cukrus
04.02.10,13:18
Prosím vás o radu v 21.8.2006 som sa zamestnala vo firme ktorá mi len predlžovala zmluvu:( . Otehotnela som a pôrod som mala naplan. na 16,08,2007 Sa mozrejme že mi zmluvu k 14.3.2007 nepredĺžili, išla som hneď na PN, materska mi nevyšla lebo mi chýbali 30 dní:mad: žiaľ nevedela som ešte o takom niečom ako je dobrovolné nemocenské poistenie.Poberala som rodičovský príspevok.1.12.2009 som sa prihlásila na dobrovolne nemoc. poistenie platím si so sumy 800 eur.Kedže s pracou to nevyzerá ružovo, chceme ďalšie dieťa,momentálne ešte nie som tehotná,
Chcem sa opýtať že keď mi v auguste skončí RP. a by som bola tehotná môžem isť v septebry na PN(Rizikove tehotenstvo )kym nenastúpim na matersku? Budem mať nárok aj na PN aj na Matersku?
Alebo ak sa mi nepodarý otehotnieť, potom sa mám prihlásiť na urád práce v auguste?Mala bude mať 8.8. 2010 3 roky.Koľko by som asi tak dostavala?Prosím poradte mi.Mám ešte možnosť si zvyšiť platenie v dobr. nemoc. poistení na maximum, aby som si platila s maxima? ďakujem
cukrus
05.02.10,12:57
prosím poradte mi?Dakujem