adrika
26.09.05,08:06
Ahojte, viem, že moja otázka je teraz "časovo" neaktuálna, ale predsa.Chcem sa spýtať ako je možné, že pri uzávierke r. 2004 mám rozdiel v zostatku na bankovom účte, a to:
zostatok z banky - skutočný - mám v hlavnej knihe -to sedí, ale
v internom doklade z 1.1.05, ktorý mi vytvoril SW /omega/ , čiže prechod do nového roku, kde sú preučtované zostatky cez účet 701 ,mám na účte 221 rozdielny zostatok. Rozdiel je presne v sume zahr. fa, ktorú sme dostali v EUR, ale uhrádzali v Skk cez jeden účet, pritom fa mám uhradenú. Neviem či som pri uzávierke niečo urobila zle, alebo neurobila - robila som ju totiž prvýkrát. Inak mi zostatok z banky sedí, keď som už ďalej v r. 2005 účtovala. Neviem , či som to zrozumiteľne popísala, prosím kto môžte, pomôžte. Ďakujem pekne.
dorotan
26.09.05,07:44
Skús si pozrieť zID. U mňa bol rozdiel naúčtovaný tam a musela som si ho ručne opraviť.
adrika
26.09.05,14:21
Ako to myslíš ? Ja som tu fa mala zaevidovanú v okruhu "zahranič. došlé fa" a úhradu normálne cez bank. účet v Skk v prepočte kurzom. v Salde ju mám ako uhradenú , tak neviem ako by som to mohla opraviť......
adrika
03.10.05,07:34
Ešte chcem doplniť, že zostatok na BU - skutočný je taký istý aj na účte 702 aj v HK. Ale v novom roku mám na účte 701 iný zostatok - rozdiel je popísaný vyššie. Ako je to možné ? prosíííím.....
liba2
03.10.05,07:46
Ešte chcem doplniť, že zostatok na BU - skutočný je taký istý aj na účte 702 aj v HK. Ale v novom roku mám na účte 701 iný zostatok - rozdiel je popísaný vyššie. Ako je to možné ? prosíííím.....Tu sa nám zrejme tvoj problém nepodarí vyriešiť. Odporúčam ti obrátiť sa na Kros Žilina: omega@kros.sk alebo: 041/7071021, fax: 041/7071013. Popíš im svoj problém - určite sa to týka práce softvéru. V Krose je veľa ochotných ľudí ktorí ti určite pomôžu.
adrika
03.10.05,07:51
Teraz som prišla na to, že keď si k 1.1. vytlačím zač. účet súv. 701 - jeho analyt. evidenciu, tak tam vlastne mám aj zahr. int. doklad, kde mám obrat na str. D, takže tým pádom je to O.K. Lebo predtým som pozerala iba interný doklad, ktorý mi vytvoril SW na zač. roka a tam tento zID nemám. Takže sa ospravedlňujem za "paniku" a díky za odozvy.