brm
05.02.10,14:47
stretli ste sa niekto v praxi s osobným bankrotom zamestnanca? chlap sa chce vyhnúť exekúciám a poslal na mňa týpka čo sa tituluje názvom spravca konkurznej podstaty čičo to bolo...dožadoval sa okamžitého pozastavenia zrážania exekúcií zo mzdy toho skrachovaného...vraj mi na to musí stačiť len jeho telefonický príkaz a vraj nemám byť bezočivá keďže som si pýtala písomné doklady...skrátka sa mi od rána pretáčajú oči od radosti:(
willma
05.02.10,14:23
osobný bankrot sa rieši súdnou cestou pokiaľ ma pamäť neklame. Takže by malo byť smerodatné právoplatné súdne rozhodnutie a nie telefonická a ja ešte neviem aká ústna žiadosť.
Andyke
05.02.10,14:26
Podľa mňa telef.príkaz nestačí, musíš mať písomné vyjadrenie od správcu konkurznej podstaty.
Pozri túto tému : prísp. 9,10
http://www.porada.sk/t111055-osobny-bankrot-vyhlasenie-konkurzu.html

príp. zadaj do vyhladávača bankrot a preštuduj aj zákon
Skúsenosti nemám.
brm
05.02.10,15:41
vďaka za podporu...dúfam že mi ten arogantný rádobysprávca nepríde dať bejzbolkou po lebke:(
willma
05.02.10,20:17
vďaka za podporu...dúfam že mi ten arogantný rádobysprávca nepríde dať bejzbolkou po lebke:( priprav si dve a budeš mať po ruke dvojnásobný počet pádnych argumentov;)
Stanislav 1975
05.02.10,20:25
stretli ste sa niekto v praxi s osobným bankrotom zamestnanca? chlap sa chce vyhnúť exekúciám a poslal na mňa týpka čo sa tituluje názvom spravca konkurznej podstaty čičo to bolo...dožadoval sa okamžitého pozastavenia zrážania exekúcií zo mzdy toho skrachovaného...vraj mi na to musí stačiť len jeho telefonický príkaz a vraj nemám byť bezočivá keďže som si pýtala písomné doklady...skrátka sa mi od rána pretáčajú oči od radosti:(

:eek::eek::eek:-to čo má byť toto???Nabudúce naňho zavolaj policajtov...
Stanislav 1975
05.02.10,20:26
vďaka za podporu...dúfam že mi ten arogantný rádobysprávca nepríde dať bejzbolkou po lebke:(

ženy by sa nemali biť a tobož nie bejsbolkou po hlave...:(
brm
10.02.10,11:26
ženy by sa nemali biť a tobož nie bejsbolkou po hlave...:(
mno, po kotrbe by potreboval niekto íný...práve mi bolo povedané právnikom že ja ako mzdárka si mám také veci overovať vo vestníku a správca mi to má oznámiť len telefonicky...to o čom toto je??? to mám kontrolovať každý deň či mi niektorý zo zamestnancom nešiel do úpadku? nie je niečo choré v tomto systéme? sme ešte právny štát alebo páni exekútori a správcovia konkurznej podstaty môžu šantiť neobmedzene?kde tu je logika, ked ja sa vo februári dozviem o úpadku zamestnanca a niekto ma robí zodpovednou za to, že z decembrovej výplaty úpadcu sa odviedli zrážky na účty exekúcií a nie na účet správcu...:(:mee:
hanelie
10.02.10,11:42
práve mi bolo povedané právnikom že ja ako mzdárka si mám také veci overovať vo vestníku a správca mi to má oznámiť len telefonicky..
to ktorý zákon, paragraf - tak prikazuje? :confused:
brm
10.02.10,11:51
V zmysle platnej právnej úpravy skutočnosť, ktorá je zverejnená v Obchodnom vestníku sa stáva skutočnosťou verejne známou a teda je potrebné podľa nej postupovať . To že vám to správca oznámil telefonicky bola len jeho dobrá voľa a vaša mzdárka si mala tieto skutočnosti preveriť v Obchodnom vestníku a na základe toho konať .

toľko citát právnika...to že ja som sa o tom dozvedela vo februári nikoho netrápi, v rámci systému padajúceho exkrementu to dopadlo na mňa...
Ice dive
10.02.10,11:52
mno, po kotrbe by potreboval niekto íný...práve mi bolo povedané právnikom že ja ako mzdárka si mám také veci overovať vo vestníku a správca mi to má oznámiť len telefonicky...to o čom toto je??? to mám kontrolovať každý deň či mi niektorý zo zamestnancom nešiel do úpadku? nie je niečo choré v tomto systéme? sme ešte právny štát alebo páni exekútori a správcovia konkurznej podstaty môžu šantiť neobmedzene?kde tu je logika, ked ja sa vo februári dozviem o úpadku zamestnanca a niekto ma robí zodpovednou za to, že z decembrovej výplaty úpadcu sa odviedli zrážky na účty exekúcií a nie na účet správcu...:(:mee:
no na Vašom mieste by som si tento názor od daného právnika vyžiadal písomne, keď sa rieši takáto závažná vec ako sú peniaze tak by všetky úkony mali mať písomnú formu a nie len "per huba". Však už aj na prvej hodine účtovníctva sa vyučuje, bez dokladu - žiadne zaúčtovanie operácie...

Mzdové doklady by mali byť predsa archivované niekoľko rokov, ako by sa dal archivovať takýto telefonát? tak aby bol uznaný aj pri prípadnej daňovej kontrole/audite atď? S kľudom angličana by som sa na telefonát vybodol a čakal, kým by som na úradný doklad s takou peknou okrúhlou pečiatkou... ako by to riešil pán exekútor, ak by sa nedovolal? resp. prebrala telefonát kolegyňa a potom si odbehla a na danú vec zabudla?...