Stanislav 1975
06.02.10,11:21
Ahojte ,chcel som sa opýtať, nakoľko mám teraz rezervu v daňovom priznaní(potrebujem zvýšiť príjem)- dá sa nejako do terajšieho daňového priznania uviesť provízia ktorú som dostal teraz v januári ( na účet) za obdobie december 2009? Dá sa to nejako technicky papierovo spraviť?Veľmi by mi to pomohlo, keby to takto nejako šlo... Dík za rady...
veronikasad
06.02.10,10:23
Ahojte ,chcel som sa opýtať, nakoľko mám teraz rezervu v daňovom priznaní(potrebujem zvýšiť príjem)- dá sa nejako do terajšieho daňového priznania uviesť provízia ktorú som dostal teraz v januári ( na účet) za obdobie december 2009? Dá sa to nejako technicky papierovo spraviť?Veľmi by mi to pomohlo, keby to takto nejako šlo... Dík za rady...
Stanko, nedá. V JU účtuješ o skutočne vyplatených príjmoch a výdavkoch od 1.1.-31.12. kal. roka.
Stanislav 1975
06.02.10,10:25
Stanko, nedá. V JU účtuješ o skutočne vyplatených príjmoch a výdavkoch od 1.1.-31.12. kal. roka.

škoda Veronika,hmhm-lebo teraz potrebujem súrne príjem a nabudúci rok vidím, že budem musieť mať oveľa nižší príjem...:mee:
veronikasad
06.02.10,10:30
škoda Veronika,hmhm-lebo teraz potrebujem súrne príjem a nabudúci rok vidím, že budem musieť mať oveľa nižší príjem...:mee:
Stanko, na to si mal myslieť pred koncom roka a dať si poslať časť provízie ako zálohu - ak sa to dá (v stav.sporitelni to pred pár rokmi tak fungovalo, ty si zrejme poisťovák).
Stanislav 1975
06.02.10,10:39
Stanko, na to si mal myslieť pred koncom roka a dať si poslať časť provízie ako zálohu - ak sa to dá (v stav.sporitelni to pred pár rokmi tak fungovalo, ty si zrejme poisťovák).

ale však taký som na nich nahnevaný, teraz mi poslali za celý rok všetky odmeny a bonusy-tak vieš celý rok nedajú nič navyše a teraz buch-všetko naraz a ide o to že manželka bola na rodičovskej teraz posledný rok a možem si dať na nu komplet odpis tých 4000eur a nabudúci rok to už nemožem mať...
veronikasad
06.02.10,10:42
ale však taký som na nich nahnevaný, teraz mi poslali za celý rok všetky odmeny a bonusy-tak vieš celý rok nedajú nič navyše a teraz buch-všetko naraz a ide o to že manželka bola na rodičovskej teraz posledný rok a možem si dať na nu komplet odpis tých 4000eur a nabudúci rok to už nemožem mať...
Stanko, s tým nič nenarobíš, buď rád že poslali...
Koľko živnostníkov by to bralo všetkými desiatimi.

Ale chápem tvoje "nahnevanie"
Stanislav 1975
06.02.10,10:44
Stanko, s tým nič nenarobíš, buď rád že poslali...
Koľko živnostníkov by to bralo všetkými desiatimi.

Ale chápem tvoje "nahnevanie"

no nič, dík veronika za radu,hm:)-aj keď ma to moc nepotešilo-ale zákon je zákon, hm:cool:
Paula
06.02.10,10:44
Mám malú poznámočku. V časoch, keď som robila "bonzáky", nerobila som rozdiel medzi vyplatením v hotovosti a vyplatením na BÚ, ani vo výške celkovej vyplatenej sumy. Uvádzala som všetko vyplatené danej FO . Možno tak robia aj iní. Tak, aby sa Ti nestalo, že...:)
veronikasad
06.02.10,10:47
Mám malú poznámočku. V časoch, keď som robila "bonzáky", nerobila som rozdiel medzi vyplatením v hotovosti a vyplatením na BÚ, ani vo výške celkovej vyplatenej sumy. Uvádzala som všetko vyplatené danej FO . Možno tak robia aj iní. Tak, aby sa Ti nestalo, že...:)
mimotemyPaula, mám tomu rozumieť, že na DU nahlasuješ všetky úhrady faktúr, bez ohľadu na to, či boli vyplatené v hotovosti alebo prevodom na BU ?
Stanislav 1975
06.02.10,10:49
Mám malú poznámočku. V časoch, keď som robila "bonzáky", nerobila som rozdiel medzi vyplatením v hotovosti a vyplatením na BÚ, ani vo výške celkovej vyplatenej sumy. Uvádzala som všetko vyplatené danej FO . Možno tak robia aj iní. Tak, aby sa Ti nestalo, že...:)

