rakerian
05.02.10,08:00
Zdravím všetkých.

Podnikám v oblasti hobby a modelárskeho sortimentu. Mám len internetový obchod a tovar nakupujem u veľkododávateľovzo Slovenska a Čiech. Oslovil som však aj priamo niekoľkých výrobcov modelov, ktorí majú zastúpenie len v ČR a dostal som zaujímavú ponuku od výrobcu z Ukrajiny. Zaslal mi cenník, ktorý vyzerá byť super, ale odhliadnuc od toho, že ma doprava bude stáť cca 10% z celkovej sumy objednávky, tak by ma zaujímalo čo všetko ešte a ako musím zpalatiť pri dovoze tovaru z Ukrajiny (clo?, DHP?, iné poplatky?).
Bolo by super keby to niekto vedel povedať konkrétne - teda napr. aké je presne clo na tento druh dovážaného tovaru.

Ďakujem
vmsux
06.02.10,20:38
Hi.
Najlepsie je najst si specializovanu spedicnu firmu, ktora tovar dovezie a aj ho precli. Nas napriklad preclenie stalo nejakych 40 EUR, co je podla mna dost smiesna suma, kedze ja nemam sajnu ako sa to robi. A ani clo vacsinou nie je nejako extra velke. Dovoz tiez nebyva drahy.
Najlepsie je napisat do spedicnej firmy, mozej do viacerych, nech ti daju cenovu ponuku. A mas to. Plati sa clo (dost casto je nulove), DPH (ak si platca DPH tak ti to ani nevadi), samotny dovoz a poplatky spedicnej firme.
beatad
27.02.12,19:05
Vedeli by ste mi poradiť, ako má postupovať sro reg.v SR pri dovoze bio uhlia z Ukrajiny?
SRO chce dovážať bio palivo-uhlie z ukrajiny a hneď by ho predávala do Talianska. Kamion by z ukrajiny smeroval hneď do IT , cez slovensko by sa uhlie iba prevážalo.Slovenská sro by obdržala fa z ukrajiny a prefakturovala by tovať firme do talianska.
1. Kto platí dph,clo?
2. Aké má povinnosti slovenská sro voči colnému úradu a dú? (Sro sa iba teraz zakladá.)
Ďakujem za každú radu.
beatad
01.03.12,06:13
Vedeli by ste mi poradiť, ako má postupovať sro reg.v SR pri dovoze bio uhlia z Ukrajiny?
SRO chce dovážať bio palivo-uhlie z ukrajiny a hneď by ho predávala do Talianska. Kamion by z ukrajiny smeroval hneď do IT , cez slovensko by sa uhlie iba prevážalo.Slovenská sro by obdržala fa z ukrajiny a prefakturovala by tovať firme do talianska.
1. Kto platí dph,clo?
2. Aké má povinnosti slovenská sro voči colnému úradu a dú? (Sro sa iba teraz zakladá.)
Ďakujem za každú radu.

Vedel by mi prosím niekto poradiť?
Ďakujem