miro_l
05.02.10,18:38
Prosím nemáte niekto návod na použitie kalkulačky Casio HR-8TEC, poprípade viete poradiť ako používať nalsedovné funkcie?
Jedná sa mi hlavne o používanie COST, SELL, MAR, a nastavenie funkcie mena Local1, Local2
Ďakujem.
Theoo
05.02.10,18:08
Dobrý deň, na túto kalkulačku nájdem návod možno zajtra v práci, tým pádom by som Vám popis funkcií poslal už zajtra, oskenovať budem môcť až v pondelok.
miro_l
05.02.10,18:16
Vopred ďakujem.
dalid
06.02.10,07:37
miro_l
06.02.10,11:19
V anglictine. Dufam, ze odkaz bude fungovat...
http://sk.diplodocs.com/navod-na-pouzitie-navod-na-obsluhu/CASIO/HR-8TER-_M


Link na návod je ku kalkulačke CASIO HR-8TE. Návod je veľmi stručný a pozeral som ho už skôr. Kalkulačka CASIO HR-8TEC má samostatné už spomínané klávesy COST, SELL, MAR. Obávam sa že v návode ku kalkulačke HR-8TEC nebude popis k používaniu spomínaných kláves.

Jedná sa o nasledovnú kalkulačku: http://www.casio.co.uk/products/Calculators/Printing%20Calculators/HR-8TEC-W-E-EH/At_a_glance
Theoo
06.02.10,17:14
Zdravím, funkcie ktoré Vám nie sú jasné som v návode našiel. Čo ma zarazilo je, že sú veľmi stručné a minimalistické. Aj by som ich opísal, ale je tam použité schématické vysvetľovanie, preto som rozmýšľal nad ofotením mobilným telefónom, ale pri tejto kvalite je to zbytočné. Fotoaparát budem mať k dispozícii až zajtra ráno, tak ak to vydrží, zajtra doobeda Vám to pošlem na mail, prípadne niekde upnem. :)
Theoo
07.02.10,11:32
Za kvalitu sa ospravedlňujem, ak to bude nedostatočné urobím v pondelok scan. :)

Sem sa mi to nepodarilo nahrať, chcel po mne opis bezpečnostného obrázku, pravdepodobne CAPTCHA, ale to by mi ten obrázok najprv musel ukázať. :)

hxxp://uploaded.to/file/s01z8u
miro_l
08.02.10,05:41
Kvalita mi nevadí. Návod ma usmernil.
Ďakujem.

Doplním o nastavenie hodnôt pre tých ktorí by mali záujem a nevedia ako na to.
Nastavenie hodnoty TAX: podržat (% SET) zatlač (TAX+) zadaj hodnotu napr. 19. ( Pri výpočte sa po zadaní TAX+ pripočíta 19 % DPH)

Natavenie hodnoty L1 alebo L2 : zatlač ( M/EX) podržat (% SET) zatlač L1 zadaj hodnotu napr.: 30,1260 ( Pri výpočte po zatlačení L1 prepočíta hodnotu z € na Sk )