Barbora36
06.02.10,17:40
Ahojte, chcela by som vedieť, ako si mám stiahnuť a dať pohyblivý obrázok na svoju stránku, aby sa vôbec pohyboval? Keď si ho na stránku uložím, nepohybuje sa mi, prečo?? Ďakujem za odpoveď. :-)
jojom
06.02.10,16:54
A máš ho stiahnutý ako gif? Po stiahnutí do pc sa Ti pohybuje?
Fero11
06.02.10,17:53
naklepsie bude ak nam na ten obrazok das link a potom ti mozeme povedat viac
Barbora36
08.02.10,16:20
Po stiahnutí do PC, uložení napr. na plochu a rozkliknutí, sa mi pohybuje. Len keď si ho potom dám na svoju stránku, sa "nehýbe". Mám stránku vytvorenú na webnode.sk . Nebude chyba napr. v animácii stránky, al. robím niečo zle? Ďakujem za radu. :-)
Barbora36
08.02.10,16:27
nedá sa mi zobraziť URL obrázku.
Barbora36
08.02.10,16:29
a mám ho stiahnutý ako gif...
Vlado40
08.02.10,16:33
Daj ho tu
Chobot
09.02.10,08:09
Po stiahnutí do PC, uložení napr. na plochu a rozkliknutí, sa mi pohybuje. Len keď si ho potom dám na svoju stránku, sa "nehýbe". Mám stránku vytvorenú na webnode.sk . Nebude chyba napr. v animácii stránky, al. robím niečo zle? Ďakujem za radu. :-)


No problém bude práve v tom prehrávaní. Ty ten obrázok tam síce uložíš na svoju stránku, ale gif je animovaný obrázok. Je to niečo ako krátky videosúbor. Pokiaľ stránka nepodporuje prehrávanie animácií či videí, tak ti obrázo zobrazí len staticky.

To máš, ako keď do dokumentu Word vložiš video alebo aj trebárs ten tvoj gif súbor. Je tam vložený staticky, neprehraje sa. Ani video ani gif, lebo samotný Word prehratie animácie neumožňuje.

Ak to ale vložíš napr. do prezentácie a tú spustíš, tak ti zobrazí aj animáciu aj ti dokáže spustiť video. Teda prezentácia podporuje prehratie animácií.

To isté je aj na tvojej stránke. Na to, aby sa tá animácia prehrala, budeš musieť k nej asi priradiť najaký prehliadač obrázkov. Možno to pôjde spraviť aj na tej stránke, ale v tom sa bohužiaľ nevyznám, možno sa nájde niekto, kto vytvára stránky a vie ako animovať gif súbor na stránke.
Barbora36
09.02.10,08:25
Ďakujem, ale pravdepodobne to robí, al. skôr nerobí, len na mojej stránke, lebo čo som si pozerala stránky ost. užívateľov webnode, im to ide. :-/
Chobot
09.02.10,09:11
Ďakujem, ale pravdepodobne to robí, al. skôr nerobí, len na mojej stránke, lebo čo som si pozerala stránky ost. užívateľov webnode, im to ide. :-/

No veď oni to asi priradili k nejakej aplikácii, ktorá rehráva gif animácie....
salvosko
09.02.10,09:35
Ale kdeze Chobot.
GIF animovane obrazky sa prehravaju v prehliadaci.
Ten obrazok ked stiahnes tak sa ti nestiahne ta verzia ktoru vidis ale ta neanimovana kedze tie animovany gify su nieco ako videa a plati na ne ochrana pred kopirovanim. Ale nie vsetky su tak robene.

Tebe TEN ten isty GIF sa neanimuje co sa inym animuje alebo im sa animuje iny GIF ako je ten tvoj?
SKus dat adresu stranky kde je ten gif a popis ktory to je, skusim hos tiahnut "inak" ako defaultne.
TomasHC
09.02.10,19:47
kedze tie animovany gify su nieco ako videa a plati na ne ochrana pred kopirovanim. Ale nie vsetky su tak robene.

No toto! O DRM na GIFoch som este nepocul!