video DVD (akoby originál DVD - samospustiteľné v prehrávači). Pre prehrávanie je však najdôležitejší VIDEO_TS adresár a súbory v ňom.
maurer2
12.02.10,15:50
kergulaan
15.02.10,12:42
Skús si to DVD skopírovať do PC , alebo na iné DVD napr.DVD-RW iba na skúšku.Ak by sa to nedalo , tak by som povedal ,že DVD recorder vytvára DVD s ochranou proti kopírovaniuŠtruktúra DVD s filmom musí byť stále rovnaká ,inač by to nebolo DVD.
No toz, zobral som dvd (+R) napalene na spominanom DVd rec. Samsung a v pocitaci, za pomoci Nera - som ho napalil / copy na ine ciste DVD+R (cez obraz DVD) aj s kontrolov dat - bez problemov. Ziadne specialne hlasky nic.
Ked som sa pozrel na schemu noveho DVD tak bola presne ako predchadzajuce DVD a vlastne, ako som uz pisal absolutne identicka zo vsetkymi DVD co som na DVD recordery napalil. Vid priloha.
Co ma najviac na to zaraza, ze tam nemam to Audio_ts ale nieco uplne ine. Este aj subory v adresaroch su uplne rovnake. Medzi jednotlivymi DVD je rozdiel iba vo velkosti jednotlivych suborov, nazvy su rovnake.
kergulaan
15.02.10,12:52
............. Pokiaľ si napáliš na DVD-RW, môžeš to prekopírovať do PC, VIDEO_RM môžeš jednoducho zrušiť. Ak chceš. môžeš doplniť adresár AUDIO_TS a spolu s VIDEO_TS napáliť na DVD ==> dostaneš plnohodnotné Video DVD (akoby originál DVD - samospustiteľné v prehrávači). Pre prehrávanie je však najdôležitejší VIDEO_TS adresár a súbory v ňom.
Prosim mozes mi vysvetlit : "plnohodnotné Video DVD (akoby originál DVD - samospustiteľné v prehrávači)."
to akoze to DVD napalene priamo v DVD recoredri je nejake "neplnohodnotne" ? Predpokladas, ze mi nepojde spustit na inych DVD prehravacoch?
misoft
15.02.10,18:46
kergulaanko milučký!

Ak napáliš v napaľovacom programe na DVD *.avi = dostaneš dátový disk s video súbormi komprimovanými.
Ak na DVD rekordéri napáliš DVD a rekordér ti to uloží s adresármi VIDEO_RM a VIDEO_TS = dostaneš DVD video, ktoré niektoré DVD prehrávače spustia len cez OSD menu toho prehrávača.
A pokiaľ si preštuduješ štruktúru originálneho Video DVD, tak zistíš, že tam má AUDIO_TS a VIDEO_TS a po vložení do prehrávača (aj mechaniky PC) sa automaticky načitáva root a vyskočí menu DVD (nie prehrávača) ==> toto je plnohodnotné DVD-video.

Čiže, ak sa napáli s vyššie uvedenými adresármi a štruktúrou v napaľovačke => dostaneš to plnohodnotné DVD video, ostatné (aj keď majú uložené video súbory) sú len DVD s video súbormi!


>>Ešte pre ostatných doplním: mne osobne nevadí, ak musím spúšťať film cez OSD menu prehrávača. Pokiaľ však chcem mať DVD ako originál, tak si ho v rekordéri napálim na DVD-RW, prenesiem do PC, upravím, napaľovacím programom napálim ako DVD-video [je tam aj taká pokuka!] a vylezie mi DVD, ktoré po vložení do prehrávača sa samo spustí.
sybila3
17.02.10,07:35
už som zistila kde je chyba, keď som zmazala dvd a napálila nové filmy, tak som nenaformátovala. Teraz som naformátovala a je ich vidieť aj na PC.
Chobot
17.02.10,10:11
Prosim mozes mi vysvetlit : "plnohodnotné Video DVD (akoby originál DVD - samospustiteľné v prehrávači)."
to akoze to DVD napalene priamo v DVD recoredri je nejake "neplnohodnotne" ? Predpokladas, ze mi nepojde spustit na inych DVD prehravacoch?


Každý DVD rekordér si napáli vo svojom formáte. Neviem, či existuje nejaký DVD rekordér, ktorý by napaľoval v plnohodnotnom DVD video formáte (podadresáre Video TS a Audio TS).

