biema
04.02.10,21:08
Som dlhodobo zamestnaný mimo svojho trvalého bydliska kde aj prechodne bývam.(tento pobyt nieje papierovo vedený ako prechodný) Chcem sa spýtať či je možné aby moja manželka si na toto prechodné miesto zmenila svojho všeobecného lekára a aj detského lekára pre moje zatiaľ nenarodené dieťa ? (Svojho ženského lekára tu už má).
Stanislav 1975
04.02.10,20:09
Som dlhodobo zamestnaný mimo svojho trvalého bydliska kde aj prechodne bývam.(tento pobyt nieje papierovo vedený ako prechodný) Chcem sa spýtať či je možné aby moja manželka si na toto prechodné miesto zmenila svojho všeobecného lekára a aj detského lekára pre moje zatiaľ nenarodené dieťa ? (Svojho ženského lekára tu už má).

Áno, tvoja manželka si kludne može zmeniť lekára -je slobodná voľba lekára a už neplatí žiadna povinná rajonizácia......
hena22
04.02.10,20:18
akurát, že aj lekár sa môže slobodne rozhodnúť či ju vezme, keď nie je z jeho rajónu :-)
Stanislav 1975
04.02.10,20:19
akurát, že aj lekár sa môže slobodne rozhodnúť či ju vezme, keď nie je z jeho rajónu :-)

to je pravda, ale zasa na druhej strane,čím viac pacientov-tým viac výkonov a tým viac bubáčikov...:)
hena22
04.02.10,20:30
u všeobecného dokonca ani výkony nemusia byť, myslím, že čím viac pacientov a menej výkonov je to pravé orechové. Oni majú kapitáciu...
BXLmiami
05.02.10,05:49
No to ano,maju.Ale tiež maju povinnosť v prípade,že pacient má závažný problém prísť k nemu domov.Tak neviem,či by som sa zaviazala chodiť niekde na trvalé bydlisko k mojmu pacientovi:)
Stanislav 1975
05.02.10,05:54
No to ano,maju.Ale tiež maju povinnosť v prípade,že pacient má závažný problém prísť k nemu domov.Tak neviem,či by som sa zaviazala chodiť niekde na trvalé bydlisko k mojmu pacientovi:)

Tak ja teda neviem- napr. tu v bratislave je strašne veľa východniarov a nemajú problém sa tu v Ba prihlásiť k lekárovi,ja čo viem, tak nikto s tým nemal problém a dokonca mojej pediatričke(lekárke mojich detí) keď zavolám, že jej dohadzujem nový kšeft(teda nového pacienta, klienta),tak sa veľmi teší...
Bionda
05.02.10,09:05
ja som sa odsťahovala do iného mesta, ale k obvodnému chodím stále ku tomu istému , síce som najprv zmenila obvodného, ale nakoniec som sa vrátila ku predchádzajúcemu :D sme sa zasmiali a radšej dochádzam 40km - .:Dale je to odborník a nie manták!