zejnova
04.02.10,14:39
Zomrel nám zamestnanec, firma kúpila pohrebný veniec. Zaujímalo by ma, či si to môžem dať do daňových výdavkov. Ja si myslím že nie, ale kolegyňa má opačný názor. Ak áno - tak je to nákup materiálu 501 AÚ (podvojné účtovníctvo)? Za Vaše názory vopred ďakujem.
Tweety
04.02.10,13:40
Zomrel nám zamestnanec, firma kúpila pohrebný veniec. Zaujímalo by ma, či si to môžem dať do daňových výdavkov. Ja si myslím že nie, ale kolegyňa má opačný názor. Ak áno - tak je to nákup materiálu 501 AÚ (podvojné účtovníctvo)? Za Vaše názory vopred ďakujem.
Nie je to daňovo uznaný náklad. V lepšej firme sa na veniec poskladajú kolegovia.
zejnova
04.02.10,13:54
Ďakujem, veď my sme sa aj poskladali a šéfovi vystavili faktúru ale chce ju dať do účtovníctva ... Bola som presvedčená o tom, že nedaňový výdavok.
Tweety
04.02.10,13:57
Ďakujem, veď my sme sa aj poskladali a šéfovi vystavili faktúru ale chce ju dať do účtovníctva ... Bola som presvedčená o tom, že nedaňový výdavok.
Takže chce mať jednu faktúru preplatenú dvakrát? Šikovný:cool: Nech ju teda do účta dá, ale bude si ju musieť pripočítať k ZD.
Zoltán Kovács
04.02.10,14:01
Ďakujem, veď my sme sa aj poskladali a šéfovi vystavili faktúru ale chce ju dať do účtovníctva ... Bola som presvedčená o tom, že nedaňový výdavok.

To akože zamestnanci dali peniaze, a vystavili faktúru na firmu? Alebo som nechápavý?
Tweety
04.02.10,14:02
Toto sa Zoli ťažko chápe aj chápajúcemu.:mee:
Zoltán Kovács
04.02.10,14:04
Toto sa Zoli ťažko chápe aj chápajúcemu.:mee:

Takýto človek nie je šéf ale hajzel. (Prepáčte za výraz).
zejnova
07.02.10,11:51
To akože zamestnanci dali peniaze, a vystavili faktúru na firmu? Alebo som nechápavý?
Nie pohrebná služba vystavila faktúru za veniec, zamestnanci sa vyzbierali na ten veniec (dokonca viac ako naozaj zaplatil) a tú faktúru chce dať šéf do účtovníctva. Väčšiu blbosť ako toto som teda ešte nevidela ....
zejnova
07.02.10,11:54
Nemáte sa za čo ospravedlňovať, ďakujem Vám veľmi pekne, pomohli ste mi.