Napr. ja mám rekordér Panasonic a ak napálim nejaký film na DVD médium, tak tento rekordér má úplne vlastný formát a štruktúru napaľovania. Vytvorí len jeden adresár DVD_RTAV (viď priložený obrázok) a v ňom 3 súbory (VR_MANGR.BUP, VR_MANGR.IFO a VR_MOVIE.VRO).

Takto vytvorený disk nie je možné prehrať v klasickom DVD prehrávači, ukazuje mi NO DISK a to je dokonca tiež Panasonic DVD prehrávač.

V PC tento disk ide prehrať bežnými prehrávačmi videosúborov, dokonca ho prehrá aj videoprehrávač (DVD Video Player).

Keď som ale chcel skonvertovať tento formát na nejaký bežný (napr. na DivX v kontajneri .avi), tak tento formát nerozpoznal žiadny video konvertor. Tak som skúsil jednu absolútne neštandardnú vec - tomu súboru VR_MOVIE.VRO som prepísal ntvrdo koncovku na .avi a zázrak sa stal. Zrazu ho spoznal ktorýkoľvek video konvertor (ja používam Total Video Converter) a v pohode ho skonvertoval na štandardný .avi súbor s DivX kódpvaním.

Z toho som usúdil, že ten súbor VR_MOVIE.VRO je vlastne kontajner, ktorý obsahuje aj audio stopu (v mp3 kódovaní) aj video stopu (v neznámom kódovaní).

Takže nie každý disk napálený DVD rekordérom je v štandardnom DVD video formáte.

Kto chce skúsiť pohrať sa s tými súbormi, tak sú uložené na Rapidshare. (http://rapidshare.com/files/351608742/Nahr__vka_z_DVD_rekord__ra.rar)
misoft
17.02.10,12:08
Doplním Chobota pre kergulaana:

Každý DVD rekordér si napáli vo svojom formáte. Neviem, či existuje nejaký DVD rekordér, ktorý by napaľoval v plnohodnotnom DVD video formáte (podadresáre Video TS a Audio TS).
Každý výrobca DVD rekordérov si prakticky určí svoj formát, k torom ten jeho prístroj spracuváva video súbory. A ako Chobot spomínal, nie každý prehrávač potom môže prehrať DVD od iného výrobcu (rozdiel formátov), ale VIE prehrať štandardný DVD-video formát a ten má AUDIO_TS a VIDEO_TS.
Preto som spomínal - kergulaan - to, čo som spomínal :D - PLNOHODNOTNÉ VIDEO DVD. Už rozumieš?

Doplním:

VIDEO_TS

On a DVD disc, DVD movie files are stored in the VIDEO_TS folder. There is also an AUDIO_TS folder, this is where DVD-Audio would be stored, but usually the folder is empty.
The TS stands for "title set" and is part of DVD structure. The before mentioned VIDEO_TS folder will hold all the pertinent information such as Informaton (IFO) and any backup (BUP) files that are necessary for the DVD to even be read.

Translation:
VIDEO_TS

Na disku DVD, sú DVD súbory uložené v zložke VIDEO_TS. Je tam tiež zložka AUDIO_TS, je-li DVD-Audio by boli uložené, ale zvyčajne zložka je prázdna.

TS je skratka pre "názov súboru" a je súčasťou štruktúry DVD. Vyššie uvedenú VIDEO_TS zložky budú mať všetky relevantné informácie, ako sú Informaton (IFO) a prípadné zálohy (BUP) súbory, ktoré sú potrebné na DVD dokonca čítať.
PotPalo
17.02.10,20:51
A to sa nedá nastaviť v tom DVD-rekordéri, aby zapisoval v štandardnom formáte? Keď je s harddiskom, tak podľa mňa by to malo ísť. Nahrať film na harddisk a potom ho napáliť v štandarde DVD. Nemám DVD-rekordér, tak neviem, len tipujem...
kergulaan
18.02.10,06:10
A to sa nedá nastaviť v tom DVD-rekordéri, aby zapisoval v štandardnom formáte? Keď je s harddiskom, tak podľa mňa by to malo ísť. Nahrať film na harddisk a potom ho napáliť v štandarde DVD. Nemám DVD-rekordér, tak neviem, len tipujem...
No to aj mna zaujima, idem cumnut do navodu ked bude trochu casu.
Chobot
18.02.10,09:02
A to sa nedá nastaviť v tom DVD-rekordéri, aby zapisoval v štandardnom formáte? Keď je s harddiskom, tak podľa mňa by to malo ísť. Nahrať film na harddisk a potom ho napáliť v štandarde DVD. Nemám DVD-rekordér, tak neviem, len tipujem...

