slvk
04.02.10,19:59
Vie mi niekto povedať, či sociálna poiisťovňa a spoločná zdravotná preberajú mesačné hlásenia o odvodoch len na vlastných tlačivách, alebo môžem doniesť aj tlačivo vytlačené z PC.
mysimis
04.02.10,19:04
Vie mi niekto povedať, či sociálna poiisťovňa a spoločná zdravotná preberajú mesačné hlásenia o odvodoch len na vlastných tlačivách, alebo môžem doniesť aj tlačivo vytlačené z PC.

Aj SP aj každá ZP má na vlastných stránkach tlačivá, ktoré používa, vyplníš, vytlačíš a odnesieš do SP a ZP. Príp. môžeš vytlačiť aj z účtovného programu, v dnešnej dobe už majú všetci aktuálne tlačivá v softwaroch.
Marína
04.02.10,19:05
Vie mi niekto povedať, či sociálna poiisťovňa a spoločná zdravotná preberajú mesačné hlásenia o odvodoch len na vlastných tlačivách, alebo môžem doniesť aj tlačivo vytlačené z PC.
Ak tlačivá spĺňajú všetky predpísané náležitosti, nie je s tým problém.
Anja111
23.04.10,06:49
Sociálna poisťovňa upozorňuje na platnosť formulárov a tlačív
20.04.2010
Sociálna poisťovňa upozorňuje občanov, ako aj podnikateľov – fyzické a právnické osoby na to, aby si overili platnosť tlačív a formulárov, pomocou ktorých vybavujú svoje záležitosti.

V poslednom období sa na webových stránkach súkromných spoločností a portáloch zaoberajúcich sa poradenstvom vyskytli formuláre, resp. tlačivá, ktoré nemusia mať predpísaný tvar a obsahovať všetky zákonom stanovené náležitosti. Sociálna poisťovňa preto upozorňuje, že v kontakte s ňou možno použiť len tie formuláre a tlačivá, ktoré sú k dispozícii na webovej stránke www.socpoist.sk (http://www.socpoist.sk/), prípadne na Ústrednom portáli verejnej správy Slovenskej republiky www.portal.gov.sk (http://www.portal.gov.sk/). Formuláre pochádzajúce z iných zdrojov Sociálna poisťovňa nebude akceptovať.

V niektorých prípadoch Sociálna poisťovňa prijíma aj neformálne podania, ktoré nemusia mať predpísaný tvar (napríklad žiadosť o prepočítanie dôchodku) a môžu byť žiadateľom voľne štylizované. Podrobné informácie o tom, kedy ich možno použiť, nájde verejnosť na internetovej stránke Sociálnej poisťovne v rámci príslušnej problematiky.