aliiica
05.02.10,14:04
Ahojte, z leasingovky mi prisiel takyto list, no nerozumiem tomu.

1. Datum splatnosti splatky najomneho, uvedeny v splatkovom kalendari je sucasne dnom dodania sluzby.

2. Posledna splatka najomneho, splatna v roku 2009, sa vztahuje na obdobie, ktore je vymedzene jej splatnostou a terminom 31.12.2009.

3. Prva splatka najomneho, splatna v roku 2010, sa vztahuje na obdobie vymedzene terminom 1.1.2010 a splatnostou predmetnej splatky.

4. Na kazdu dalsiu splatku najomneho, splatnu od 1.1.2010 (okrem prvej splatky najomneho splatnej v roku 2010) plati, ze sa vztahuje na obdobie vymedzene datumom splatnosti predoslej splatky a datumom splatnosti predmetnej splatky.

do r. 2009 bol datum dodania a datum splatnisti 25. den v mesiaci
aky je v r. 2010 datum dodania a splatnosti? vobec sa v tom nevyznam :(

skusi mi niekto pomoct?
aliiica
08.02.10,06:31
naozaj nikto nevie poradit?? prosiiiim
azla
08.02.10,07:02
Ahojte, z leasingovky mi prisiel takyto list, no nerozumiem tomu.

1. Datum splatnosti splatky najomneho, uvedeny v splatkovom kalendari je sucasne dnom dodania sluzby.

2. Posledna splatka najomneho, splatna v roku 2009, sa vztahuje na obdobie, ktore je vymedzene jej splatnostou a terminom 31.12.2009.

3. Prva splatka najomneho, splatna v roku 2010, sa vztahuje na obdobie vymedzene terminom 1.1.2010 a splatnostou predmetnej splatky.

4. Na kazdu dalsiu splatku najomneho, splatnu od 1.1.2010 (okrem prvej splatky najomneho splatnej v roku 2010) plati, ze sa vztahuje na obdobie vymedzene datumom splatnosti predoslej splatky a datumom splatnosti predmetnej splatky.

do r. 2009 bol datum dodania a datum splatnisti 25. den v mesiaci
aky je v r. 2010 datum dodania a splatnosti? vobec sa v tom nevyznam :(

skusi mi niekto pomoct?

Napísali to tak krkolomne, že už ani "jednoduchšie" sa nedalo.:D
Predsa ak je dokladom splátkový kalendár, tak tam musí byť jednoznačný dátum - deň dodania.
Bolo by vhodnejšie, aby ste obdržali Nový správny splátkový kalendár.
Kontaktuj svoju leasingovku, nech toto čo napísali do dodatku premietnu do Splátkového kalendára a nech máte v ruke Správny doklad , ktorý bude čitateľný pre každého.:rolleyes::D (nie len pre toho kto písal ten dodatok).

Každá leasingovka si urobila nejaký svoj postup.
Naša leasingovka uplatnila takýto postup, ktorému aj rozumiem a mám k tomu doklad na r. 2010 - čierne na bielom.
http://www.porada.sk/1275262-post146.html
aliiica
08.02.10,08:04
Dakujem, ze si sa ozvala. Ja som tam uz volala, no nepochodila som. Bolo mi povedane, presne to iste, co je aj v tom liste. Nerozumiem tomuuuu :(