faklmen
05.02.10,15:54
Ahojte,
Neviem či problém ktorý mam, môžem riešiť práve tu ale skúsim. :)

Mam takýto problém a rad by som Vás požiadal o radu, teda ak mi budete vedieť poradiť.
Kúpil som vo firme, ktorá stavia byty, nový ešte nepostavený dvojizbový byt (jún 2009). Pri podpise zmluvy som vkladal prvú splátku cca 13.500,-Euro.
Potom som ale od zmluvy odstúpil (sept. 2009) a podľa zmluvy si firma nechala 1300,- Euro ako pokutu za zrušenie zmluvy a do 4 mesiacov (konkrétne do 4.1.2010) mi mala vrátiť zbytok.

Vrátili mi nejakú čiastku (dec. 2009), ale ešte stále mi dlžia 10.000 euro. Je to akciová spoločnosť a pravidelne volám predsedovi predstavenstva, ktorý rozhoduje o peniazoch. Najprv telefón dvíhal a dával ďalšie a ďalšie termíny vrátenia. Ale teraz mi telefón už ani nedvíha.
Mam riadne podpísanú zmluvu aj papier ktorý mi poslali pri odstúpení, že mi peniaze vrátia do 4 mesiacov. Samozrejme som to u nich urgoval aj písomne.
Preto by som sa chcel obrátiť na vás s pomocou čo mam v takejto situácii robiť. Či isť na políciu, súd, nájsť nejakého právnika alebo aký zvoliť postup. Bohužiaľ sa v tomto vôbec nevyznám a v podobnej situácii som ešte nebol.
Ďakujem za rady. :)
misoft
05.02.10,15:42
Nie som dokonale znalý z odboru práva, ale sedliacky rozum mi napovedá:
1) Polícia- tr.čin podvodu - podať tr. oznámenie;
alebo
2) súd- žaloba - platobný príkaz - exekútor;
alebo
3) ako veriteľ (dlžia vám) -dať návrh na konkurz s.r.o - prídu o všetko;
alebo
4) päť hlavohrudí+basebalové pálky - 10000€ bude okamžite vyplatených (toto je ale asi krajné riešenie - i keď niekedy najúčinnejšie)


(Možno sa po veľkou "záujme" o jeho osobu aj rozhýbe.)
faklmen
24.06.10,11:24
Takze nakoniec to vyriesil pravnik, ktory poslal zopar dopisov na mimosudne vyrovnanie lebo inak ideme na sud a exekucia a chlapci z firmy sa asi zlakli a zacali platit. Trvalo to sice o 5 mesiacov dlhsie ale nakoniec vsetko vyplatili. Takze spokojnost. :)