DVD rekordéry nie sú tak univerzálne ako PC, kde si môžeš ponastavovať iné veci.

Napr. ako som písal na inom mieste, na mojom Panasonicu síce prehrajem DivX filmy, aj titulky mi načíta, ale sú také malé, že zo sedačky ich ledva vidím. A nie je nijako možné nastaviť veľkosť písma, čo v akomkoľvek PC prehrávači je bežný štandard.
salvosko
18.02.10,09:12
DVD rekordéry nie sú tak univerzálne ako PC, kde si môžeš ponastavovať iné veci.

Napr. ako som písal na inom mieste, na mojom Panasonicu síce prehrajem DivX filmy, aj titulky mi načíta, ale sú také malé, že zo sedačky ich ledva vidím. A nie je nijako možné nastaviť veľkosť písma, čo v akomkoľvek PC prehrávači je bežný štandard.
Podla mna treba prejst na nieco taketo: http://pcsluzba.sk/wd_tv_live.html
sybila3
12.04.10,13:54
viete mi poradiť: v počítači mám stiahnutý celý film, keď si ho prejdem je až do konca, keď ho napálim na DVD, tak je tam len polovica filmu, už neviem ako inak ho tam dostať, prepalovala som ho 2x ale stále to isté.
Chobot
12.04.10,14:17
viete mi poradiť: v počítači mám stiahnutý celý film, keď si ho prejdem je až do konca, keď ho napálim na DVD, tak je tam len polovica filmu, už neviem ako inak ho tam dostať, prepalovala som ho 2x ale stále to isté.

Noo, mala by si nám o tom prezradiť viac. Napr. či ten film je vo formáte .avi alebo .mpeg, alebo je to obraz DVD disku? Či je v jednom súbore, alebo je to viacsúborový film?

Ďalej akým spôsobom to na to DVD napaľuješ? Len to kopíruješ ako dátový súbor, alebo či to vypaľuješ ako video DVD? Aký dlhý je ten film? Cez aký soft to napaľuješ?

Čím viac informácií uvedieš, tým skôr a presnejšie ti budeme vedieť poradiť.
dalid
13.04.10,04:21
Aky velky je subor? Nie je to nahoudou viac ako 4,7GB ? Inak presne presne treba doplnit to, co sa ty pytal Chobot.
monika040
30.04.10,10:23
Ahojte, v poslednom čase mi napálené DVD nejde prehrať v recordéry (PHILIPS) Vždy som si napálila na jedno DVD viac filmov, niekedy sa stalo, že mi jeden nešial, ale ostatné áno, on teraz mi to nejde vôbec, napíše mi to : unknown disc type

Staré DVD mi idú prehrať, len tie novo napálene nie, ale ak napálim film na CD tak ide prehrať, len na DVD nie a na CD sa mi nezmestí každý film. Skúšala som iný typ DVD, nepomohlo, hoci to bola značka ktorá mi vždy normálne šla. napaľujem na DVD-R lebo +R mi nechceli ísť. Viete mi pls poradiť, už som zbytočne minula asi 15 DVD-čok :( Značky EMTEC a VERBATIM
Vlado40
30.04.10,10:30
Tvoj PHILIPS ,alebo to DVD nepozná ,alebo nie je uzavreté.Skús si kúpiť "obyčajné " DVD napr.BENQ ,alebo iné...EMTEC aj mne robil raz problémy a preto na filmy kupujem obyčajné lacné DVD a idú v pohode.Samozrejme záleži aj na tom v akom formáte sú tie filmy na DVD.
monika040
30.04.10,15:35
Vlado40 diky, dúfam, že to pomôže nabudúce to tak radšj urobím :) A nevieš čo by mi ich uzavrelo, lebo mi ich je ľúto vyhodiť, mám Nero, možno iný program?
monika040
30.04.10,16:07
Skúäsila som to napáliť na inom PC a aj na inej značke napaľovačky, síce iný nápis, ale nejde to :( Dúfam, že lacným DVD sa problém vyrieši, len nechápem prečo donedávna všetko šlo a aj staré napálené idú
misoft
30.04.10,16:09
monika040
Možno to pomôže, možno nie, ale za pokus to stojí:
Myslím, že PHILIPSy majú aj funkciu System (pohľadaj na diaľkovom ovládači, či tam nie je tlačítko s týmto názvom). Vlož DVD do rekordéra, začne načítavať (pokiaľ načíta, ale pošle hlášku), stlač toto tlačítko a v menu si nájdi DVD > pod nim sa nachádzajú aj funkcie pre spracovanie DVD (aspoň dúfam): premenovanie štítku, kompatibilita, uzatvorenie (alebo niekedy uzamknutie) DVD. Ak sa dostaneš až tam, tak zadaj Uzavrieť (Uzamknúť). Pretože DVD rekordér načítaním pozisťoval základné údaje o DVD (aspoň obsadený priestor na DVD), tak ho uzavrie a malo by to fungovať.

