ajuska
04.02.10,12:02
Dobry den,

chcela by som sa opytat. Som na MD, ktora mi konci v lete tohto roku. Je mozne dat zamestnavatelovi vypoved pocas MD? A co v tom pripade s vypovednou lehotou? Teda ak dam vypoved pocas MD dva mesiace pred ukoncenim MD, je mozne aby mi vypovedna lehota plynula, kym budem doma na MD, alebo musim na tie dva mesiace nastupit do prace? Dakujem
ivka70
04.02.10,11:06
Dobry den,

chcela by som sa opytat. Som na MD, ktora mi konci v lete tohto roku. Je mozne dat zamestnavatelovi vypoved pocas MD? A co v tom pripade s vypovednou lehotou? Teda ak dam vypoved pocas MD dva mesiace pred ukoncenim MD, je mozne aby mi vypovedna lehota plynula, kym budem doma na MD, alebo musim na tie dva mesiace nastupit do prace? Dakujem

Ty ako zamestnanec mozes dat vypoved kedykolvek - aj pocas RD alebo PN.
Takze tak ako pises: vypoved pocas MD dva mesiace pred ukoncenim MD,
vypovedna lehota bude plynut pocas RD.
ajuska
04.02.10,11:19
A este ak mozem k tomu pridat otazku, musim vo vypovedi uviest dovod, preco davam vypoved alebo nie? A pokial mam v zmluve vypovednu lehotu 2 mesiace, ale pracujem vo firme uz 8 rokov, nemeni sa mi tymi rokmi vypovedna automaticky na 3 mesacnu? Dakujem
Tweety
04.02.10,11:22
A este ak mozem k tomu pridat otazku, musim vo vypovedi uviest dovod, preco davam vypoved alebo nie? Nie, nemusíš. A pokial mam v zmluve vypovednu lehotu 2 mesiace, ale pracujem vo firme uz 8 rokov, nemeni sa mi tymi rokmi vypovedna automaticky na 3 mesacnu? Nie, nemení, VD je dvojmesačná. DakujemOdpovede v texte.
brčko
04.02.10,11:31
ak "doručíš" (ak poštou a nie osobne, tak doporučene najlepšie s doručenkou, aby si vedela presne dátum prevzatia) napr. zamestnávatelovi výpoved v priebehu maja 2010 (je jedno ktorý den), tak začína dvojmesačná VD plynúť od 1.6.2010 a končí 31.7.2010, aj keby si bola tehotná, PN ...
ajuska
04.02.10,11:36
Dakujem za vase rady :)
jenny7
05.02.10,06:20
ahojte, mám trošku podobnú otázku...ak by som nastúpila do práce po 3rokoch po rodič.dovolenke, a zamestnávatel chce so mnou rozviazať prac.pomer dohodou, mám nárok na 2mesačnú výpov.lehotu plus 2mesačné odstupné,však?
Tweety
05.02.10,06:22
ahojte, mám trošku podobnú otázku...ak by som nastúpila do práce po 3rokoch po rodič.dovolenke, a zamestnávatel chce so mnou rozviazať prac.pomer dohodou, mám nárok na 2mesačnú výpov.lehotu plus 2mesačné odstupné,však?
Nárok na VD aj odstupné máš len vtedy, ak dostaneš výpoveď z organiz. dôvodov podľa § 63 ZP, ale všetko záleží od toho, ako dlho si bola u neho zamestnaná, ak aspoň 5 rokov, máš nárok na 3 mesačnú VD, aj odstupné. Pri skončení PP dohodou bez udania dôvodu, nárok na odstupné nie je.
jenny7
05.02.10,07:59
áno, výpoved bude podla par.63...len ono to vyzera tak, že nakoniec mi ju dá skôr ako bych sa mala vrátiť, čiže abych to upresnila do práce po RD bych mala nastúpiť až o rok a on mi tú výpoved chce dať už teraz...na 2 mes.odstupné mám nárok to viem, len čo s tými 2mesiacmi VD na ktoré by som mala potom neskor nárok,ja vlastne o ne prídem, čiže dá sa to nejako vykompenzovať??
Tweety
05.02.10,08:37
áno, výpoved bude podla par.63...len ono to vyzera tak, že nakoniec mi ju dá skôr ako bych sa mala vrátiť, čiže abych to upresnila do práce po RD bych mala nastúpiť až o rok a on mi tú výpoved chce dať už teraz...na 2 mes.odstupné mám nárok to viem, len čo s tými 2mesiacmi VD na ktoré by som mala potom neskor nárok,ja vlastne o ne prídem, čiže dá sa to nejako vykompenzovať??
Počas RD Ti výpoveď dať nemôže, len ak by sa prevádzka, alebo celý podnik rušil.
jenny7
05.02.10,08:41
ja viem, len ide o to, že prevádzka sa bude rušiť, len ešte sa nevie presne kedy, ja som tam už posledný zamest.,tak to chce so mnou skončiť...potom by to bola vlastne dohoda.
Tweety
05.02.10,08:45
ja viem, len ide o to, že prevádzka sa bude rušiť, len ešte sa nevie presne kedy, ja som tam už posledný zamest.,tak to chce so mnou skončiť...potom by to bola vlastne dohoda.
Všetko záleží od toho, k akému dátumu dá výpoveď, a či sa dohodnete na dohode z organiz. dôvodov. Potom tú VD ti môže nejako kompenzovať, ale aj nemusí. Nárok na odstupné ostáva nedotknutý.