Michelle22
04.02.10,10:37
Dobrý deň.Neviem,či moju otázku naformulujem správne,ale pokúsim sa.Môj známy má s.r.o.-čku,no nemá potrebné vzdelanie ani osvedčenia na činnnosť,ktorú by chcel vykonávať,preto poprosil kamarátka,ktorý tieto potrebné osvedčenia má,aby sa stal spolumajiteľom. Je takéto niečo možné a ak áno,akú zodpovednosť a povinnosti bude mať nový majiteľ.Ide o čiste kamarátsku službu. Ďakujem.
Lianka
04.02.10,10:28
:eek::eek::eek:

Byt spolumajitelom firmy, t. j. mat vo firme obchodny podiel, by som vobec nepovazovala za kamaratsku sluzbu. Ide o velmi vaznu vec, ktora ma vplyv na riadenie, chod firmy, jej rozhodnutia, podiel na zisku/strate a pod.

Kuk Obchodny zakonnik.
Michelle22
04.02.10,10:34
Ďakujem za odpoveď, no mňa by skôr zaujímalo ako to urobiť tak aby nový spolumajiteľ bol vystavený minimálnemu riziku, to znamená nejde mu o zisk a zároveň by nechcel niesť nejaké riziko za škody spoločnosťou spôsobené.
Lianka
04.02.10,10:38
Michelle, prepac, ale nerozumiem, na co sa pusta do niecoho, o com si predtym absolutne nic nezisti, nenastuduje - svoje prava a povinnosti, dosledky.

Neskor bude mat otazku, ze firma je v problemoch, on tam, zial, ma isty podiel - a nevie, ako z toho von. Takych otazok je tu na Poradu tisic. Preco necitate zakony?
Michelle22
04.02.10,10:50
ale áno to mu je jasne preto o tom zisťujeme viac, všetky podklady pripravuje právnik ale pre istotu niečo overuje aj on sám. Vieš niekedy je na otázku v zmysle nepomohol by si ťažké odpovedať nie takže, zostáva vyriešiť len problém ako na to z čo najmenším prípadným rizikom. Ako to prípadne zakotviť v spoločenskej zmluve.