Dúfam, že to tak bude a že to pomôže.
Vlado40
30.04.10,16:46
Ja na skúšku používam DVD-RW.Tak skús napáliť na DVD-RW jeden film DivX a skús čo s tým urobí PHILIPS.
ivaral
01.05.10,15:59
Uzavrieť (finalizovať) DVD ti môže len ten DVD-Recorder, v ktorom si napalovala video - NERO ti s tým nepomôže.
Mne sa nedávno prihodilo to, že starý SONY DVD-Recorder mi nedokázal načítať prázdne disky, a ani tie, ktoré v ňom boli napálené ale ešte neboli finalizované. Hotové DVD-ečka mi v pohode načítal a prehral. Tak som ho krvopotne rozobral, očistil laser v mechanike a nič som si nepomohol. Usúdil som, že sa už v ňom nadobro niečo po 6-tich rokoch pokazilo (asi nejaký čip) a odniesol som ho pivnice, že keby náhodou niečo :)))
Už som aj kúpil nové LG.
ivaral
01.05.10,17:16
Môžem ešte len dodať, že po premenovaní prípony (hoci aj na *.mpg), sa mi v editačnom programe podarilo rozpoznať vytvorené kapitoly :)
Chobot
03.05.10,07:03
Môžem ešte len dodať, že po premenovaní prípony (hoci aj na *.mpg), sa mi v editačnom programe podarilo rozpoznať vytvorené kapitoly :)

Niekedy ručné premenovanie napálených súborov je potrebné a účinné. Písal som o tom aj ja z vlastnej skúsenosti v príspevku č. 42.
monika040
04.05.10,05:33
Vôbec nič nepomohlo :rolleyes:
Stevo5
04.05.10,06:30
Ak si vyskúšala čo ti tu radili, nič nepomohlo, skús ešte jednu vec. Z tých filmov ktoré s napaľovala predtým a išli prehrať si skopíruj niektorý na disk počítača a napáľ ho na iné DVD. Tento by sa mal dať prehrať. Ak s nebude dať prehrať tak niečo nie je v poriadku s rekordérom.
Ak áno, budeš vedieť že napaľovanie aj rekordér sú v poriadku.
Ešte ma napadá jedna vec, neviem ako starý je tvoj rekordér... že nové filmy ktoré sa pokúšaš napaľovať sú spracované novými kodekmi (alebo novými verziami kodekov) a tvoj stolný prehrávač ich nevie preto prehrať. Niečo podobné ako keď si vyššie písala že niektoré z filmov ti išli a iné nie. Teraz je možno väčšina (alebo všetky) tých, čo nejdú.
Znovunapálenie jedného z tých čo idú by ti v tom malo urobiť jasno. Aj v tom, či médium (DVD) ktoré používaš je vhodné pre tvoj prehrávač.
misoft
04.05.10,14:58
Doplním Stevo5:
Podľa veku rekordéra sa môže určiť, či náhodou už nie je optika a laser na "hrane" (optika špinavá (jemný prach), laser zoslabená svietivoť. (Pre CD - sú jednovrstvové - nie je potrebný až taký svetelný výkon lasera, ako pre DVD - tam je potrebný trochu vyšší)
monika040
07.05.10,07:36
Ja asi viem čím to je, mne to nejde ako som preinštalovala Windows XP na 7 :(
misoft
07.05.10,18:29
Tak potom hľadaj ovládače pre tvoju mechaniku pre OS Win 7 a nainštaluj tieto ovládače (pre XP nemusia byť kompatibilné s Win 7 -môžu chýbať niektoré funkcie, program nevie, ako postupovať s dátami).
monika040
07.05.10,18:34
To si ja asi neporadím :( No je to zaujímavé napálim film na CD ide dám ten istý na DVD a nejde
monika040
08.05.10,10:31
Neviete o programe kde by som si zmenšila film z napr. 840MB na 700MB??
Vlado40
08.05.10,10:41
To si ja asi neporadím :( No je to zaujímavé napálim film na CD ide dám ten istý na DVD a nejde

