Mgr.Shrek
05.02.10,09:01
Dobrý.
Mám takú otázočku.
Do koľkých dní od skončenia PN musí zamestnanec odovzdať potvrdenie o PN zamestnávateľovi.
Ak by bolo možné, aj zákon a §, ktorý o tom hovorí. Ďakujem
Tweety
05.02.10,08:07
Dobrý.
Mám takú otázočku.
Do koľkých dní od skončenia PN musí zamestnanec odovzdať potvrdenie o PN zamestnávateľovi.
Ak by bolo možné, aj zákon a §, ktorý o tom hovorí. Ďakujem
Žiaden § o tom nehovorí, môže si tento dátum určiť zamestnáv. v IS, ale spravidla potvrdenie je potrebné odovdať ihneď a neodkladne.
.
veronikasad
05.02.10,08:12
Dobrý.
Mám takú otázočku.
Do koľkých dní od skončenia PN musí zamestnanec odovzdať potvrdenie o PN zamestnávateľovi.
Ak by bolo možné, aj zákon a §, ktorý o tom hovorí. Ďakujem
Niečo som predsta našla v zákone o soc. poistení, od čoho by sa mala odvíjať interná smernica


§ 231
Povinnosti zamestnávateľa
Na začiatok (http://www.porada.sk/#hore)

(1) Zamestnávateľ je povinný

a) prihlásiť sa do registra zamestnávateľov vedeného príslušnou pobočkou do ôsmich dní odo dňa, v ktorom začal zamestnávať aspoň jedného zamestnanca, a odhlásiť sa z tohto registra do ôsmich dní odo dňa, v ktorom nezamestnáva už žiadneho zamestnanca,
b) prihlásiť do registra poistencov a sporiteľov starobného dôchodkového sporenia

1. zamestnanca podľa § 4 ods. 1 na nemocenské poistenie, na dôchodkové poistenie a na poistenie v nezamestnanosti pred vznikom týchto poistení najneskôr pred začatím výkonu činnosti zamestnanca, odhlásiť zamestnanca podľa § 4 ods. 1 najneskôr v deň nasledujúci po zániku týchto poistení, zrušiť prihlásenie do registra poistencov a sporiteľov starobného dôchodkového sporenia, ak poistný vzťah podľa § 20 nevznikol, a oznámiť zmeny v údajoch uvedených v § 232 ods. 2 písm. a) až c),
2. zamestnanca podľa § 4 ods. 2 na účely úrazového poistenia, garančného poistenia a na účely osobitného predpisu100b) pred vznikom pracovnoprávneho vzťahu najneskôr pred začatím výkonu práce, odhlásiť zamestnanca podľa § 4 ods. 2 z registra poistencov a sporiteľov starobného dôchodkového sporenia najneskôr v deň nasledujúci po skončení pracovnoprávneho vzťahu, zrušiť prihlásenie do registra poistencov a sporiteľov starobného dôchodkového sporenia, ak pracovnoprávny vzťah podľa osobitného predpisu69) nevznikol, a oznámiť zmeny v údajoch uvedených v § 232 ods. 2 písm. a) a b),

c) oznámiť pobočke prerušenie nemocenského poistenia, dôchodkového poistenia a poistenia v nezamestnanosti zamestnanca do ôsmich dní od tohto prerušenia; splnenie povinnosti podľa písmena b) sa nevyžaduje,
d) oznámiť pobočke začiatok a skončenie čerpania materskej dovolenky alebo rodičovskej dovolenky zamestnancom do ôsmich dní od začiatku čerpania a do ôsmich dni od skončenia čerpania materskej dovolenky alebo rodičovskej dovolenky,
e) odstúpiť pobočke tlačivo, na ktorom sa preukazuje dočasná pracovná neschopnosť zamestnanca, ak trvá dlhšie ako desať dní, do troch dní po 10. dni trvania dočasnej pracovnej neschopnosti zamestnanca,


mimotemyuž si sa raz na to pýtal - odpoveď bola tu

http://www.porada.sk/1276567-post16.html
Tweety
05.02.10,08:15
Ale to sú povinnosti zamestnávateľa, nie zamestnanca.
veronikasad
05.02.10,08:17
Ale to sú povinnosti zamestnávateľa, nie zamestnanca.
súhlasím, ale ak zamestnavatel má povinnosť do 3 dní po 11 10. dni odovzdať v SP PN-ku, musí si to zakotviť do internej smernice tak, aby v prípade, že mu ju zamestnanec nedoručí, vedel ho za to postihnúť.
Tweety
05.02.10,08:21
súhlasím, ale ak zamestnavatel má povinnosť do 3 dní po 11. dni odovzdať v SP PN-ku, musí si to zakotviť do internej smernice tak, aby v prípade, že mu ju zamestnanec nedoručí, vedel ho za to postihnúť.
Len poopravím: po 10. dni.
Mgr.Shrek
05.02.10,08:25
ospravedlňujem sa za duplicitu...ale tam som odpoveď nenašiel...rovnako ako tu...
veronikasad
05.02.10,08:27
ospravedlňujem sa za duplicitu...ale tam som odpoveď nenašiel...rovnako ako tu...
no musíš sa naučiť čítať medzi riadkami. Iné ako interná smernica ti nepomôže ...
Mgr.Shrek
05.02.10,08:37
ok...ďakujem...