bepo
26.09.05,07:16
Nemáte niekto náhodou parový čistič? Uvítal by som vaše názory či je to dobré,chcel by som s tým auto umývať,tie rozcapené chrobáky a mušky nepotrebujem.
durisovad
26.09.05,05:24
Parovy cistic sice nemam, ale predpokladam (podla toho, co ukazuju v reklamach), ze pracuje na systeme horucej pary. A horucou parou by som vahala cistit auto, ja by som sa bala, ze mi popraskaju okna a lak.
bepo
26.09.05,07:34
Okná nepopraskajú,je to na čistenie okien v domácnosti,dlažieb,kúpelní a pod a dá sa k tomu pripojiť žehlička a fúka to tlak cez 3 bary.Ale bol som v Kärcheri a na lak to neodporúčajú,ani na čistenie diskov.Už som kúpil anti-hmyzový sajrajt v sprayi.
Eva99
26.09.05,07:50
Nemám ho síce ani ja, ale má ho moja známa. Možno je rozdiel vo výkone alebo podobne, ale ten jej by mušky z auta rozhodne neodstránil... Na mastné veci jednoducho treba niečo, čím to odmastíš a ten tlak pary je dosť slabý. Aspoň na tom, čo som videla ja...Možno by som si to kúpila tak na bežné umývanie kúpeľne, ale určite nie na mušky na aute... :o
bepo
26.09.05,08:00
Tlak - ja som to nechcel odstreliť aj s kúskom plechu :D. Para odmasťuje a čistí,používa sa aj na čistenie motorov. Ale na hmyz odporúčajú ten sajrajt,vyskúšam
Krajčovičová
24.10.05,11:51
Ja som si kúpila parový čistič, reklama ma zlákala, chcela som s tým čistiť najmä kúpelňu a kuchyňu. Nedajte na reklamu! Nie je to pravda, žiaden zázrak sa nedeje, masnota a špina sa tak ľahko ako v TV reklame neuvoľňuje a nakoniec som musela
predsa použiť chem. prípravky.
durisovad
24.10.05,13:59
Je vseobecne zname, ze v reklamach ukazuju "vymalovanu zdochlinu". Ani s tymi naparovacimi zehlickami, ktore naraz vyzehlia az 5 vrstiev latky to nie je pravda, moja znama podlahla takejto reklame a bola velmi sklamana.
Tweety
24.10.05,14:08
Je vseobecne zname, ze v reklamach ukazuju "vymalovanu zdochlinu". Ani s tymi naparovacimi zehlickami, ktore naraz vyzehlia az 5 vrstiev latky to nie je pravda, moja znama podlahla takejto reklame a bola velmi sklamana.

Niekedy to prirovnanie, že reklama je od slova klamať, je neskutočne skutočné. :rolleyes: :cool:
ondrejvla
24.10.05,14:56
Je vseobecne zname, ze v reklamach ukazuju "vymalovanu zdochlinu". Ani s tymi naparovacimi zehlickami, ktore naraz vyzehlia az 5 vrstiev latky to nie je pravda, moja znama podlahla takejto reklame a bola velmi sklamana.
Dáška, to je krásny výraz : "vymalovanu zdochlinu". Aj ja som si kúpila panvicu na ktorej naraz pečieš z dvoch strán. Alebo iba to DVA je správne. Sporák som doslova DVA dni drhla od rozcapenej dolkovej hmoty, ktorú som si vykydala na sklokeramickú dosku. Takže aj ja som kúpila "Vymaľovanú zdochlinu"!
lenkak
24.10.05,17:47
No zdá sa, že reklame netreba vôbec veriť. Ale u nás na Slovensku je typické uveriť všetkému.
kukučka
24.10.05,21:34
Idem oponovať, hoci čistič nemám a nikdy by som nič nekupovala z telešopu, ale poznám človeka, ktorý má značkový a vraj nič lepšie na tie spomínané kúpeľne a dlažby nepozná. Vraj otváral oči podobne ako niekto čo si kúpi umývačku riadu a ožijú mu staré riady, ktoré chcel vyhodiť, tak neviem.
Luba2
25.10.05,06:48
Ja parný čistič mám, tuším SEVERIn, z obchodu, obyčajnejšia značka, som s ním spokojná. Ak upratujem pravidelne, zoberie všetko, ale pri veľkej zažratej špine si pomáham chemikáliami.
iveta22
27.12.07,08:49
Nemá náhodou niekto skúsenosti s parným čističom H2O Mop z TV shopu? Potrebovala by som ho na dlažbu s protišmykovou úpravou - samá ryha, veľmi ťažko sa čístí - pomôže len čistenie na kolenách s kefou ako pred 100 rokmi. Strašne sa pri tom narobím a tak by som veľmi uvítala uľahčenie, ale nehcem naletieť na reklamu.Ďakujem.
bulnova
29.12.07,11:11
Aj ja som asi pred 4 rokmi kúpila ručný parný čistič v Metre (NO-HA-188). Kupovala som ho s tým, že ak je reklama nepravdivá, tak jednoducho budem mať doma "ďalšiu somarinu za dve tisícky". Chyba je v tom, že tá para, ktorú strieka má príliš nízku teplotu, aby niečo vyčistila (tuším len 36 stupňov). Používam ho na čistenie sedačky. Neodporúčam ho kupovať.
tetrisss
29.12.07,11:48
Mam tiez taky parny cistic z metra, aj paru mi pomerne ohrieva slusne, ale koncovky na nom stoja za figu a inak sa tomu neda pomoct. Rozmyslala som aj ja, ze asi by bolo treba taky znackovy. Ale na tie muchy na aute, vam vsetkym poradim sice nie zazrak, ale ked trocha pritlacite, tak to ide. Urobte si hubku zo starych pancuch - siloniek a normsalny pripravok do vedra a vody a umyvajte a vysledok bude stat za to.;)
durisovad
29.12.07,13:59
So starymi pancuchami mam aj ja velmi dobru skusenost - nicim imym tak krasne nevylestite kozene topanky.
kitky
29.12.07,14:13
Nemá náhodou niekto skúsenosti s parným čističom H2O Mop z TV shopu? Potrebovala by som ho na dlažbu s protišmykovou úpravou - samá ryha, veľmi ťažko sa čístí - pomôže len čistenie na kolenách s kefou ako pred 100 rokmi. Strašne sa pri tom narobím a tak by som veľmi uvítala uľahčenie, ale nehcem naletieť na reklamu.Ďakujem.

