bilinka
05.02.10,10:05
Ahojte,

chcela by som Vas poprosit o radu, ako by som mala postupovat pri podavani danoveho priznania za rok 2009.

Pocas celeho roka 2009 som bola zamestnana v CR na hlavny pracovny pomer. V SR som bola zamestnana 1.-10. mesiac na dohodu o vykonani prace, pricom hruby prijem bol dokopy 1992 EUR. Pocas celeho roka 2009 som si platila zivotnu poistku v SR.

Otazka:
Musim si podat danove priznania v SR? Ak ano, musim do neho zahrnut vsetky prijmy, alebo iba tie zi SR? Mozem si v danovom priznani z prijmov z dohody uplatnit odpocet na zaklade platenia zivotneho poistenia?

Som trosku zmatena, lebo moj zamestnavatel v CR mi povedal, ze tam nemusim podavat danove priznanie.... ale teraz neviem, ked som mala aj prijmy v SR....

Velmi pekne dakujem

Daniela
Andyke
05.02.10,09:19
Musíš podať daňové priznanie na Slovensku (od českého zamestnávateľa pýtaj Potvrd. o zdanit.mzde a keď Ti už urobili ročné zúčtovanie dane, tak výsledok RZD. Od slovenského zamestnávateľa tiež Potvrdenie o zdan.mzde.)
DP typu A budeš podávať.
bilinka
05.02.10,09:28
V CR si budem musiet tiez podat DP so slovenskymi prijmami?

Dakujem

Daniela
Andyke
05.02.10,09:41
Nie, v ČR Ti môže urobiť zamestnávateľ ročné zúčtovanie daní (iba z českých príjmov) a vydá Ti potvrdenie o výsledku tohto zúčtovania.
bilinka
05.02.10,11:21
Dakujem vam :)
:)