arizona
05.02.10,13:04
Otváram túto tému v mene nováčika 07miti : http://www.porada.sk/member.php?u=165749 , ktorý požiadal o pomoc, ale nevie vytvoriť tému :

nevie mi niekto poradit ? mal som dlh v jednej tel. spoločnosti Operator... chceli aby som zaplatil hovorne a aj cenu telefonu... hovorne nejake 4900 sk som vyplatila ale cenu telefonu nie cena 8900 sk... .. dosiel mi neskor platobny rozkas o uhradenie ceny ... ja som potom poslal nemenovanej spoločnosti list že mam zaujem splacat dlh ale po 100 sk mesacne nakolko som bol nezamestnany ale bol som ochcotny .. a odpoved mi dosla že ma nemaju v databaze ale aj som zaplatil jednu spaltku este predtym ... nestahuje sa na to že som ich pisomne upovedomil a navrhol som že splacat chcem premlčacia doba 4 roky podla §407 odt, 1 Obchodny zakonnik....
Laco-monter
05.02.10,12:32
Pokiaĺ si normálny človek tak máš záujem na tom aby si splatil svoje záväzky,v tejto veci sa však z "telefonnou spoločnosťou" dá dohodnuť,len treba veci od začiatku KOMUNIKOVAŤ,teda preberať poštu a snažiť sa riešiť veci OSOBNE poprípade cez nejakého známeho a dohodnuť si aj splátkový kalendár.

Ja však poznám aj takých neplatičov,čo rezignovali,odišli zo Slovenska natrvalo a nepokúšajú sa splácať svoje dlhy.

Jednoducho každý exekutor je na nich prikrátky,

nič nevlastnia a tak im nikto nemože nič zobrať.
Mária27
05.02.10,19:15
Keď raz uznáš dlh, premlčacia doba je od toho dňa 10 ročná (podobne aj po rozhodnutí súdu).