anjelik99
04.02.10,11:13
Chcela by som vas poziadat o radu. Otec je dlhe roky zivnostnik, vsetko si vzdy podstivo platil, ale stala sa taka vec ze nedavno mu zistili ze za jeden rok posielal odvody do soc. poistovne so zlym VS, a dali mu to zaplatit znova!!! spolu aj z dost vysokym penale. je to opravnene, preco nemozu uviest spatne platby pod spravny vs????? ked tie platby tam prisli. Dakujem za radu:confused::confused:
Timka1
04.02.10,10:14
a bol tam osobne?
ak nie, nech vezme všetky doklady o zaplatení a čo najskôr to rieši
Ivenka
04.02.10,10:16
Pokiaľ som to pochopila tak mu platby nevyparovali. Donedávna SP používala softwar, ktorý im umožňoval vyparovať platby správne. Mala som ten istý prípad /KE/ a ochotnú pracovníčku, ktorá mi to opravila.
Lianka
04.02.10,10:21
Proti rozhodnutiu SP sa treba pisomne odvolat a odvolanie zdovodnit zlym VS pri uhradach + dolozit potvrdenia o uhradach za dane obdobie. V ziadnom pripade nie je dovod na opatovne zaplatenie toho, co uz raz zaplatil.
Timka1
04.02.10,10:22
prípadne napísať nejakú žiadosť o preúčtovanie VS na ten váš
anjelik99
04.02.10,10:27
riesil to telefonicky a zamestnankyna mu povedala ze sa mu to aspon prirata k lepsiemu dochodku, he ked sa ho dozije, mama to radsej hned zaplatila ale teraz este chcu aj penale, myslim ze je to uplna hlupost, ty co maju milionove dlhy tych neriesia a malych zivnostnikov terorizuju
Timka1
04.02.10,10:33
riesil to telefonicky a zamestnankyna mu povedala ze sa mu to aspon prirata k lepsiemu dochodku, he ked sa ho dozije, mama to radsej hned zaplatila ale teraz este chcu aj penale, myslim ze je to uplna hlupost, ty co maju milionove dlhy tych neriesia a malych zivnostnikov terorizuju

:eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek:
Lianka
04.02.10,10:36
riesil to telefonicky a zamestnankyna mu povedala ze sa mu to aspon prirata k lepsiemu dochodku, he ked sa ho dozije, mama to radsej hned zaplatila ale teraz este chcu aj penale, myslim ze je to uplna hlupost, ty co maju milionove dlhy tych neriesia a malych zivnostnikov terorizuju

Duplicitne odvody su zaplatene bez pravneho dovodu - takyto argument neobstoji. To, ze je SP v problemoch, je dolhodobo zname, ale na jeho mieste by som si toto nenechala.
vikinka
04.02.10,10:46
Nebol náhodou v tom čase aj dobrovoľne poistený?V takom prípade sa platia odvody pod VS začínajúcim 600...,ak bol a mal aj povinnosť zo zákona,potom odôvodnene pýtajú doplatiť povinné poistenie.
Taká platba sa nedá preúčtovať,pretože ak sa neodhlásil z dobrovľ.poist. musel platiť na 2 x.