sklenkova
25.09.05,21:28
Vyjadrite sa prosím Vás,či je toto možné:Pri technicko zábavnej činnosti je treba musí každý používať ERP,okrem tých,ktorí majú sídlo v Leviciach.Pretože im DU dal papier, že nemusia používať ERP,stači keď za rok odvedú určitú sumu na dane(videla som to ).Chceli to aj iní v druhých okresoch,ale tam im to odmietli.Tým z Levíc to uznavajú aj v iných okresoch.Je to nejaká výnimka,alebo čo?

2,Keď ma chytia daňováci,že niečo nenablokujem,ako ma môžu potrestať a aký je to zákon-keď to niekto viete.
bepo
25.09.05,19:47
§35 zákona 511/1992 o správe daní a poplatkov

(8) Ak správca dane, ktorým je daňový úrad, zistí, že daňový subjekt nepoužil elektronickú registračnú pokladnicu, uloží mu pokutu od 10 000 Sk do 100 000 Sk. Pri opakovanom zistení podá správca dane, ktorým je daňový úrad, návrh na pozastavenie podnikateľskej činnosti.11b)

(9) Ak správca dane, ktorým je daňový úrad, zistí, že daňový subjekt zaeviduje tržbu do elektronickej registračnej pokladnice, ale nevydá doklad vyhotovený touto pokladnicou, uloží mu pokutu od 1 000 Sk do 10 000 Sk. Pri opakovanom zistení správca dane, ktorým je daňový úrad, uloží pokutu od 5 000 Sk do 50 000 Sk.
sklenkova
25.09.05,19:55
a čo hovoríte na tú prvú "otázku",podla mňa je to diskriminácia
STRELEC
25.09.05,19:56
Vyhláška MF SR č. 59/1994 Zz v znení 735/2004 Zz o spôsobe vedenia tržieb ERP. Zák. 511/1992 v znení ... (marec 2005 ?) o správe daní a poplatkov.

Info o Leviciach ma prekvapila. Bol som v tom, že zákon o ERP nepozná výnimky. Skúsil som teraz narýchle prebehnúť vyhlášku. Bez výsledku.
Nevieš náhodou o čo sa také rozhodnutie DU v Leviciach opieralo?
bepo
25.09.05,20:06
Vo vyhláške MF 55/1994 o spôsobe vedenia evidencie tržieb ERP je zoznam služieb ktoré musia používať ERP,možno DU Levice to zaradili pod iný druh služby ale to by bolo dobré vidieť rozhodnutie DU Levice,takto sú to len špekulácie.
zlatica76
26.09.05,04:20
V Leviciach su najlepsi danovaci (ironicky)
- niektorym vydaju rozhodnutie o nepouzivani ERP
- niektorych prinutia podat danove priznanie aj ked nemusia!!!

Huraa, hor sa do Levic, Levice nie su na Slovensku!!!

P.S. som rodena levicanka :)
sklenkova
26.09.05,18:39
Táto činnosť patrí pod služby,konkrétne ide o predaj lístkov na kolotoče,predaj v stánkoch... a tam určite treba ERP,ale keď im už to uznávajú daňováci v Leviciach dobre,ale prečo aj mimo Levíc.Alebo si myslím,že zaplatili
ondrejvla
26.09.05,19:14
Táto činnosť patrí pod služby,konkrétne ide o predaj lístkov na kolotoče,predaj v stánkoch... a tam určite treba ERP,ale keď im už to uznávajú daňováci v Leviciach dobre,ale prečo aj mimo Levíc.Alebo si myslím,že zaplatili
Činnosť TZČ je zaradená pod kultúrnu činnosť, viem, že tam nie je rovnaký meter.
Nielen v Leviciach, ale ani v iných okresoch, kúzelníci, kolotočiari, strelnice nemajú ERP, tržby si píšu, (ani to nie je pravda) do slovníčka, na papieriky a prinesú v marci účtovníčke na zaúčtovanie a vyhotovenie DP!
Účtovníčka len podľa poplatkov za miesta musí "zistiť" kde boli, akú mali tržbu a naúčtovať! A keď mu poviete sumu za položku 7,- až 10,- Sk, včítane materiálu, kompletného vyhotovenia a "prečítania" výšky tržby z ich pamäte, tak so zhrozeným pohľadom povedia: "ale vždyť to bylo jenom pár stránek k daňovému přiznáni, to snad ne, mně se přetočili panenky"! Skúsila som to, neodporúčam nikomu z TZČ, alebo ak chcete LTZ spracovávať doklady.
Je to kasta, ktorá je ešte stále ako medveď - zákonom chránená!
sklenkova
26.09.05,19:51
No neviem ja čo mám skúsenosť,ani jedna učtovnička sa nesťažovala a dokonca jej robí také láskavosti,nestarajte sa o dohodárov ja to vybavím...,keď je niečo nové zavolá a nadmieru je spokojná.Čo sa týka tých ERP všetci ich musia mať aj ich majú,len vždy nablokujú určitú sumu, aby vykázali zisk.Ale verte,že každý jeden ju má,len ju nepoužíva,blokuje občas.
ondrejvla
26.09.05,20:07
No neviem ja čo mám skúsenosť,ani jedna učtovnička sa nesťažovala a dokonca jej robí také láskavosti,nestarajte sa o dohodárov ja to vybavím...,keď je niečo nové zavolá a nadmieru je spokojná.Čo sa týka tých ERP všetci ich musia mať aj ich majú,len vždy nablokujú určitú sumu, aby vykázali zisk.Ale verte,že každý jeden ju má,len ju nepoužíva,blokuje občas.
No možno má šťastie na takých, ktorí okrem podpísania sa, vedia viac. Ja som s nimi pracovala viac ako 20 rokov, patrili pod naše zariadenie. Tak som vlastne aj spoznala tých, ktorým som robila DP. Dnes je už iná generácia, veď svet sa neustále mení.