Ester plus
06.02.10,10:44
Potrebujem vytlačiť zostavy z jednoduchého účtovníctva 2009. Tu ešte platí duálne zobrazovanie. Mám nastavené že chcem tlačiť zostavy aj v mene SKK ale napríklad v Eur pokladni mám len celkové obraty v SKK to isté aj v peňažnom denníku. Neviete ako to má byť správne?
IvoM
06.02.10,13:23
Upresni aké zostavy, na účtovných zostavách /a to platí aj pre jednoduché účtovníctvo/ nebolo nikdy povinné uvádzať duálne zobrazovanie.
Ester plus
06.02.10,13:55
Myslela som napríklad tuzemskú pokladnicu EUR či nemá byť vedľa každého pohybu príjem a výdaj aj v prepočte na SKK. Ak v programe mám nastavené že chcem duálne zobrazenie vo formulároch tak napríklad v pokladni mi urobí prepočet na SKK len v celkových obratoch. Taktiež v celkových obratoch mám takto prepočet v pohľadávkach a závazkoch a v peňažnom denníku. Je to OK?
ekopo
06.02.10,14:24
budem citovať postupy pre JU § 6

(12) V pokladničnej knihe sa účtuje stav a pohyb peňažných prostriedkov v hotovosti s výnimkou cenín. Ak je v účtovníctve otvorených niekoľko pokladníc v eurách a niekoľko pokladníc v cudzej mene, otvorí sa pre každú pokladnicu pokladničná kniha pre každý druh meny. V pokladničnej knihe, otvorenej pre príslušnú menu, sa účtuje v eurách a v cudzejmene.
(13) V knihe účet v banke sa účtuje stav a pohyb peňažných prostriedkov na účte v banke. Ak je v účtovníctve otvorených niekoľko účtov v eurách a niekoľko účtov v cudzej mene, otvorí sa pre každý účet kniha účet v banke pre každý druh meny. V knihe účet v banke, otvorenej pre príslušnú menu, sa účtuje v eurách a v cudzej mene.