gordon_shumway
06.02.10,17:17
Zdravim poradaci a poradacky...
Ako sa pisal mam napad zo strojarskej oblasti, nejake volne zdroje, auto, zdrave ruky, sice uz menej volneho casu a hlavne ziadne dlzoby. Sice mam len VS-elektro, napad je to skor zo strojarskej oblasti.. Takze takto
1. - dat kamaratom z VS spravit 3D CAD navrh
2. - dat vyrobit 1-2 formy na vyrobok
3. - poznam firmy, (1x - SR, CR, SLO) ktore by mohli spravit cca 6-8ks vyrobku
4. - poziadat o patent, spravit nejake skusky
5. - spravit /-m super web (AJ, Flash, nejake prezentacne video)
6. - spravit podnikatelsky zamer (toto je mimo mna, kamaratky z VS kde ste teraz ?)
7. - modlit sa :)
8. - hladat spolocnost, alebo fond na vyrobu ..
9. - pripadne mozem hladat niekoho, kto bude financovat 1. - 6. bod.

Odberatelia by mali byt zo zapadnej EU, Japonsko, Korea...
Ako by ste isli Vy na to ? Ake mate skusenosti so SAEF, alebo niecim podobnym ?

Vopred dakujum za vsetky odpovede. Pekny zvysok dna prajem. Vlado.
Laco-monter
07.02.10,11:45
Nepochopil som princip fungovania trhu,to znamená prečo práve tie firmy získali práve tie zákazky, ktoré získali.

Ja som presvedčený o tom,že v prvom rade treba sledovať požiadavky dopytu,

nie byť nafúkaný a pyšný sam na seba , čo všetko ja dokážem vymyslieť a vyrobiť.
misomiso
08.02.10,13:08
Rozhodne by som bod 4 presunul uplne na prve miesto, inak nema zmysel (nemyslim ze by nemalo zmysel vyrabat bez patentu, no ak patent, tak uplne na zaciatku. Moze sa ti stat, ze potom ho uz nebude mozne ani podat.)
Stefan2005
08.02.10,13:40
Nepochopil som ...
nie byť nafúkaný a pyšný sam na seba , čo všetko ja dokážem vymyslieť a vyrobiť.

Ani ja, čo je uvedené kurzívou...
misisko
10.02.10,20:34
a pozeral si patenty ci to uz nieje patentovane?patent by bol pre cely svet alebo eu alebo iba slovensko?lebo prva moznost uz ide dost do nakladov sa mi zda
profesional
11.02.10,16:15
1. V prvom rade si musis zabezpecit zmluvnu dokumentaciu s tymi co ti budu vyrabat vzorky pre ucely patentovania.
2. Ked budes mat patent - budes potrebovat na to par desiatok tisic Eur, tak kedze ide o strojarensku vec, tak musis urobit 2 veci:

A. Bud skusis ist s niekym do Join Venture, alebo sa budes musiet pomotat po par veltrhoch.
Barakon
11.03.10,19:44
Ozvi sa na Hegel@pobox.sk, robím v tej oblasti ap., možno budem ti vedieť poradiť, ale nie všeobecne to sa nedá.