Ejo
05.02.10,13:18
Dobrý deň. Hlásenie o vyúčtovaní dane je sumár prehľadov za rok 2009. V prehľade je aj zrážková daň z dohod.
1. Do hlásenia do riadku nula sa uvádzajú tieto príjmy?
2.Zrážkovú daň uviesť do časti III?
3. Rozpis jednotlivých zamestnancov v časti V. iba tých, ktorí mali preddavkovú daň /aj nulovú/? Čo mali zrážkovú nie?

Ďakujem
Paula
05.02.10,12:31
Dobrý deň. Hlásenie o vyúčtovaní dane je sumár prehľadov za rok 2009. V prehľade je aj zrážková daň z dohod.
1. Do hlásenia do riadku nula sa uvádzajú tieto príjmy? -nie, r. 0 = súčet súm v r.4 časti V (príjem predd. zdanený)
2.Zrážkovú daň uviesť do časti III? - áno
3. Rozpis jednotlivých zamestnancov v časti V. iba tých, ktorí mali preddavkovú daň /aj nulovú/? Čo mali zrážkovú nie? - tých, ktorí mali iba preddavkovú (aj keď nulovú), resp. i tých, ktorí mali aj aj, ale príjem v r. 4 bude tam uvedený u nich iba z preddavkovej

Ďakujem


v texte
Ejo
05.02.10,12:54
Ďakujem pekne.
SAIVI
11.02.10,09:41
do riadku 12 v časti III. Hlásenia - Dan vybraná zrážkou v zdanovacom období vpíšem sumu :

A. súčet zrazenej dane z miezd za mesiace 1-12 2009

B. súčet odvedenej dane - tj. z decembrových výplat (vyplatená v 01/2009 ) + zrážková daň za 02,03,04,05,06,07,08,09,10,11 2009 (za 12 bola odvedená až v 01/2010 )

?
SAIVI
11.02.10,11:43
do riadku 12 v časti III. Hlásenia - Dan vybraná zrážkou v zdanovacom období vpíšem sumu :

A. súčet zrazenej dane z miezd za mesiace 1-12 2009

B. súčet odvedenej dane - tj. z decembrových výplat (vyplatená v 01/2009 ) + zrážková daň za 02,03,04,05,06,07,08,09,10,11 2009 (za 12 bola odvedená až v 01/2010 )

?

...posuvam
ada159
12.02.10,22:07
časť III. r. 12 = 12/2008, 1-11/2009
r. 15 = 12/2OO8, 1-11/2009
takto som to spravila ja, kedže za dec. bola odved.a zraz.v jan.
Ejo
13.02.10,14:45
do riadku 12 v časti III. Hlásenia - Dan vybraná zrážkou v zdanovacom období vpíšem sumu :

A. súčet zrazenej dane z miezd za mesiace 1-12 2009

B. súčet odvedenej dane - tj. z decembrových výplat (vyplatená v 01/2009 ) + zrážková daň za 02,03,04,05,06,07,08,09,10,11 2009 (za 12 bola odvedená až v 01/2010 )

?
Hlásenie má byť súhrnom všetkých 4 prehľadov, ktoré si počas roku odovzdala na DÚ. Aspoň mne takto povedali na DÚ.
SAIVI
13.02.10,19:40
...dakujem .. : )
31Jankal
15.02.10,05:52
Dobrý den, začala som robiť hlásenie a neviem sa pohnúť dalej.
riadok 1: mám sumu 22,16
riadok 2: mám zrazené 12,50
A teraz neviem ked sme mali preplatok po ročném zúčtovaní za r.2008 vyplatený v 3/2009 sumu až 109,42€ tak teraz neviem kde sa to zapíše. Dalej:
riadok 3: mám preplatok z min.roka z hlásenia 21 Sk ako to prepočítať na eura?
Dakujem všetkým za pomoc
31Jankal
15.02.10,06:49
posúvam
31Jankal
15.02.10,09:02
Prosím Vás, môžu byť v r.2,3,4,5,6 mínusové hodnoty? Dá sa už vypísať aj na drsr? Nemôžem to nájsť. Dakujem
31Jankal
17.02.10,08:15
posúvam
NOKIA
18.02.10,11:59
Chcem sa spýtať, či sa uvádzajú sa do časti V. zamestnanci alebo dohodári, ktorí mali iba zrážkovú daň?
Lebo podľa výkladu v DRAKOVI to chápem tak, že sa tam uvádzajú všetci zamestnanci. ((No ak majú iba príjem zdanený zrážkovo, tak sa v riadkoch o príjmoch 4-8 neuvádza nič?)

