gridaZ
06.02.10,09:25
Dobry deň.Chcela by som sa spytať,podľa čoho mám udať sumu osobnej spotreby.Ďakujem
Marína
06.02.10,08:34
Dobry deň.Chcela by som sa spytať,podľa čoho mám udať sumu osobnej spotreby.Ďakujem
Veľmi jednoducho, podľa toho, koľko živnostník finančných prostriedkov pre osobnú spotrebu použil.;)
Zita5
06.02.10,08:35
Dobry deň.Chcela by som sa spytať,podľa čoho mám udať sumu osobnej spotreby.Ďakujem

Podľa dátumu ako SZČO vyberá peniaze na osobnú spotrebu z pokladne , resp.prevodom z účtu na súkromný účet , resp. platby na osobnú spotrebu , resp. výberom z účtu pre osobnú spotrebu .
m.hladka
06.02.10,08:57
Ja sa orientujem priebežne podľa pokladne, aby tam nemal veľký zostatok a nešiel do mínusu.
Zita5
06.02.10,09:00
Ja sa orientujem priebežne podľa pokladne, aby tam nemal veľký zostatok a nešiel do mínusu.

Súhlasím , treba prihliadať aj na to.
gridaZ
06.02.10,12:55
Chcem sa ešte opytať.Osobna spotreba sa udava aj cez mesiace kedy bola živnosť prerušena?Ďakujem
katulik82
15.02.10,19:47
Ahojte prosím Vás osobná spotreba sa účtuje ako výdavok ale neovplyvňujúci daň z príjmov??? Teda sa to na konci roka zdaní?? Neviem či som to pochopila správne. Ďakujem
Paula
15.02.10,19:56
Ahojte prosím Vás osobná spotreba sa účtuje ako výdavok ale neovplyvňujúci daň z príjmov??? Teda sa to na konci roka zdaní?? Neviem či som to pochopila správne. Ďakujem


katulik, hlavný účtovník....nezdaní sa osobná spotreba;)
Daggmar
15.02.10,19:56
Ahojte prosím Vás osobná spotreba sa účtuje ako výdavok ale neovplyvňujúci daň z príjmov??? Teda sa to na konci roka zdaní?? Neviem či som to pochopila správne. Ďakujem

Ano pochoppila si to správne, je to VNZD.
ekopo
15.02.10,19:57
ak OS neovplyvňuje daň z príjmov, tak sa nemôže ani zdaňovať..

ha Paula dobrý postreh, nuž čo už..... výzva......
katulik82
16.02.10,14:30
ahoj Paula ďakujem za radu :) v jednoduchom účtovníctve som začiatočník v podvojnom som ako ryba v mori .. každý musí raz začať ... a všetkým ďakujem za rady ..