Tohocasu
04.02.10,16:10
Dobry den,
chcel by som sa opytat par veci ohladom prenajmu nehnutelnosti. Aby som popisal situaciu, tak som dostal moznost dat do prenajmu nehnutelnost, ale skor ako s tym zacnem tak by som chcel vediet ako to cele funguje. Konkretne mozem prenajimat ako sukromna osoba?
Ak hej ako to je s danovou povinnostou? Mozem si odpisovat nejake naklady?
Oplati sa mi viac zalozit si firmu alebo zivnost, popripade nieco podobne?
Potrebujem nejake potvrdenia alebo spravcu?

Proste cokolvek co vas napadne tak mi pls dajte o tom vediet! :)
diky moc vsetkym
Zoltán Kovács
04.02.10,15:14
Dobry den,
chcel by som sa opytat par veci ohladom prenajmu nehnutelnosti. Aby som popisal situaciu, tak som dostal moznost dat do prenajmu nehnutelnost, ale skor ako s tym zacnem tak by som chcel vediet ako to cele funguje. Konkretne mozem prenajimat ako sukromna osoba? Áno môžeš, avšak vzniká registračná povinnosť na daňovom úrade.
Ak hej ako to je s danovou povinnostou? Vzniká povinnosť podávať daňové priznanie. Mozem si odpisovat nejake naklady? Áno môžeš. Buď paušálne (40% z príjmov), alebo skutočné výdavky.
Oplati sa mi viac zalozit si firmu alebo zivnost, popripade nieco podobne? Nie je potrebná živnosť
Potrebujem nejake potvrdenia alebo spravcu? Aké potvrdenie?

Proste cokolvek co vas napadne tak mi pls dajte o tom vediet! :)
diky moc vsetkym

v citáte
Lianka
08.02.10,16:25
Este doplnim:
Ak len prenajimas a neposkytujes ziadne doplnkove sluzby, zivnost nepotrebujes (ani "firmu").
Ak vsak chces nielen prenajimat, ale poskytovat doplnkove sluzby, musis mat zivnost (alebo "firmu" so zivnostenskym opravnenim).
Tohocasu
09.02.10,10:35
potvrdenia: to prave neviem, myslel som napriklad nieco o stave nehnutelnosti alebo nieco podobne? ozaj neviem presne, iba hadam... a spravcu ako osobu ktora bude robit opravy napriklad v elektrine a pod... Proste keby som napriklad chcel prenajat garaz, tak ci su nejake podmienky, ktore musim splnat? inak vdaka za odpoved! :)