44pepe
04.02.10,11:50
Dobry den...Vela som toho precital o exekuciach...Ale...
Som veritelom osobe, ktora ma vela dlhov...Jediny majetok - chata s pozemkom...Ale okrem Danoveho je tam asi uz 7 exekutorov v rade...
Chcel by som vediet, ci ma zmysel zaradit sa do radu, ked chata ma realne hodnotu mozno 1/10 vsetkych exekucii, zapisanych v katastri...Dotycny nepracuje, nepobera ziadne davky a ma 5 rokov zrusene bezpodielove s manzelkou...
Ako sa bude postupovat v pripade drazby?Najväcsi dlznik je DU...A aj prvy zapisany v rade na katastri...
Ak budem /teda exekutor bude zapisany v tarche na liste vlastnictva, ma dosah na drazbu? Musia vsetci exekutori suhlasit s drazbou? Alebo ako sa to riesi v takom pripade...Podla mojich informacii ma DU prednost pred vsetkymi...Ale je mozne zablokovat drazbu? Ak by sa chata predala v drazbe, peniaze by pripadli DU a my ostatni sa mozme past?A ak dotycny uzatvori s 5-timi exekutormi dohodu o splacani, bude im splacat, mozu ani zdrzovat/blokovat drazbu?
Prosim, ak vie niekto poradit, budem vdacny...Dakujem
iriska
05.02.10,06:03
môže sa zamestnať, dostávať dôchodok, dediť (keď má dlhy, nesmie odmietnuť dedičstvo, na to treba dávať pozor)...

Tiež pozor na premlčanie rozhodnutia, ktorým je priznaná pohľadávka.
44pepe
06.02.10,07:53
Jasné, tieto skutočnosti mám na zreteli...Ale skôr sa mi jedná o tu chatu...Či dražbu musia odsúhlasiť všetci exekútori, ktorý sú v liste vlastníctva zapísany v ťarchách...Ja nie som právnik ani exekútor, preto hľadám info, aby som sa rozhodol ako ďalej..Ďakujem
iriska
07.02.10,06:07
väčšinou začne dražiť jeden z prvých exekútorov a uspokojujú sa pohľadávky podľa poradia, takže sa môže stať, že sa uspokojí len jedna alebo dve pohľadávky a je po chate (ktorý je prvý zistíš tak, že pozrieš na LV a 1. v lepšom prípade už má niektorý vydané upovedomenie, resp. už aj ex.príkaz predajom nehnuteľnosti alebo 2. ten, ktorý má najstaršie číselko prijatia na kataster, vždy je na konci záznamu v tvare č./rok). Možno by bolo vhodné potom osloviť toho exekútora, či mieni vykonávať dražbu www.ske.sk

Ak je na nehnuteľnosti úver z banky, t.č. by to malo byť tak, že exekútor musí osloviť banku, či s dražbou súhlasí, ak táto nebude súhlasiť, musí sama začať s dražbou... Lenže uspokojenie pohľadávky vidím biedne, ak to nie je chata s pozlátenou strechou.