paulie122
05.02.10,13:41
Ahojte mám problem zo zvukom..totiž mi hra lava strana zvuku strasne ticho... windows som preinstaloval kable som skontroloval.Ovladace mam nainstalovane.V repro chyba neni.Pred mesiacom sa mi stalo to ze v zadu kde sa pichaju repro sa mi zalomil kusok ked som tam daval stare repro.Teraz to mam zapojene v predu s novymi repro.raz som zapol PC a uz mi sla ticho jedna strana neviem čo s tým prosím poradťe mi diky :)
tomas67
05.02.10,12:57
To robilo aj mojmu susedovi, jemu sa to tiež podobne nejak zalomilo, ten kúsok mu tam ostal, a počitač si myslel, že sú tam pichnuté reproduktory, tak v predu ich automaticky nepustilo, musel zakladnu dosku doniest do opravy, a tam mu vymenili ten činč, naletovali mu tam novy.
paulie122
05.02.10,13:04
ja by som uz mal novu lenze hu mam integrovanu do pc...
tomas67
05.02.10,13:12
To myslíš tak, že ju máš v základnej doske?
PotPalo
05.02.10,20:25
Najjednoduchšie riešenie je vypnúť tú zvukovku čo máš na doske (v BIOSe: Onboard Audio: Disable) a dať tam funkčnú zvukovku do PCI slotu. Zvukovky sa dajú kúpiť pod rukou už od 4 eur...
Vlado40
05.02.10,20:31
Skús si to vyrovnať vyvážením kanálov L a P.
Chobot
08.02.10,09:25
Skús si to vyrovnať vyvážením kanálov L a P.

Toto nebude dobré riešenie. Možno by to fungovalo, ale problém tichého zvuku môže byť práve tým, že v zadnom konektore je "niečo zalomené" a možno práve to zalomené skratuje tú ľavú stranu. Môže sa ľahko stať, že preťažením tej ľavej strany sa nakoniec integrovaná zvuková karta rozlúči s majiteľom naveky.

Mal som jednu PCI zvukovú kartu, kde zrazu z ničoho nič prestal ísť zvuk. Žiadne viditeľné poškodenie ani skrat, v PC sa tvárila ako funkčné zariadenie, proste to už nerozchodila.