kolja12345
05.02.10,19:48
Dobry den,prosim o rady. Ako to je ked som pracoval v CR,tam som si priznal a zaplatil dane.Kolegovia niektory tvrdia ze treba podat priznanie aj na Slovensku,len nechapem koli comu kedze som tak urobil v CR. Niektori zas tvrdia ze netreba,ze ani oni tak nerobili.TaK TERAZ SOM ZMaTENY A NEVIEM CO S TYM.pOJDEM NA DOCHODOK A TAK MAM OBAVY,ZE AK JE TO NAOZAJ TREBA ze budem mat s tym problemy. Kolegovia co nastupili vlani na dochodok tvrdia ze ani oni nic take nedavali a ze to asi netreba.ze nic take nepotrebovali ked sli na dochodok.
ako to teda je?ak je to potrebne da sa aj nejako spaten to urobit? plati sa nejaka pokuta?pripadne ak to neurobim ake su potom nasledky?Dakujem za kazdu radu ci skusenosti.
ako to vlastne kontroluju? doteraz mi nic neprislo ze som tak neurobil, a nik mi nepovedal ze take nieco treba. mam to nehat tak ked uz idem na dochodok,alebo to mam podat spatne?dakujem.
ekopo
05.02.10,19:16
najskôr je potrebné zodpovedať niekoľko otázok:
-si daňovým rezidentom v ČR alebo v SR?
-čiže strávil si viac ako 183 dní v ČR, máš tam stály byt...
-čiže stredisko záujmov je ČR
.....
ak nie, podávaš DP v SR metódou zápočtom dane
ak áno, vysporiadaš si daňové povinnosti v ČR podľa českých zákonov
Marína
05.02.10,22:00
Pozorne si prečítaj toto http://www.porada.sk/t73607-rezident_urcenie-podla-kriterii.html Vylučovacou metódou určíš, v ktorm štáte si daňovníkom s neobmedzenou daňovou povinnosťou(rezidentom).
kolja12345
06.02.10,09:56
Byvam na Slovensku,V CR len pracujem,dochadam denne do zamestnania. Doteraz som podaval len v CR danove priznanie,ale vraj terba nieco aj na slovensku podavat.co ak to nebudem mat urobene a mam ist na dochodok teraz?su z toho nejake sankcie?za minuly rok si to podam kedze uz viem ze sa to ma podavat,ale predatym som to nevedel,nik mi to nepovedal. neviete niekto ako to je? da sa to potom pripadne ak to bude treba k dochodku nejako spatne dorobit?vdaka este raz.
veronikasad
06.02.10,10:29
Byvam na Slovensku,V CR len pracujem,dochadam denne do zamestnania. Doteraz som podaval len v CR danove priznanie,ale vraj terba nieco aj na slovensku podavat.co ak to nebudem mat urobene a mam ist na dochodok teraz?su z toho nejake sankcie?za minuly rok si to podam kedze uz viem ze sa to ma podavat,ale predatym som to nevedel,nik mi to nepovedal. neviete niekto ako to je? da sa to potom pripadne ak to bude treba k dochodku nejako spatne dorobit?vdaka este raz.
ak ide o príjem zo závislej činnosti, môžeš byť spokojný. S dôchodkom to nemá nič spoločné. Predchádzajúce roky nechaj tak, ak ťa daňový úrad vyzve na podanie DP za predch. kal. roky, tak ho podáš, pri vyšších príjmoch z ČR vychádzajú totiž v SR nedoplatky (uplatňuje sa metoda započtu dane). Pokutu za nepodanie DP by si zaplatil aj teraz, keby si ho podával dodatočne.

Prepočítaj si predch. roky, či ti vychádza nedoplatok dane.
Marína
06.02.10,10:54
Nedá mi nedať do pozornosti Zák. č. 76/2007 Z. z. o medzinárodnej pomoci a spolupráci pri správe daní a o zmene a doplnení niektorých zákonov (http://www.porada.sk/396568-post22.html), účinný k 1. marcu 2007.
veronikasad
06.02.10,10:56
Nedá mi nedať do pozornosti Zák. č. 76/2007 Z. z. o medzinárodnej pomoci a spolupráci pri správe daní a o zmene a doplnení niektorých zákonov (http://www.porada.sk/396568-post22.html), účinný k 1. marcu 2007.
Evka, zrovna na to som myslela, aj keď nepoznám číslo zákona. Ak príslušný DU dostane informáciu o príjmoch zo zahraničia, vyzve daňovníka na podanie DP.
Pokuta za nepodané DP bude asi rovnaká a výška penále závisí od výšky nedoplatku dane.
sadraxp
07.02.10,10:19
Prosím Vás a kam treba podat DP v ČR. Minuly rok som tam pracoval, už tam nechodím a teraz neviem na ktorý daňový úrad mám poslať DP? ďakujem
kolja12345
07.02.10,19:37
Este sa spytam aka je ta vyska prijmu kedy uz vznikaju nedoplatky na dani?dakujem.