zuzanelka
05.02.10,14:45
Dobrý deň.
Môj predchádzajúci zamestnávateľ, kde som prepracovala celý minulý rok, len bez posledných 15 dní, mi nechce vydat potvrdenie o príjme kvôli daniam za rok 2009.
Prosím vás, poradte. Na aký zákon sa mám odvolat? Do kedy tak musí urobit? Prípadne kde sa môžem stažovat - žiadat aby mi toto potvrdenie vydali?
Dakujem. Zuzanelka
Tamila
05.02.10,13:49
Zák. 595/2003 Z.z. o dani z príjmov

§39

5) Zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, 122) je povinný za obdobie, za ktoré zamestnancovi vyplácal zdaniteľnú mzdu, vystaviť doklad o súhrnných údajoch uvedených na mzdovom liste, prípadne v evidencii podľa odseku 4, ktoré sú rozhodujúce na výpočet zdaniteľnej mzdy, preddavkov na daň, dane a na priznanie daňového bonusu za príslušné zdaňovacie obdobie a doručiť zamestnancovi najneskôr do

a) 10. marca zdaňovacieho obdobia, v ktorom sa podáva daňové priznanie, alebo
b) konca apríla roku, v ktorom zamestnancovi zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, 122) vykonal ročné zúčtovanie alebo
c) do 10. februára po skončení zdaňovacieho obdobia, v ktorom alebo za ktoré zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, 122) vyplatil príjem zo závislej činnosti zamestnancovi, ktorý žiada o vykonanie ročného zúčtovania iného zamestnávateľa, ktorý je platiteľom dane, 122) ak o vystavenie dokladu požiada najneskôr do 5. februára po skončení zdaňovacieho obdobia.
veronikasad
05.02.10,13:50
Dobrý deň.
Môj predchádzajúci zamestnávateľ, kde som prepracovala celý minulý rok, len bez posledných 15 dní, mi nechce vydat potvrdenie o príjme kvôli daniam za rok 2009.
Prosím vás, poradte. Na aký zákon sa mám odvolat? Do kedy tak musí urobit? Prípadne kde sa môžem stažovat - žiadat aby mi toto potvrdenie vydali?
Dakujem. Zuzanelka
A uviedol aj dôvod ?
zuzanelka
05.02.10,13:58
Odpoved znela, a teraz citujem: čo sa ondiem....???!!!
JarkaL
05.02.10,14:00
Dobrý vtip, toto by si mala dať aj do sekcie "srandičky".
Paula
05.02.10,14:04
Odpoved znela, a teraz citujem: čo sa ondiem....???!!!


Pošli mu písomnú žiadosť a pricvikni k nej zákon:). Nech sa neondie (to mu ale tam nepíš;)).
Tweety
05.02.10,14:05
Odpoved znela, a teraz citujem: čo sa ondiem....???!!!
Tak nech sa neondie on a vystaví potvrdenie, tak ako mu zákon káže, pohroz mu, že to poženieš cez súd. Na zaplakanie s takými tiežpodnikateľmi. Hrúza a des.:(
hanelie
05.02.10,14:35
ak by ti zľ nevydal potvrdenie - tak relevantným podkladom pre spracovanie daňového priznania je aj výpis zo sociálnej poisťovne / osobná skúsenosť/
vo výpise je uvedená HM a odvody do SP ostatné bude treba dorátať / ZP a daň - to v prípade, ak ti nedával výplatné listiny