Ten film napalený na DVD Ti neprehrá v PC.Ak je DVD uzavreté ,tak musí v PC nabehnúť.Ako napaľuješ film na DVD cez ponuku napáliť nový súbor?
misoft
08.05.10,13:33
Neviete o programe kde by som si zmenšila film z napr. 840MB na 700MB??
Je ich viacej, ktoré dokážu skonvertovať (a prípadne upraviť na potrebnú dĺžku) video súbor.
Nap.: VirtualDub, Avidemux, Total Video Converter...... atď, atď.
monika040
19.01.12,16:29
ahojte, mám notebook zančky toshiba a ked napalim dvd nejde mi prehrat na recordéri, ešte všera to šlo a dnes napálené filmi už nemôžem prehrať, to včera napálené mi ide normálne. Napr. mala som film Harry Potter 7 recorder mi to prehral, dala som ho sesternici a dnes som si chcela znova stiahnuť film pre seba, normálne som ho v nere napálila a nič nejde prehrať. Recordér mi ukazuje, že som tak dala DVD-R, ako keby to dvd bolo prázdne. Myslím, že je to napaľovačkou, mám nero 11, mozno preto, že je to nový typ a náš recordér už má asi 7 rokov. Len potom preco to islo ked som to napalila včera... nerozumiem :(
misoft
19.01.12,16:43
Rada pre monika040 - vyhoď z počítača ten moloch NERO. Nainštaluj si Ashampoo Burning Studio FREE (myslím, že má dokonca slovenčinu!) http://download.cnet.com/Ashampoo-Burning-Studio-Free/3000-2646_4-10776287.html

Pracuje pod XP, Sedmičkami, Vistou. Pred napaľovaním overuje kvalitu a veľkosť "placky".
BTW: nepropagujem, moja skúsenosť - kde sklamal Nero, tam Ashampoo to dokonale zvládol.
monika040
19.01.12,18:12
Neviem, ale PC mi to nechcel pustiť, ja tento notebook neznášam!!! Len môj PC je v oprave a bude tam dlho, asi budem zatiaľ bez napaľovania DVD :( V mojom PC bol tiež problém, ale vyriešilo mi to program ConvertXtoDvd 3 kde som vždy dala filmy .avi a rekordér bez problémov spustil, no teraz ani toto nepomáha, teda raz sa to podarilo, no zrazu nie. :D
misoft
20.01.12,17:14
A dala si "uzavrieť" napálené DVD-čko? Pokiaľ nie je "uzavreté", nemusí ho prečítať!
Ide o to, že tzv lead-in - hlavička - naznačuje, kde je prvý blok, ale nevie, kde je koniec napáleného a preto uvažuje o DVD-čku ako prázdnom (toto rozozná len napaľovací program, keď zisťuje stav DVD-čka a zistí, koľko je ešte voľného miesta pre dodanie ďalších dát). Preto sa uzatvára DVD-čko - tzv. lead-out - a tým oznamuje - tu je KONIEC a počítač vie, o aký objem dát sa jedná.
afrodias
02.06.12,16:40
Pozdravujem priatelia. Mám dve otázky.

1. Viete mi poradiť, ako napáliť DVD v PC aby išlo jeho obsah (film) skopírovať na HDD DVD Rekordéra? Už som vyskúšal všetky možné spôsoby - Rekordér mi stále hlási, že "Tento disk nie je možné kopírovať na HDD". Prehrávanie tých diskov v Rekordéri však funguje.
Mám DVD Rekordér "LG" - sám napaľuje ako originál Video alebo RM formáty (súbory sú v adresároch AUDIO_TS a VIDEO_TS). V manuáli Rekordéra píšu, že kopírovať sa dajú len DVD+R RW disky. Skúšal som aj DVD-RW no nič nefunguje. Na tie disky som v PC napálil aj originál Video súbory, ktoré boli predtým napálené na tom istom DVD Rekordéri (čiže som len v PC dal nový disk a na ten som to znova napáli ako dáta do adresárov AUDIO_TS a VIDEO_TS) a skúšal som aj DivX formáty "avi" "mpeg" "mp4" a iné - prehrať idú skoro všetky no skopírovať na HDD Rekordéra nie.
Potrebujem si v tom DVD Rekordéri skompletizovať seriály - väčšinu častí tých seriálov mám v Rekordéri a chýbajúce časti v PC (z Internetu) a potom chcem napáliť všetky na jeden DVD disk v rekordéri ako originál Video formát (AUDIO_TS a VIDEO_TS - LG to tak napaľuje).

