mipo
26.09.05,04:54
Mám príjem zo závislej činnosti i zo živnosti. Prenajímame objekt na ubytovanie, ktorý vlastním spolu s invalidnou manželkou. Ako rozdeliť príjem z tohoto prenájmu a akým spôsobom/ je treba nejaká písomná dohoda/. Prosím poraďte.
Paula
26.09.05,04:25
Mám príjem zo závislej činnosti i zo živnosti. Prenajímame objekt na ubytovanie, ktorý vlastním spolu s invalidnou manželkou. Ako rozdeliť príjem z tohoto prenájmu a akým spôsobom/ je treba nejaká písomná dohoda/. Prosím poraďte.Myslím, že príjmy a výdavky sa delia %-ne v náväznosti na list vlastníctva objektu.
STRELEC
26.09.05,04:53
Mám príjem zo závislej činnosti i zo živnosti. Prenajímame objekt na ubytovanie, ktorý vlastním spolu s invalidnou manželkou. Ako rozdeliť príjem z tohoto prenájmu a akým spôsobom/ je treba nejaká písomná dohoda/. Prosím poraďte.Ak nemáte manželský bezpodielový majetok rozdelený, príjmy (a výdavky) z prenájmu nehnuteľností sa rozdeľujú medzi manželov zo zákona napoly ak nie je dohoda manželov. Možno by bolo výhodnejšie väčšiu časť príjmu dať na manželku, pokiaľ nemá iné druhy príjmov (napr.). Čísla napovedia.
Ak je nehnuteľnosť vo vlastníctve podielovom, tak podľa podielu na vlastníctve (príjmy aj výdavky).
Pri rozdelení príjmov a výdavkov môže niektorý z manželov využiť napr. %-tuálny výpočet nákladov