pyton
25.09.05,15:22
:mad: To je otras, čo sa predáva...

JULIUS MEINL V ČR
STARÉ SALÁMY OMÝVAL A PREDÁVAL
Zo zahraničia (http://spravy.atlas.sk/zo_zahranicia/),
16:56 23.09.2005



http://www.atlas.sk/images/gallery/150/18798.jpg Pozorné oko českej Štátnej poľnohospodárskej a potravinárskej inšpekcie opäť odhalilo šokujúce praktiky pri predaji potravín.

V českobudejovickej pobočke reťazca Julius Meinl vedúci pracovníci nútili zamestnancov, aby salámy po záručnej lehote omývali octovou vodou, natierali olejom a prebalené opäť predávali.

Podobne nešetrne k zákazníkom postupoval reťazec aj v prípade starých syrov, z ktorých zamestnanci museli vyrezávať plesnivé miesta a vracať do predaja.

V Českých Budějoviciach nešlo podľa hovorkyne inšpekcie Daniely Kolejkovej o náhodu, ale o systém. Do lahôdok v predajni v centre mesta sa údeniny po záručnej lehote dokonca zvážali z iných predajní reťazca.

Niet divu, že zamestnanci jednu z chladených miestností skladu, premenovali na kafilériu. Inšpektori objavili v predaji dokonca salámu, ktorej sa pôvodná záručná lehota skončila už v máji.

Reťazcu Julius Meinl hrozí v Česku mastná pokuta v stovkách tisícok korún a vedúcim pracovníkom trestné stíhanie za vydieranie a predaj potravín ohrozujúcich zdravie spotrebiteľa.
Na juhu Čiech sa vďaka inšpekcii zablyslo tento týždeň už po druhý raz: v stredu bol zakázaný predaj všetkých potravín v hypermarkete Hypernova v Jindřichovom Hradci, pretože sa tam preháňali myši a v regáloch si pochutnávali na pečive, zákuskoch, múke a cestovinách.

uvedené je na Atlase v správach zo zahr.

tiež je k tomu zaujímavá diskusia, ktorú pripájam do prílohy:
STRELEC
25.09.05,17:11
:mad: To je otras, čo sa predáva...
... šokujúce praktiky pri predaji potravín. ....

...bol zakázaný predaj všetkých potravín v hypermarkete .... pretože sa tam preháňali myši a v regáloch si pochutnávali na pečive, zákuskoch, múke a cestovinách........ a človek by si povedal, že takto podobne by si snáď dovolil (a chcel či "musel") len malý predajca, nie bohatý a neosobný reťazec. Len malý predajca so "zvláštnym prístupom" (nazvime to trebárs takto) k predaju a k zákazníkovi by predsa bol schopný takéhoto predaja. A vida! ... ktovie ako je to v tom "mojom" reťazcovom obchode? Hmmmm.
účtovník 007
26.09.05,06:51
Je to hnus a absolútna arogancia k zákazníkovi. Mne stačí, keď u nás v Bil.. majú nakrájanú salámu oschnutú a protivne vyzerajúcu. Predavačka trochu poprekladá salámu, tú hnusnú dá pod čerstvú a je po probléme. Moja kamarátka bola na brigáde v uvedenom reťazci a povedala "nikdy viac!" Tiež ich nútili odkrajovať oplesneté časti zo syrov (aj po záruke), prerážať dátumy a takto upravené pekne vkladať do regálov pod značkou "AKCIA". Odvtedy ma prešla chuť u nich uvedené výrobky kupovať. Len ktovie, čo ešte takýmto spôsobom upravujú!!!!:confused:
Vera
26.09.05,07:12
Fuj, a to môj otec včera našiel v tatarskej klinec...brrr, ešte že si zub nevylomil...
luebchenko
26.09.05,11:39
... tož, kontrolovať to čo mi balia, tvrdo reklamovať ak som postihnutá, trvať na výmene či náhrade. Do tej istej kategorie patrí: nezapínať telku ked bežia Vyvolení či Big Brother.... :D ľahko sa hovorí, ťažšie realizuje, poznám. Ale kým sa spotrebiteľsky neuvedomíme, tak si budú s nami robiť čo chcú :D No ale nech tu nevyzerám ako Vasilisa premúdra - minule som si v Bile kúpila taký chutno vyzerajúci kúsok pečeného bôčika, nechcite čuchať ten smrad po jeho rozbalení :D viete ako psovi chutil?!!! ved kto by meral cestu späť a naťahoval sa pre pár korún, že :D:D:D - ale práve o tom to je, žiaľ.
pyton
18.10.05,11:07
Čudovala som sa, že len v ČR kontroly zistili takéto nedostatky, ake keby bolo u nás všetko okey:rolleyes: .........
:mad: http://www.bleskovky.sk/cl/10/89975/STV_Na_Slovensko_sa_na_spracovanie_dovazalo_pokaze ne_maso (http://www.bleskovky.sk/cl/10/89975/STV_Na_Slovensko_sa_na_spracovanie_dovazalo_pokaze ne_maso)
pyton
27.10.05,05:52
Tweety
27.10.05,06:42
Je to smutné a zarážajúce, že je to už aj v našich obchodoch.:rolleyes:
endrju
27.10.05,09:40
Nemalo byť napísané "ešte" namiesto "už"? :eek: :D
Tweety
27.10.05,09:44
Nemalo byť napísané "ešte" namiesto "už"? :eek: :DNo nechcela som to napísať tak drsne, ale asi to tak bude.:rolleyes:
pyton
13.01.06,10:56
Takovej páreček z MAKRA...
Následující receptura na obyčejné párky byla získána od nejmenovaného pracovníka jedné Rakouské firmy, která vyrábí uzeniny na objednávku a podle cenových požadavků supermarketů a hypermarketů v České republice, zřejmě pod jednotným obalem.

Obyčejné párky, receptura na 100 kg výsledného produktu:
15 kg SEPARÁT (kostní moučka)
15 kg SÁDLA
26 kg KŮŽOVÁ EMULZE
10 kg A-GEL (chemie)
06 kg ŠKROB
22 kg LED (strouhanky pro spojení směsi, později zvodnatí)
02 kg SŮL
02 kg SÓJA
01 kg EMULGÁTOR
01 kg KOŘENI + BARVIVO
Výsledný produkt: 100 kg růžovoučkých párečků. Pokud byste v receptu marně hledali maso, nespletli jste se, skutečně tam žádné není.

DOBROU CHUŤ VÁM PŘEJÍ "SPOJENÉ KAFILÉRIE, a. s."
PS: Pokud Vám zbylo alespoň 0,1 kg svědomí, pošlete tento recept všem svým známým. Možná to přežijí.

Pro informaci – v psích konzervách je vlastně úplně to samé. Stačí osolit, hodit na pánev a chutná to úplně stejně. Akorát potom budete mít ještě hladkou srst, protože na rozdíl od párků obsahuje psí žrádlo vitamíny a minerály!

/ http://www.albiostyl.cz/core.php?page=service§ion=news&auth=862a6ad06ac5076ba6fb7e7edc31c175 /