citujem "V časti V. sa uvádzajú všetci zamestnanci, ktorí mali počas roka 2009 u zamestnávateľa vyplatený príjem zo závislej činnosti.

Nezáleží pritom, či šlo o príjem zdaniteľný alebo oslobodený od dane, nezáleží na tom, či sa daň počítala preddavkovo alebo zrážkovou daňou, či si zamestnanec uplatňoval alebo neuplatňoval nezdaniteľné časti alebo daňový bonus.

Nezáleží na tom, či šlo o príjem peňažný alebo nepeňažný, zo sociálneho fondu atď.

Nezáleží na právnom vzťahu - uvádzajú sa zamestnanci v pracovnom pomere, na dohodu, štatutári, konatelia, spoločníci, osoby pracujúce na zmluvy podľa Občianskeho zákonníka a pod. - uvádza sa každá osoba, ktorá mala u zamestnávateľa vyplatený nejaký príjem posudzovaný podľa § 5 zákona ako príjem zo závislej činnosti.
Paula
18.02.10,12:40
Vyberám z poučenia:



Časť V


Táto časť slúži správcovi dane na určenie správnej výšky úhrnu príjmov zo závislej činnosti jednotlivých zamestnancov (daňovníkov) za bežné zdaňovacie obdobie, ktoré im boli v tomto zdaňovacom období vyplatené a zdanené podľa §35 zákona o dani z príjmov, pričom príjmy, z ktorých sa daň vybrala zrážkou podľa § 43 zákona o dani z príjmov sa v tejto časti neuvádzajú


Riadok 1 - Rodné číslo – uvedie sa rodné číslo zamestnanca, ktorému zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, v bežnom zdaňovacom období vyplatil príjem zo závislej činnosti podľa § 5 zákona o dani z príjmov, v peňažnej aj v nepeňažnej forme.


Riadok 4 - Úhrn príjmov vyplatených zamestnávateľom, ktorý je platiteľom dane, ktorý podáva hlásenie – uvedie sa úhrn zdaniteľných príjmov zo závislej činnosti podľa § 5 zákona o dani z príjmov, ktoré tento zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, zamestnancovi za bežné zdaňovacie obdobie v peňažnej aj v nepeňažnej forme vyplatil. Uvedú sa len tie zdaniteľné príjmy, z ktorých sa vyberá preddavok na daň podľa § 35 zákona o dani z príjmov

--------------------------------------
Riadok 1 túži po všetkých zamestnancoch, avšak text hneď na začiatku poučenia k časti V. tých čisto "zrážkových" vylučuje.
Alebo zle čítam :confused:
rodina1
18.02.10,13:01
Vyberám z poučenia:



Časť V


Táto časť slúži správcovi dane na určenie správnej výšky úhrnu príjmov zo závislej činnosti jednotlivých zamestnancov (daňovníkov) za bežné zdaňovacie obdobie, ktoré im boli v tomto zdaňovacom období vyplatené a zdanené podľa §35 zákona o dani z príjmov, pričom príjmy, z ktorých sa daň vybrala zrážkou podľa § 43 zákona o dani z príjmov sa v tejto časti neuvádzajú


Riadok 1 - Rodné číslo – uvedie sa rodné číslo zamestnanca, ktorému zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, v bežnom zdaňovacom období vyplatil príjem zo závislej činnosti podľa § 5 zákona o dani z príjmov, v peňažnej aj v nepeňažnej forme.


