mgr.janka
04.02.10,14:18
Zdravím poraďáci a poraďáčky,
v najbližšej dobe by som si chcela kúpiť šijací stroj :confused: na bežné domáce použitie. Podeľte sa, prosím, so svojimi skúsenosťami - kúpili by ste si znovu ten svoj?
Ďakujem za Vaše skúsenosti :)
Laco-monter
04.02.10,13:30
myslím,že možem k tejto téme pripojiť svoj názor,

totižto z šitím som sa stretával od detstva lebo moja mamka bola krajčírka

aj moja manželka je tiež krajčírka.

Mama niekoĺko strojov zodrala a najlepšia bola Veritas-ka.

Manželka ma tiež Veritas-ku kúpenú pred cca 25 rokmi a šije na nej dodnes.

Keďže manželka ako krajčírka aj podniká dokupili sme aj ďalšie šij.stroje

napr. overlock PFAFF model 4752 na obrubovanie a pleteniny.

Ďalej som ešte z Nemecka doniesol šij.stroj zn.Lervia aby bol rezervný.

Teda to su značky ktoré doporučujeme, no všeobecne sa dá povedať,že ak má šij.stroj vydržať musí mať vnútorné súčiastky kovové,nie plastové teda žiadný shit ako napr.Toyota ,Lucznik a p.
Rozalka
04.02.10,13:39
Mám Veritas 32 rokov a som s ním spokojná dodnes.
pepsikova
04.02.10,13:45
..mám veritasku 40 rokov,takú, ešte z tých prvých., šije ako hodinky a keď ma má občas plné zuby,pohrozím jej kladivom, je totiž liatinová..ale zatiaľ som ho nepoužila...
..ale skúsenosti mám aj s Husquarnou, kufríkovou, je to dobrý stroj...aj ten by som si kúpila znova...
Esmacka
04.02.10,13:51
..
..ale skúsenosti mám aj s Husquarnou, kufríkovou, je to dobrý stroj...aj ten by som si kúpila znova...

tu kufríkovú Husquarnu (3506) mám aj ja, cca 20 rokov a spokojnosť veľká...
val007
04.02.10,19:43
No ja som si kupovala asi pred 2 rokmi. Moja mama mala tiež veritasku, ja som si kúpila Toyotu. Nebol z tých najlacnejších, skôr lepší stred. Za tiaľ OK, no teraz už toľko ako volakedy nešijem. Keď sa budeš rozhodovať, tak si napríklad pozri, ako sa dá nastavovať dĺžka stehu. Ja som bola z toho v šoku, že na týchto nových, ale pravda obyčajných, nie nejakých super šijacích strojoch sa nachádzajú len dve alebo tri dĺžky stehu. Ja som bola zviknutá z tej maminej veritasky, že som si ho nastavovala podľa ľubovôle. A napríklad také nové obyčajnejšie nemajú ani spätný chod na ukončovanie.
Nie som na to odborník, závisí aj koľko chceš do toho investovať a ako veľmi ho chceš využiť.
mgr.janka
05.02.10,05:52
Ďakujem Vám pekne zatiaľ za Vaše rady....veľmi mi pomohli. Ešte som si síce nevybrala, ale už sa teším, keď ho budem mať doma :-)))

a čo som sa práve dočítala: "VERITAS vyrábal šijacie stroje od roku 1903 do roku 1992 " (http://www.sijaciestroje.sk/veritas.xhtml) :-(
VieraHu
05.02.10,06:31
Ja som si kúpila kufríkovú Ladu pred 40. rokmi a kúpila by som si ju znova. Pošila som na nej všeličo, aj kabáty a stále je fit.
tutiola
05.02.10,06:43
Veritasku mám 25 rokov a nebyť "mojej poruchy":--- keď som založila opačne ihlu a nevšimla som si to, tak opravára nepotrebovala. Šila som hodne, keď boli malé deti a teraz ssom sa k tomu znovu vrátila. Dokúpila som si aj 4-nitkovú obnitku z katalogu Quelle a okrem občasného naostrenia nožov, funguje výborne. Kúpilaa by som znovu ttie isté značky.
Môj názor na výrobky je však taký, že nezáleží na značke ani naa tom, aby to bolo drahé, ale záleží to od toho, ako sa výrobok vydarí. Daj si však záležať na tom, aby to boli kovové súčiastky.
patrika
05.02.10,10:52
ja mám singer a som s ním spokojná, ale ked sa mi pred rokom pokazil, nič vážne, mala som velký problém ho dať niekde v Nítre opraviť, bolo mi poradené od opravára aby som ho zahodila,že je to velmi zlá značka pritom chyba nebola vážna a stroj šije dobre dalej
najag
05.02.10,12:56
Zdravím poraďáci a poraďáčky,
v najbližšej dobe by som si chcela kúpiť šijací stroj :confused: na bežné domáce použitie. Podeľte sa, prosím, so svojimi skúsenosťami - kúpili by ste si znovu ten svoj?
Ďakujem za Vaše skúsenosti :)