toto zaujima aj mna. skoro vsade mam dlazbu.
Soňurka
29.12.07,18:39
toto zaujima aj mna. skoro vsade mam dlazbu.



Tak ja mám tiež parný čistič z Metra, neviem teraz aká značka (požičala som ho). Má asi tri kefky, ktoré keď sa zničia (jedna už odišla :D), tak to nebude plniť svoj účel tak, ako som očakávala.
Veľmi dobre sa mi osvedčil na čistenie špár na dlažbe, nakoľko v kúpeľni mám bielu dlažbu a biele špáry:mee:. Ale čistím špáry aj v kuchyni a chodbe. Ide to s tým krásne, len musí byť nasadená tá malá kefôčka. Tiež pomerne pekne a rýchlo zase s väčšou kefkou sa mi podarilo vyčistiť koberček pred dverami, kde som si nastriekala prípravok na koberce (nejaký ten Tep a pod.) a potom som už len pobehala čističom.
Ale na nejakú "zažratú špinu" je tento slabý, neviem ako robia drahšie, ale myslím, že je to aj o kvalite tých kefiek. A neviem, čo mi tety v Metre povedia - ako s náhradnými :eek:.
V kúpeľni ma trochu naštvalo, keď som čistila kachličky ďalším nádstavčekom až do vrchu, lebo mi na sadrokartónovom strope ostali mapy, ktoré sa museli potom vymaľovať.
Tiež pozor nato, aby si nenatrela pred použitím parného čističa objekt čistenia nejakou chemikáliou s tým, že bude účinnejšie pôsobiť, nakoľko s parou bude účinnejšie pôsobiť tak akurát pri vdychovaní na pľúca :D.
Čiže - zhodnotím - mne vyhovuje, nakoľko ho používam najčastejšie na tie špáry medzi dlažbou, občas na dezinfekciu umývadla WC a tak.
Ale aký typ zvoliť - hlavne pozri tie kefky a zisti možnosť zakúpiť náhradné.

Prajem pekný zvyšok víkendu :)
adaku1
12.09.08,05:37
Kúpila som si parný čistič v Tv product bol tam lacnejší inak je taký istí ako v top sope ale nieje to bomba.Má paru ale pod mopom je mokro ako keby ste umývali normále s ručným mopom.pod nábytok sa sním nedá ani pod gauč.
GreenMen s.r.o.
15.06.12,20:42
Kurňa, zasa ste si tu z toho urobil chat.
marjankaj
15.06.12,20:52
Kurňa, zasa ste si tu z toho urobil chat.
Čo si objavil ameriku?:---
TaxiTužijem
21.04.13,20:40
Kvôli hmyzu na aute by som ho určite nekupoval, ale keď má pomáhať v domácnosti, tak je dobre aby aj vysával špinu čo rozpustí. Máme doma Thomas Syntho a funguje - čistí parou a aj tepovať sa sním dá.