lubimca
07.02.10,07:49
Milí poraďáci . Robím jednému pánovi JU ,ale on odo mna žiada ,aby som nikolko faktur vyhodila..,ktoré zaplatil,lebo nepotrbuje tak vela do nakladov ,lebo chce platiť daň.... Môžem to vyhodiť...? a ake faktury... ? vsak o nakupe tovaru má aj druhá strana zas zaznačený príjem ...? Dakujem za radu...
Paula
07.02.10,07:39
Na Popolušku by sa mal zahrať on, keď už špekuluje. Ty nemôžeš rozhodnúť, čo áno a čo nie. Predpoklad je, že ak nakúpil tovar, tak ho aj predal a doklad o predaji zrejme nevyhodí, keďže chce byť plusový v DP. Vyhodený doklad bude chýbať, to mu nedošlo?
Teoreticky by mohol niektoré nákupy použiť na osobnú spotrebu, ale vôbec sa mi nepáči jeho požiadavka, aby si to lustrovala Ty. Ak chce, aby niečo išlo do výdavkov neovpl. základ dane, nech sa na doklad vlastnoručne vyjadrí. aby si bola v budúcnosti chránená. Neber na seba zodpovednosť, ktorá nie je Tvojou povinnosťou v tomto prípade.
ekopo
07.02.10,08:07
Určite by som tovarové faktúry nevyhadzoval z VOZD. Ak by som chcel zvýšiť ZD, zaoberal by som sa "režijnými" výdavkami. Ale aj tu je dôležité či som alebo nie som platcom DPH, pretože tie na ktoré bol uplatnený odpočet DPH, nemôžem vyradiť z VOZD. Neplatca DPH by to mal podstatne jednoduchšie.l
lubimca
08.02.10,05:47
nie je platcom DPH... takže aj tak by som nemala robiť s tovarovými fa. ...? dakujem....