Ja uz asi nie, tazko by som zhanal Singerku z 30-tich rokov,a asi by aj bola velmi draha ....:D
Marta V
05.02.10,15:53
Ja mám kufríkovú Veritas-ku 27 rokov a tiež by som ju nevymenila za žiaden iný stroj. Spoľahlivá a šijem na nej všetko.
Ľubica2
05.02.10,15:59
Ja mám Singerku 13 rokov a som s ňou veľmi spokojná.
verkaz
05.02.10,17:30
Pridám sa aj ja, mám kufríkovú Ladu už 43 rokov a šijem na nej stále. Dcéra má 15 rokov Veritasku a je tiež spokojná. Ťažko je poradiť, lebo každý je zvyknutý na ten svoj šijací stroj a taktiež jeho muchy.
Tamila
05.02.10,17:40
Moja kufríková Veritaska má tiež okolo 25 rokov, voľakedy som veľa šila pre seba aj deti. Teraz už len to nutné, ale je stále dobrá.
Lilka 1
05.02.10,17:41
Ja mám tiež Veritasku niekoľko rokov a som spokojná, pritom som vždy šila ako divá, bolo to moje hobby. Ale moja sestra má tiež Veritasku, šila menej a už sa jej kazí.
mgr.janka
08.02.10,16:17
tak sme vybrali.... SINGER HARMONY 2662 .... snad dobrá voľba. Už sa naň teším :-) keď ho budem mať doma ... ešte raz Vám ďakujem
skatarinas
09.02.10,06:37
ja som si cca pred 2 rokmi kúpila cez internet priamo z Čiech Veronicu a som mimoriadne spokojná, predtým som mala 30 rčnú Veritasku, ale poviem Vám som rada, že som ju vymenila. Veronicu som kupovala s malou dušičkou, veď cez internet........, nemákneš si na ňu........, pred tým som si ale vyhľadala veľa informácií na nete.
beba13
10.02.10,10:17
..stroj nech je hocakej značky, sa môže aj nemusí vydariť, moja mama ma poľsky Lucznik už 25 rokov a šije stále perfektne, kamarátka kúpila Veritasku a po 4 rokoch sa jej pokazila, že nestála za opravu, já mám Brother 18 rokov a používam ho dennodenne a šlape ako hodinky, tak nezáleží na značke ale kvalite stroja, bud sa vydarí alebo nie, ale väčšinou je každý spokojný s tým čo má..
Vlastak
10.02.10,17:09
tak sme vybrali.... SINGER HARMONY 2662 .... snad dobrá voľba. Už sa naň teším :-) keď ho budem mať doma ... ešte raz Vám ďakujem
No aj ja prispejem k téme svojho času som sa tu tiež radila, a kúpila som si Singer MEG 5417 no a oproti Veritaske ktorú mám od roku 1975 som dosť sklamaná, zložité navliekanie nite, myslela som že nastavenie napätia nite bude tiež jednoduchšie a tiež sa mi zdá že namiesto kovu použili pri výrobe veľa plastov. Skrátka zázrak sa nekonal hoci som za ňu dala tuším okolo 7500 Sk. Teraz šijem striedavo na obidvoch a každá má svoje muchy.
Rika
31.03.10,17:31
aj ked mgr.janka už stroj má, nedá mi nereagovať, možno poradím niekomu inému, ja mám zn. Toyota asi 14 rokov a som veľmi spokojná
58vlasta
31.03.10,18:19
Ja mám tiež poľský kufríkový Lucznik už od r. 1978, patril medzi prvé veci, ktoré som si kúpila po svadbe. Veľa som na ňom šila, keď boli chlapci malí, teraz už len obšívam, zašívam a slúži stále... Škoda šiť oblečenie, dá sa kúpiť celkom lacno a oproti minulosti je oveľa krajšie. V týchto novších je viac súčiastok už z plastu, tak sa určite skôr opotrebujú...
Petra310589
05.06.12,11:19
Dobry den, chcela by som sa spytat ci ma niekto skusenosti so sij.strojom Singer 5417 c meg? ake poruchy sa vam na nom vyskytli?
vopred dakuejm za odpovede
lapejko
05.06.12,20:23
my 20 rokov a tiež OK, preto sme si kúpili aj také auto...
zdenuskaa
08.06.14,11:32
ja som mala Veritas-ku 35 rokov, prave doslužila, ale našila som na nej všetko pre dve detičky a všetko čo som potrebovala pre domácnost, opravy, úpravy aj nové veci.....bola spokojnosť aj keď mala aj svoje muchy, rada by som si ju kúpila zas, ale ako som sa dozvedela už sa nevyrába, skúsim pohľadat nejaký starší