maja21
06.02.10,10:57
Dobrý deň,
chcela by som sa len opýtať ako je to s refakturáciou služieb od 1.1.2010? Ak niekto prenajíma nehnuteľnosť a všetky došlé fakúry za energie refakturuje v plnej sume na prenajímateľa. Doteraz na fakúru uvádzal ako dátum dodania služby dátum vyhotovenia faktúry o refakturovaných službách. Teda ak išlo o faktúru od dodávateľa s dátumom dodania napríklad 31.5.2009, ktorú dostal 13.6.2009, v tento deň túto energiu refakturoval svojmu nájomcovi s rovnakým dátumom dodania, teda 13.6.2009. Zmenilo sa niečo podľa novely zákona o dani z pridanej hodnoty od 1.1.2010, alebo to tento známy môže naďalej refakturovať s dátumom dodania podľa dátumu kedy mu faktúra dojde?
Ďakujem.
Lubica.BA
12.02.10,12:57
Mam podobny problem a tiez by som privitala radu.
V zmysle zmluvy platime stvrtrocne najomne mestu k 15. dnu prveho mesiaca prislusneho stvrtroka. Toto nasledne refakturujeme najomcovi a neviem ci ist podla § 19 ods. 6 alebo § 19 ods. 3. Vdaka za nazory.
ivana184
12.02.10,13:01
Pokiaľ ide o opakované plnenia, napr. nájmy, tak dátum dodania musí byť posledný deň v mesiaci, ak ide o energie, tak refakturujú sa tak ako bolo doteraz.