marhav
05.02.10,16:53
Zdravim poradakov,

mam pred sebou nelahku ulohu s ktorou by som chcela poradit... zamestnavatel chce aby jeden nas zamestnanec presiel na zivnost. nejedna sa o hocikoho jedna sa o obchodneho riaditela. ja ako personalistka spolocnosti mam porozmyslat nad rieseniami ako danemu zamestnancovi mozem ponuku zatraktivnit.to znamena upozornit ho na veci, ktore ako zivnostnik bude mat a ktorymi moze ziskat. taktiez by sme mali byt v sulade so zakonom. to znamena, ze by ta jeho cinnost nemala vykazovat prvky zavislej prace. Prosim vedeli by ste ma upozornit na veci, ktore su v pripade zivnostnikov vyhodou oproti pracovnemu pomeru? Tiez uvitam vsetky vase skusenosti, postrehy upozornenia pri rieseni takehoto problemu..ak uz niekto z vas niekedy nieco take riesil..dakujem moc krat za kazdu radu..
veronikasad
05.02.10,16:34
Prezradíš, prosím, aký predmet podnikania ste kolegovi vymysleli ?
mysimis
05.02.10,16:37
Zdravim poradakov,

mam pred sebou nelahku ulohu s ktorou by som chcela poradit... zamestnavatel chce aby jeden nas zamestnanec presiel na zivnost. nejedna sa o hocikoho jedna sa o obchodneho riaditela. ja ako personalistka spolocnosti mam porozmyslat nad rieseniami ako danemu zamestnancovi mozem ponuku zatraktivnit.to znamena upozornit ho na veci, ktore ako zivnostnik bude mat a ktorymi moze ziskat. taktiez by sme mali byt v sulade so zakonom. to znamena, ze by ta jeho cinnost nemala vykazovat prvky zavislej prace. Prosim vedeli by ste ma upozornit na veci, ktore su v pripade zivnostnikov vyhodou oproti pracovnemu pomeru? Tiez uvitam vsetky vase skusenosti, postrehy upozornenia pri rieseni takehoto problemu..ak uz niekto z vas niekedy nieco take riesil..dakujem moc krat za kazdu radu..

Keďže má naďalej pracovať pre Vás ako obchodný riaditeľ, na jeho mieste by som nad živnosťou ani nerozmýšľala, príde napr. o stravné lístky, o dovolenku.....
Janurka
05.02.10,17:24
Aj živnostník má nárok na stravné lístky. Okrem toho tú dovolenku si vie nahradiť, aj časovo, aj finančne.
mysimis
05.02.10,17:26
Aj živnostník má nárok na stravné lístky. Okrem toho tú dovolenku si vie nahradiť, aj časovo, aj finančne.

Áno, ale platiť si ich musí sám v plnej hodnote......
IvetaH
05.02.10,17:32
Skôr by som mala obavy zo zodpovednosti. Ako obchodný riaditeľ môže niečo "prestreliť", zamestnanec má zodpovednosť inú ako živnostník. Ak nechce mať zamestnanca, tak asi sú aj iné formy a nie len živnosť.
Výhodu v tomto prípade nevidím, zvlášť ak bude ako obchodný riaditeľ - živnostník tancovať tak ako riaditeľ bude pískať.
Nič lepšie nie je ako byť spokojným zamestnancom alebo ešte spokojneším majiteľom.
Janurka
05.02.10,17:53
pepolko
05.02.10,18:00
skôr by som to videl tak, ako sa nenápadne a postupne zbaviť zamestnanca