kacena
26.09.05,07:32
Ahojte , ideme s manželom kupovať byt do osobného vlastníctva a chceme sa vopred poistiť , aby predávajúci nepredal náš vyhliadnutý byt niekomu inému a aby sme boli istý za akú cenu nám to potom predá.Chceme preto uzatvoriť zmluvu o budúcej zmluve. Taktiež to asi budeme potrebovať do banky k vybaveniu hypotekárneho úveru.Mohli by ste mi niekto pomôcť nejakým vzorom zmluvy o budúcej zmluve ?

Vopred ďakujem. kacena
STRELEC
26.09.05,05:50
Zmluva o budúcej kúpnej zmluve je voľný typ zmluvy. Mimo nacionálií je pre zml. o budúcej zmluve podstatné:
- aký záväzok ktorá zmluvná strana prijíma (definovať nehnuteľnosť, definovať postup ďalších krokov, ktoré sú potrebné pre uzatvorenie kúpnej zmluvy)
- termíny (najmä dokedy sú zmluvné strany viazané touto ZBZ)
- cena, alebo postup akým sa ku cene nehnuteľnosti zmluvné strany "dopracujú"
kacena
26.09.05,06:03
Zmluva o budúcej kúpnej zmluve je voľný typ zmluvy. Mimo nacionálií je pre zml. o budúcej zmluve podstatné:
- aký záväzok ktorá zmluvná strana prijíma (definovať nehnuteľnosť, definovať postup ďalších krokov, ktoré sú potrebné pre uzatvorenie kúpnej zmluvy)
- termíny (najmä dokedy sú zmluvné strany viazané touto ZBZ)
- cena, alebo postup akým sa ku cene nehnuteľnosti zmluvné strany "dopracujú"
Som asi trošku mimo , keďže som takúto zmluvu nevidela ešte ani z lietadla. Potrebovala by som nejaký vzor , aby som mala o čo oprieť , lebo takto neviem kde mám začať. Ďakujem