ja viem,že to musí byť v poriadku-poistovňa to asi hlási na dú -takže to viem, že s tým nič nenarobím...
Stanislav 1975
06.02.10,10:50
mimotemyPaula, mám tomu rozumieť, že na DU nahlasuješ všetky úhrady faktúr, bez ohľadu na to, či boli vyplatené v hotovosti alebo prevodom na BU ?

ona chce asi to povedať, že nahlási raz ročne vyplatenú províziu tomu konkrétnemu živnostníkovi...-čo dostal za celý rok...
veronikasad
06.02.10,10:52
ona chce asi to povedať, že nahlási raz ročne vyplatenú províziu tomu konkrétnemu živnostníkovi...-čo dostal za celý rok...
Stanko, zo zákona sa nahlasujú len platby vyplácané v hotovosti. Preto sa čudujem, že hlási aj platby cez BU. Niektoré SW to totiž inak urobiť nevedia - možno je to jej prípad.
Stanislav 1975
06.02.10,10:56
Stanko, zo zákona sa nahlasujú len platby vyplácané v hotovosti. Preto sa čudujem, že hlási aj platby cez BU. Niektoré SW to totiž inak urobiť nevedia - možno je to jej prípad.

aha,chápem...ale nečudoval by som sa keby naši nahlasovali všetko- oni sú strašne poctivý v týchto veciach a robia možno aj čo by nemuseli...:mad: a vyplácajú pomerne velké provízky( najma tým čo viac pracujú),takže asi to nahlasujú komplet,hmhm
Paula
06.02.10,11:09
mimotemyPaula, mám tomu rozumieť, že na DU nahlasuješ všetky úhrady faktúr, bez ohľadu na to, či boli vyplatené v hotovosti alebo prevodom na BU ?


Už také nemusím,ale pokiaľ som musela, tak som to robila a poslala aj dotyčnej FO na vedomie. Nie preto, aby som chcela uškodiť :).
Zita5
06.02.10,11:10
Stanko , Ty si môžeš dať jedine do pohľadávok provízny list a tým to končí v roku 2009.
Stanislav 1975
06.02.10,11:15
Stanko , Ty si môžeš dať jedine do pohľadávok provízny list a tým to končí v roku 2009.

no keď si to dám zitka, do pohľadávok,to mi asi nič nepomože- ja potrebujem zvýšiť príjem,hmhm
Melnick
06.02.10,11:24
no keď si to dám zitka, do pohľadávok,to mi asi nič nepomože- ja potrebujem zvýšiť príjem,hmhmTažko zvýšiš niečo čo nebolo :mee:. Iba ak by si bol SZČO mohol by si vystaviť faktúru za nejakú prácu na ktorú máš v živnosti povolenie.:) ALE ASI SOM MIMO ETIKETY.....:o
Stanislav 1975
06.02.10,11:32
Tažko zvýšiš niečo čo nebolo :mee:. Iba ak by si bol SZČO mohol by si vystaviť faktúru za nejakú prácu na ktorú máš v živnosti povolenie.:) ALE ASI SOM MIMO ETIKETY.....:o

Neboj Maji, to budem riešiť v ďalšom kole,:D:D:D-to ja viem...:D
Rozalka
06.02.10,11:41
Ešte je jedna možnosť: v r. 2009 viesť podvojné účtovníctvo.
Manual
15.01.11,07:27
Pre rok 2011 platí tiež suma 3.319,39 €, (oznamovacia povinnosť) alebo sa zmenila ? Ďakujem
veronikasad
15.01.11,08:36
Pre rok 2011 platí tiež suma 3.319,39 €, (oznamovacia povinnosť) alebo sa zmenila ? Ďakujem
Janko, nemám vedomosti, že by sa niečo v tomto menilo
Manual
15.01.11,08:48
Janko, nemám vedomosti, že by sa niečo v tomto menilo
Ja tiež, ale viac hláv viac kapusty...;):):D
Ďakujem