vlado5500
05.02.10,09:29
POTREBOVAL BY SOM ESTE JEDNU RADU...AKO SOM UZ PISAL MINULE,JANUAR A FEBRUAR SOM PRACOVAL NA SLOVENSKU,POTOM SOM DOSTAL VYPOVED.POTOM SOM BOL 2 MESIACE PN,OD MAJA DO KONCA NOVEMBRA SOM BOL NA URADE PRACE...OD DECEMBRA ROBIM V CECHACH...V CESKEJ FIRME...VCERA SOM BOL VO FIRME NA SLOVENSKU,KDE SOM PRACOVAL TEN JANUAR A FEBRUAR 09...TAM MI POVEDALI,ZE RZD MI MA UROBIT TERAJSI ZAMESTNAVATEL,DALI MI LEN POTVRDENIE O VYSKE PRIJMU..MOZE MI TO UROBIT AJ TERAJSI ZAMESTNAVATEL,KED JE TO CESKA FIRMA? BUDEM K TOMU POTREBOVAT AJ POTVRDENIE ,KOLKO SOM BOL MINULY ROK PN A NA URADE PRACE? DAKUJEM
veronikasad
05.02.10,08:32
POTREBOVAL BY SOM ESTE JEDNU RADU...AKO SOM UZ PISAL MINULE,JANUAR A FEBRUAR SOM PRACOVAL NA SLOVENSKU,POTOM SOM DOSTAL VYPOVED.POTOM SOM BOL 2 MESIACE PN,OD MAJA DO KONCA NOVEMBRA SOM BOL NA URADE PRACE...OD DECEMBRA ROBIM V CECHACH...V CESKEJ FIRME...VCERA SOM BOL VO FIRME NA SLOVENSKU,KDE SOM PRACOVAL TEN JANUAR A FEBRUAR 09...TAM MI POVEDALI,ZE RZD MI MA UROBIT TERAJSI ZAMESTNAVATEL,DALI MI LEN POTVRDENIE O VYSKE PRIJMU..MOZE MI TO UROBIT AJ TERAJSI ZAMESTNAVATEL,KED JE TO CESKA FIRMA? BUDEM K TOMU POTREBOVAT AJ POTVRDENIE ,KOLKO SOM BOL MINULY ROK PN A NA URADE PRACE? DAKUJEM
Pokial máš príjem z ČR, daňové priznanie si musíš urobiť sám. Vypýtaj si potvrdenie o zdan. mzde od českého zamestnávatela + samostatné potvrdenie o výške zaplateného poistného zamestnanca (v ČR majú na potvrdení uvedenú len tzv. superhrubú mzdu, kde je uvedené poistné zamestnavatela - ty potrebuješ k DP zaplatené poistné zamestnanca).
Vzhľadom na neúplné informácie v tvojej predch. téme - odpovede aj z mojej strany boli nepresné.

mimotemynepíš prosím veľkými písmenami ...
vlado5500
05.02.10,08:40
a kde zozeniem to tlacivo? na danovom ci v papiernictve?a nebude mi k tomu stacit vyplatna paska od ceskehoo zamestnavatela? a dokedy to treba odovzdat?
hanelie
05.02.10,09:10
daňové priznanie DP FO typ A - tlačivo na daňovom úrade
hena22
05.02.10,09:20
Informuj sa u českého zamestnávateľa na to, či nemáš nárok aj tam na vrátenie dane.
Vyplniť daňové priznanie typu A môžeš na internete, na stránke www.drsr.sk, mal by si to zvládnuť aj sám.
Potvrdenia o PN a evidencii na UP nepotrebuješ, iba potvrdenie od slov. aj českého zamestnávateľa.

A nabudúce môžeš kľudne pokračovať vo "svojej téme" :-)
vlado5500
05.02.10,09:33
aha...a ked bola manzelka v januaru a februaru 2009 este na materskej,potrebujem aj potvrdenie zo socialneho? ze bola na materskej?
hena22
05.02.10,11:08
aha...a ked bola manzelka v januaru a februaru 2009 este na materskej,potrebujem aj potvrdenie zo socialneho? ze bola na materskej?

nepotrebuješ ale potrebuješ vedieť výšku vyplatenej materskej (RP už nie). ale pravdepodobne si ani nebudeš mať z čoho uplatniť odpočet na manželku. Skús si to nahodiť do daňového a uvidíš, či sa tým vôbec máš zapodievať.