mariana11
04.02.10,16:42
Študent, ktorý robil v roku 2009 na dohodu si požiadal o RZD. Ak by robil aj v roku 2010 tak sa to vysporiada v dalších mesiacoch. Ale ako mam postupovať ak skončil v decembri? Mne sa totiž v programe nezobrazuje ako zamestnanec, takže sa mi ten preplatok z RZD v roku 2010 nikde nezobrazí. Mám mu to vrátiť len cez výdavkový doklad a daňový úrad požiadať o vrátenie? Lebo sa mi to ani do prehľadu nezaráta. Nemala som totiž ešte zamestnanca , ktorý chcel RZD keď už u nás nerobí.
mariana11
06.03.11,13:46
Prosím poradte čo s tým...

Dokončujem rok 2010, ale toto mi tam stále visí....
Požiadala som o vrátenie preplatku daňový úrad a preplatok prišiel na účet.
Bývalýému zamestnancovi som vyplatila preplatok v hotovosti na výdavkový doklad.
Ako mám naučtovať výdaj preplatku a príjem z danového úradu v PÚ ??
veronikasad
06.03.11,13:49
Prosím poradte čo s tým...

Dokončujem rok 2010, ale toto mi tam stále visí....
Požiadala som o vrátenie preplatku daňový úrad a preplatok prišiel na účet.
Bývalýému zamestnancovi som vyplatila preplatok v hotovosti na výdavkový doklad.
Ako mám naučtovať výdaj preplatku a príjem z danového úradu v PÚ ??
Ak si robila RZD, preplatok bol súčasťou výplaty. prečo si ho vyplácala ešte raz zamestnancovi v hotovosti ?
mariana11
06.03.11,14:08
Ak si robila RZD, preplatok bol súčasťou výplaty. prečo si ho vyplácala ešte raz zamestnancovi v hotovosti ?

Ja som nenapísala, že sa to týka tej prvejotázky - pri otváraní témy ...je to tam vysvetlené ,zamestnanec uz u nás nerobil a nevedela som ako to mám urobiť
veronikasad
06.03.11,14:18
Ja som nenapísala, že sa to týka tej prvejotázky - pri otváraní témy ...je to tam vysvetlené ,zamestnanec uz u nás nerobil a nevedela som ako to mám urobiť
nepozerala som prvú otázku, aj keď tá dnešná s tým súvisí.

Skomplikovala si si život - mala si zamestnancovi urobiť DP, ak je problém s mzdovým SW. Teraz budeš musieť dohrať predpis RZD - mimo mzdového SW, aby sa ti spárovala uhrada.
mariana11
06.03.11,14:24
nepozerala som prvú otázku, aj keď tá dnešná s tým súvisí.

Skomplikovala si si život - mala si zamestnancovi urobiť DP, ak je problém s mzdovým SW. Teraz budeš musieť dohrať predpis RZD - mimo mzdového SW, aby sa ti spárovala uhrada.

Ano teraz už viem, že by bolo jednoduchšie urobiť DP.

Lenže neviem ako to mám teraz naúčtovať

Výdaj zamestnancovi a príjem z DU a nejaký predpis?
mariana11
06.03.11,14:54
Naúčtujem to takto

ID 342/331
Výdavok zamestnancovi 331/211
Príjem z DU 221/342

Dúfam, že správne