adi160
05.02.10,16:39
Dobrý deň, chcel by som sa opýtať, či musím aj príspevok z úradu práce (pri založení novej živnosti) vo výške 2.490 Eur započítať ako príjem zo živnosti. Ešte by som sa chcel opýtať, keď som rozfaktúroval svoje faktúry medzi ďalších živnostníkov, môžem si uplatniť paušálne výdavky 40%. Ďakujem za pomoc.
mysimis
05.02.10,15:53
veronikasad
05.02.10,15:54
Dobrý deň, chcel by som sa opýtať, či musím aj príspevok z úradu práce (pri založení novej živnosti) vo výške 2.490 Eur započítať ako príjem zo živnosti. Ešte by som sa chcel opýtať, keď som rozfaktúroval svoje faktúry medzi ďalších živnostníkov, môžem si uplatniť paušálne výdavky 40%. Ďakujem za pomoc.
ak si uplatníš paušálne výdavky, dotácia je zdanitelný príjem v roku poskytnutia, bez ohladu na to, či si ju celú minul v tom roku v súlade s podn. plánom.

Ak "rozfaktúrovaním" rozumiem, že ti vystavili faktúry, ktoré si chceš uplatniť vo výdavkoch, tak paušálne výdavky sú pre teba nevýhodné. Pretože zdaníš príjmy za všetkých živnostníkov a z toho ti zrejme vyjdu aj "pekné" odvody do ZP a SP.
Súčasťou paušálnych výdavkov je aj tvoja prefakturácia