Riadok 4 - Úhrn príjmov vyplatených zamestnávateľom, ktorý je platiteľom dane, ktorý podáva hlásenie – uvedie sa úhrn zdaniteľných príjmov zo závislej činnosti podľa § 5 zákona o dani z príjmov, ktoré tento zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, zamestnancovi za bežné zdaňovacie obdobie v peňažnej aj v nepeňažnej forme vyplatil. Uvedú sa len tie zdaniteľné príjmy, z ktorých sa vyberá preddavok na daň podľa § 35 zákona o dani z príjmov

--------------------------------------
Riadok 1 túži po všetkých zamestnancoch, avšak text hneď na začiatku poučenia k časti V. tých čisto "zrážkových" vylučuje.
Alebo zle čítam :confused:
Myslím si, že čítaš správne. Aj podľa mňa sa uvádzajú len tí zamestnanci, ktorým bola daň z príjmu odvedená preddavkovo.
NOKIA
18.02.10,13:16
Máte pravdu, podľa poučenia k V.časti - uvádzajú sa iba preddavkovo zdaňovaní. Dik.
Ejo
19.02.10,07:40
Pri dohodárovi, ktorý má zrážkovú daň, za mesiac 12/2009, vyplatená 08.02.2010, do hlásenia ide až za rok 2010.
Ak mal dohodár podpísané vyhlásenie, preddavková daň /0,-/ za mesiac 12/2009 vyplatená 8.2.2010 ide do hlásenia do úhrnu príjmov za rok 2009?
Ďakujem
matka7
12.03.10,09:16
Pri dohodárovi, ktorý má zrážkovú daň, za mesiac 12/2009, vyplatená 08.02.2010, do hlásenia ide až za rok 2010.
Ak mal dohodár podpísané vyhlásenie, preddavková daň /0,-/ za mesiac 12/2009 vyplatená 8.2.2010 ide do hlásenia do úhrnu príjmov za rok 2009?
Ďakujem
nie. mzda za r. 2009 vyplatena od 1.2.10 sa povazuje za zdanitelny prijem roka 2010 = treba to oddelit aj v potvrdeni o zd. mzde
IvetaH
15.03.10,16:48
Prosím vás, ako si odkontrolujem riadok 0 Hlásenia?
Paula
15.03.10,16:52
Prosím vás, ako si odkontrolujem riadok 0 Hlásenia?


Je to súčet hrubých miezd, ktoré boli zrazené preddavkovo. V časti V. = r. 4 (úhrn príjmov = hrubá mzda bez odrátania poistného). Tento údaj si môžeš napočítať pre kontrolu aj zo mzdových listov.
jarkra
17.03.10,10:05
Vyberám z poučenia:



Časť V


Táto časť slúži správcovi dane na určenie správnej výšky úhrnu príjmov zo závislej činnosti jednotlivých zamestnancov (daňovníkov) za bežné zdaňovacie obdobie, ktoré im boli v tomto zdaňovacom období vyplatené a zdanené podľa §35 zákona o dani z príjmov, pričom príjmy, z ktorých sa daň vybrala zrážkou podľa § 43 zákona o dani z príjmov sa v tejto časti neuvádzajú


Riadok 1 - Rodné číslo – uvedie sa rodné číslo zamestnanca, ktorému zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, v bežnom zdaňovacom období vyplatil príjem zo závislej činnosti podľa § 5 zákona o dani z príjmov, v peňažnej aj v nepeňažnej forme.


