romanx
05.02.10,14:18
Ahojte. Dufam, ze mi poradite. Moje miesto sa rusi, ale nieje to pozicia ktoru mam napisanu v pracovnej zmluve. Ak odmietnem zamestnavatelovi ponuku na ine pracovne miesto, aj ked bude podla pracovnej zmluvy musi mi dat vypoved s odstupnym alebo nanho nemam narok pretoze som neprijal jeho ponuku? Dakujem
terezamaria
05.02.10,14:35
Ahojte. Dufam, ze mi poradite. Moje miesto sa rusi, ale nieje to pozicia ktoru mam napisanu v pracovnej zmluve. Ak odmietnem zamestnavatelovi ponuku na ine pracovne miesto, aj ked bude podla pracovnej zmluvy musi mi dat vypoved s odstupnym alebo nanho nemam narok pretoze som neprijal jeho ponuku? Dakujem

Pokiaľ zamestnávateľ neruší pracovné miesto, ktoré máš uvedené v pracovnej zmluve a práve toto miesto Ti ponúkne, prečo by Ti mal dávať odstupné, keď ho Ty odmietneš. Vlastne odmietneš to miesto, ktoré máš napísané v pracovnej zmluve. Teda Ty sa rozhodneš, že ho nechceš zastávať. Sorry ,ale
tak si to napísal.
romanx
07.02.10,07:48
Ahoj, dakujem za odpoved. Pravdepodobne sme sa ale nepochopili... pod pojmom "pracovne miesto" som myslel "miesto vykonu prace". Chcel som sa teda opytat, ci ma moze nadriadeny presunut na ine miesto vykonu prace /ine, ako mam uvedene v pracovnej zmluve/, pokial sa moje aktualne miesto vykonu prace rusi.A samozrejme, ci mam narok na odstupne, ak by som presun na ine miesto neprijal. Dakujem.:)
veronikasad
07.02.10,09:16
Ahoj, dakujem za odpoved. Pravdepodobne sme sa ale nepochopili... pod pojmom "pracovne miesto" som myslel "miesto vykonu prace". Chcel som sa teda opytat, ci ma moze nadriadeny presunut na ine miesto vykonu prace /ine, ako mam uvedene v pracovnej zmluve/, pokial sa moje aktualne miesto vykonu prace rusi.A samozrejme, ci mam narok na odstupne, ak by som presun na ine miesto neprijal. Dakujem.:)
Akákolvek zmena v pracovnej zmluve je možná len dodatkom k pôvodnej pracovnej zmluve, podpísaným obidvomi stranami. Ak so zmenou nebudeš súhlasiť, zamestnávateľ ti musí dať výpoveď s nárokom na odstupné
terezamaria
07.02.10,10:29
Ahoj, dakujem za odpoved. Pravdepodobne sme sa ale nepochopili... pod pojmom "pracovne miesto" som myslel "miesto vykonu prace". Chcel som sa teda opytat, ci ma moze nadriadeny presunut na ine miesto vykonu prace /ine, ako mam uvedene v pracovnej zmluve/, pokial sa moje aktualne miesto vykonu prace rusi.A samozrejme, ci mam narok na odstupne, ak by som presun na ine miesto neprijal. Dakujem.:)

Bez Tvojho súhlasu Ťa zamestnávateľ nemôže presunúť na iné miesto výkonu práce. Pokiaľ máš v pracovnej zmluve miesto výkonu práce napr. Bratislava a chce Ťa presunúť napr. do Nitry, tak bez Tvojho podpisu a súhlasu to nemôže urobiť. Potom Ti musí dať Výpoveď podľa § 63, ods.1, písm.a/ ZP - ktorý hovorí, že zamestnávateľ môže dať zamestnancovi výpoveď ak sa ruší alebo premiestňuje zamestnávateľ alebo jeho časť. Samozrejme Ti patrí v tomto prípade odstupné.

Podľa toho sa zariaď, som rada, že si sa ozval, aspoň odpoveď sa priamo týka Tvojho problému. Držím palce.
Chobot
08.02.10,08:09
Ahoj, dakujem za odpoved. Pravdepodobne sme sa ale nepochopili... pod pojmom "pracovne miesto" som myslel "miesto vykonu prace". Chcel som sa teda opytat, ci ma moze nadriadeny presunut na ine miesto vykonu prace /ine, ako mam uvedene v pracovnej zmluve/, pokial sa moje aktualne miesto vykonu prace rusi.A samozrejme, ci mam narok na odstupne, ak by som presun na ine miesto neprijal. Dakujem.:)

Trošku v tom mám chaos.

Ty máš v pracovnej zmluve miesto výkonu práce mesto A. Pracuješ teraz v meste B. Miesto v meste A sa ruší a teba chce presunúť do mesta C? Z prvého príspevku vyplýva, že ťa chce presunúť do mesta A.

Alebo ako to je. Lebo si to napísal dosť chaoticky
romanx
08.02.10,14:17
Dakujem vsetkym za reakciu. Na doplnenie: v zmluve mam pracovisko A, odkial ma s mojim suhlasom premiestnili na pracovisko B - to sa momentalne rusi a chcu ma pravdepodobne premiestnit na pracovisko C... no je to fakt chaos. Ak nebudem suhlasit s pracoviskom C, pravdepodobne mam podla Vasich rad narok na odstupne... Dufam,ze som to spravne pochopil...:-) Vdaka este raz. Pekny den.
Chobot
08.02.10,14:25
Dakujem vsetkym za reakciu. Na doplnenie: v zmluve mam pracovisko A, odkial ma s mojim suhlasom premiestnili na pracovisko B - to sa momentalne rusi a chcu ma pravdepodobne premiestnit na pracovisko C... no je to fakt chaos. Ak nebudem suhlasit s pracoviskom C, pravdepodobne mam podla Vasich rad narok na odstupne... Dufam,ze som to spravne pochopil...:-) Vdaka este raz. Pekny den.

Aha, už sa vyjasňuje. ;)

V zmluve máš A, pracoval si v B. Zmluvu ti nezmenili, tam zostalo A.

Teraz ťa chcú presunúť do mesta C, ale v zmluve máš A. Keby ťa chceli presunúť do A, tak tam musíš ísť. Do C ale ísť nemusíš, nemôžu ťa donútiť. Ak odmietneš, musia ti dať výpoveď a dať odstupné.