2. Tiež neviem prečo mi DVD Rekordér LG nechce prehrať žiande DivX súbory napr. avi, mp4, mpeg, a iné (jedno akého sú formátu, či PAL, NTSC a akého rozlíšenia) keď si ich v PC skonvertujem programom "VideoPad Video Editor" z formátu Originál Video (nejedná sa o chránené disky či filmy). Pritom podobné DivX súbory avi, wmv, mpeg stiahnuté z internetu mi DVD Rekordér bez problémov prehráva - napálené na DVD-RW (používam značky Imation, EMTEC, Verbatim).

Napaľovacie programy v PC mám aké len chcete - Nero, Fab, Alkohol, Clone, NTSC... Už mám v tých filmoch riadny chaos a zaberajú mi miesto jak v PC tak v Rekordéri.
Poraďte ak viete. Ďakujem.
misoft
02.06.12,18:06
1. Viete mi poradiť, ako napáliť DVD v PC aby išlo jeho obsah (film) skopírovať na HDD DVD Rekordéra? Už som vyskúšal všetky možné spôsoby - Rekordér mi stále hlási, že "Tento disk nie je možné kopírovať na HDD". Prehrávanie tých diskov v Rekordéri však funguje.
Mám DVD Rekordér "LG" - sám napaľuje ako originál Video alebo RM formáty (súbory sú v adresároch AUDIO_TS a VIDEO_TS). V manuáli Rekordéra píšu, že kopírovať sa dajú len DVD+R RW disky. Skúšal som aj DVD-RW no nič nefunguje. Na tie disky som v PC napálil aj originál Video súbory, ktoré boli predtým napálené na tom istom DVD Rekordéri (čiže som len v PC dal nový disk a na ten som to znova napáli ako dáta do adresárov AUDIO_TS a VIDEO_TS) a skúšal som aj DivX formáty "avi" "mpeg" "mp4" a iné - prehrať idú skoro všetky no skopírovať na HDD Rekordéra nie.
Potrebujem si v tom DVD Rekordéri skompletizovať seriály - väčšinu častí tých seriálov mám v Rekordéri a chýbajúce časti v PC (z Internetu) a potom chcem napáliť všetky na jeden DVD disk v rekordéri ako originál Video formát (AUDIO_TS a VIDEO_TS - LG to tak napaľuje).
Z DVD mechaniky neprekopíruješ na HDD - opačne áno - DVD mechanika nemá prístup k HDD pre ukladanie - smer HDD-DVD mechanika je read only - čítať môže, zapisovať nie.
Riešenie: hodiť to na USB (dá sa aj v DVD formáte), zapojiť do vstupu USB (externý vstup), dať nahrávanie na HDD a spustiť prehrávanie na USB - uloží na HDD v adresároch AUDIO_TS, VIDEO_TS (rovnako ako na DVD).

2. Tiež neviem prečo mi DVD Rekordér LG nechce prehrať žiande DivX súbory napr. avi, mp4, mpeg, a iné (jedno akého sú formátu, či PAL, NTSC a akého rozlíšenia) keď si ich v PC skonvertujem programom "VideoPad Video Editor" z formátu Originál Video (nejedná sa o chránené disky či filmy). Pritom podobné DivX súbory avi, wmv, mpeg stiahnuté z internetu mi DVD Rekordér bez problémov prehráva - napálené na DVD-RW (používam značky Imation, EMTEC, Verbatim).
Pozor na videokodek - koncovka *.avi značí obálku súboru, ale tam môže byť video vo formáte h263, h264, mkv a toto LG nepodporuje.

Napaľovacie programy v PC mám aké len chcete - Nero, Fab, Alkohol, Clone, NTSC... Už mám v tých filmoch riadny chaos a zaberajú mi miesto jak v PC tak v Rekordéri.
Poraďte ak viete. Ďakujem. Pri konverzii voliť video kodek DivX, Xvid, mp2, audio kodek mp3 - obálka (extension, prípona) avi.
vlado 33
03.06.12,20:50
DVD fab.platinum odkóduje DVD srink napáli a je ako originál
vlado 33
05.06.12,08:45