Riadok 4 - Úhrn príjmov vyplatených zamestnávateľom, ktorý je platiteľom dane, ktorý podáva hlásenie – uvedie sa úhrn zdaniteľných príjmov zo závislej činnosti podľa § 5 zákona o dani z príjmov, ktoré tento zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, zamestnancovi za bežné zdaňovacie obdobie v peňažnej aj v nepeňažnej forme vyplatil. Uvedú sa len tie zdaniteľné príjmy, z ktorých sa vyberá preddavok na daň podľa § 35 zákona o dani z príjmov

--------------------------------------
Riadok 1 túži po všetkých zamestnancoch, avšak text hneď na začiatku poučenia k časti V. tých čisto "zrážkových" vylučuje.
Alebo zle čítam :confused:

Ja som z toho dopletená. V tom poučení pre časť V. sa píše, že sa tam neuvádzajú príjmy, z ktorých sa daň vybrala zrážkou podľa §43 a nie, že sa tam neuvádzajú zamestnanci so zrážkovou daňou.

V tom poučení je totiž tiež napísané:
"V samostatných riadkoch sa uvedie počet zamestnancov, za ktorých sa hlásenie podáva. Hlásenie sa podáva za všetkých zamestnancov, ktorým zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, za zdaňovacie obdobie vyplatil príjem zo závislej činnosti podľa § 5 zákona o dni z príjmov v peňažnej aj v nepeňažnej forme"

Nemajú sa v časti V. uvádzať aj zamestnanci zdanení zrážkovo s nulovými údajmi?
drobeceva
17.03.10,10:07
Ja som z toho dopletená. V tom poučení pre časť V. sa píše, že sa tam neuvádzajú príjmy, z ktorých sa daň vybrala zrážkou podľa §43 a nie, že sa tam neuvádzajú zamestnanci so zrážkovou daňou.

V tom poučení je totiž tiež napísané:
"V samostatných riadkoch sa uvedie počet zamestnancov, za ktorých sa hlásenie podáva. Hlásenie sa podáva za všetkých zamestnancov, ktorým zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, za zdaňovacie obdobie vyplatil príjem zo závislej činnosti podľa § 5 zákona o dni z príjmov v peňažnej aj v nepeňažnej forme"

Nemajú sa v časti V. uvádzať aj zamestnanci zdanení zrážkovo s nulovými údajmi?
nie, tí, čo mali zrážkovú daň v hlásení č. V sa neuvádzajú
Paula
17.03.10,10:40
Ja som z toho dopletená. V tom poučení pre časť V. sa píše, že sa tam neuvádzajú príjmy, z ktorých sa daň vybrala zrážkou podľa §43 a nie, že sa tam neuvádzajú zamestnanci so zrážkovou daňou.



Daň vybraná zrážkou § 43 ods.3 písm. j = zrážková daň. ;) Ak taká nebola, nemôžme tam uviesť zamestnanca, ktorý ju mal, resp. mal iba zrážkovú.
Paula
17.03.10,10:57
A tu je to aj potvrdené (hoci v inej súvislosti):

http://www.porada.sk/1340457-post8.html
L-M
17.03.10,11:37
Prosím Vás na druhej strane tlačiva úplne dolu je- Predkladám V. časť hlásenia aj na médiu- to je nejaká novinka, alebo kto má tú povinnosť- nikde som sa o tom nedočítala

Ďakujem
rodina1
17.03.10,13:02
Prosím Vás na druhej strane tlačiva úplne dolu je- Predkladám V. časť hlásenia aj na médiu- to je nejaká novinka, alebo kto má tú povinnosť- nikde som sa o tom nedočítala

Ďakujem

Už to tu bolo v inej téme rozoberané, že niektorí nedávajú na médiu. Ani ja neposielam. Nikde nie je z daňového riaditeľstva usmernenie, kto má povinnosť a kto nemusí časť V. predkladať na médiu.

http://www.porada.sk/t128935-p7-rocne-hlasenie-na-du.html
- str. 7 a 8
L-M
18.03.10,09:46
Už to tu bolo v inej téme rozoberané, že niektorí nedávajú na médiu. Ani ja neposielam. Nikde nie je z daňového riaditeľstva usmernenie, kto má povinnosť a kto nemusí časť V. predkladať na médiu.

http://www.porada.sk/t128935-p7-rocne-hlasenie-na-du.html
- str. 7 a 8
ďakujem, veď práve to, že som si čítala poučenie a nikde som k tomu nič nenašla.
A asi v tom čase , keď si mi písala odpoveď som bola na DÚ a opýtala som sa a pani mi povedala, že keď je veľa zamestnancov a nechce sa Vám to vypisovať v hlásení tak, nahráte na CD a priložíte súpis zamestnancov.
Najprv sa čudovala, že kde to tam je na tlačive? Potom mi vysvetľovla, že je to myslené na CD- ako keby som to nevedela :D , ale to je vedľajšie...:)
bubu1977
19.03.10,13:06
Chcela by som sa ešte vrátiť k zrážkovej dani a k vyplneniu hlásenia časť V. Ide o to, že ak mám zamestnanca, ktorý mal príjem zrazený zrážkovou daňou a urobila som mu ročné zúčtovanie tak mi ho zaradilo k ostatným zamestnancom a do časti V. z nulovými hodnotami ale s označeným krížikom - vykonané RZ. Je to správne. V tomto prípade ho treba zahrnúť do hlásenia? (ak bolo vykonané RZ) Ďakujem.
Maaaria
23.03.10,13:04
Poradaci,
obraciam sa na vas..................v V.časti Hlásenia v riadku Zúčtované v mesiacoh. ktoré mesiace mam zaskrtnut ked....nas zamestnanec bol u nas zamestnany cely rok, ale dva mesiace bol dlhodobo PN, neodpracoval ani jeden den. mam zaskrtnut aj tieto dva mesiace? lebo system mi to tak urobil, tak teraz vaham.
dakujem
IvetaH
23.03.10,13:08
Chcela by som sa ešte vrátiť k zrážkovej dani a k vyplneniu hlásenia časť V. Ide o to, že ak mám zamestnanca, ktorý mal príjem zrazený zrážkovou daňou a urobila som mu ročné zúčtovanie tak mi ho zaradilo k ostatným zamestnancom a do časti V. z nulovými hodnotami ale s označeným krížikom - vykonané RZ. Je to správne. V tomto prípade ho treba zahrnúť do hlásenia? (ak bolo vykonané RZ) Ďakujem.


Prosím vás, ako je to? Mám ten istý problém. Ak by nemal podpísané vyhlásenie vyšla by mu len zrážková daň.
Netka
23.03.10,13:13
Poradaci,
obraciam sa na vas..................v V.časti Hlásenia v riadku Zúčtované v mesiacoh. ktoré mesiace mam zaskrtnut ked....nas zamestnanec bol u nas zamestnany cely rok, ale dva mesiace bol dlhodobo PN, neodpracoval ani jeden den. mam zaskrtnut aj tieto dva mesiace? lebo system mi to tak urobil, tak teraz vaham.
dakujem


Uvádzaš len mesiace v ktorých mal vyplácané príjmy uvedené v riadku 4 časti V. Hlásenia.
Teda tie dva mesiace, keď bol PN by som nezaškrtla nakoľko si tam príjmy nevyplácala.
Netka
23.03.10,13:21
Prosím vás, ako je to? Mám ten istý problém. Ak by nemal podpísané vyhlásenie vyšla by mu len zrážková daň.


Toto je taká pikoška, ktorá myslím nikde nie je usmernená ale keďže V. časť Hlásenia sa týka preddavkovej dane a majú tam byť len zamestnanci, ktorí mali príjmy zdaňované preddavkovou daňou, tak by som ho tam neuvádzala.
Veď zamestnaci, ktorí nemali počas roka príjem /napr. z dôvodu RD/ aj keď požiadali o vykonanie RZD sa v tejto časti neuvádzajú ani v prípade, že sa im robilo RZD, tak prečo by tam mal byť dohodár ktorému sa robí RZD?
IvetaH
24.03.10,13:57
Netka, má to logiku. Neuvediem tam dohodárov.
Ďakujem.