kotlas666
07.02.10,09:40
...rad by som odvas zistil kolko platite v 2izbovom byte za plyn na varenie a eletriku.Pocitam ze vybavenie je standartne(mikrovlnka,plynovy sporak,pocitac....)
Laco-monter
07.02.10,11:35
Moje inkaso,ktoré platím za 2-izbový byt.

Plyn_______________________ 4,0 €

Elektrina záloha _____________ 20,80 €

Rozhlas a TV _______________ 4,64 €

Vybavenie bytu

kombinovany el.šporák /rúra/ , mikrovlnka, kávovar,chladnička ,aut.práčka, TV , Hi-Fi , PC.
Lianka
07.02.10,11:48
Moje inkaso,ktoré platím za 2-izbový byt.

Plyn_______________________ 4,0 €

Elektrina záloha _____________ 20,80 €

Rozhlas a TV _______________ 4,64 €

Vybavenie bytu

kombinovany el.šporák /rúra/ , mikrovlnka, kávovar,chladnička ,aut.práčka, TV , Hi-Fi , PC.

Podobne, len ta elektrina je nizsia, cca. 14 EUR - menej spotrebicov: plynovy sporak, mikrovlnka, rychlovarna kanvica, pracka, PC.
dalid
07.02.10,12:33
Plyn - 4,0 Eur
Elektrina- 23,0 Eur (spotrebice ako uviedol Laco-monter, len spotreba isla hore ako som dal do kopy hifi. Kvalitny zosilovac nieco spapa :) )
verkaz
09.02.10,08:44
2 - izbový byt
plyn - 6,00 Eur
elektrika - 9,60 Eur

Vo vyúčtovaní mám ešte vždy malý nedoplatok asi do 8,00 Eur
verkaz
09.02.10,08:45
opravujem elektriku - platím mesačne 24,90 Eur
kotlas666
03.03.10,15:11
Este sa chcem spytat ci vystacia tieto zalohove platby za mesiac,ktore mi bude platit vlasnik vramci najomneho:
-za dodavky vody a stocneho: max 12e/mesiac
-za ohrev TUV: max 26e/mesiac
-dodavka tepla na vykurovanie: max 39e/mesiac
V byte budeme byvat dvaja...
buchač
03.03.10,16:49
...rad by som odvas zistil kolko platite v 2izbovom byte za plyn na varenie a eletriku.Pocitam ze vybavenie je standartne(mikrovlnka,plynovy sporak,pocitac....)

....keďže štandartne .....tak predpokladám , že je v podstate jedno či je to 1 - izbový , alebo 4 - izbový byt ....

Plyn neriešim ....predpokladám , že sa varí len v kuchyni...;)

Elektrina je trochu pohyblivá položka , ale nie až tak veľkými rozdielmi ...
Ale ako pozerám predchádzajúce príspevky , na tie zálohové platby ....málo , málo ....keď tak na svoje platby pozriem ...;)
kotlas666
03.03.10,17:47
....keďže štandartne .....tak predpokladám , že je v podstate jedno či je to 1 - izbový , alebo 4 - izbový byt ....

Plyn neriešim ....predpokladám , že sa varí len v kuchyni...;)

Elektrina je trochu pohyblivá položka , ale nie až tak veľkými rozdielmi ...
Ale ako pozerám predchádzajúce príspevky , na tie zálohové platby ....málo , málo ....keď tak na svoje platby pozriem ...;)
a co je malo?
-za dodavky vody a stocneho
-za ohrev TUV
-dodavka tepla na vykurovanie
alebo myslis tie naklady za plyn(na varenie) a eletriku?
buchač
03.03.10,18:02
a co je malo?
-za dodavky vody a stocneho
-za ohrev TUV
-dodavka tepla na vykurovanie
alebo myslis tie naklady za plyn(na varenie) a eletriku?

....pri ktorom odseku sa zmieňujem o platbách ..?...;)
kotlas666
03.03.10,18:21
....pri ktorom odseku sa zmieňujem o platbách ..?...;)
na na toto:Ale ako pozerám predchádzajúce príspevky , na tie zálohové platby ....málo , málo ....keď tak na svoje platby pozriem ...
som myslel ked pises malo,malo ,ze su tie zalohove pladby male a ze to budem potom doplacat....
buchač
03.03.10,18:38
na na toto:Ale ako pozerám predchádzajúce príspevky , na tie zálohové platby ....málo , málo ....keď tak na svoje platby pozriem ...
som myslel ked pises malo,malo ,ze su tie zalohove pladby male a ze to budem potom doplacat....

...cca 5O € mesačná záloha ....pri vyúčtovaní som síce v pluse , ale od radosti nejak neskáčem ...

Ale je to aj podmienené aj inými skutočnosťami ...predsa neustále idú chladnička , mraznička ....práčka je tiež dobrý žrút ....je toho viac .
Ale každý platí len za svoje , to je aspoň to spravodlivé ...

A mám taký dojem , že záleží aj od dodávateľa , respektíve aj od tej ktorej oblasti ....jedno z druhým ide ruka v ruke ...
Oliwa
04.03.10,07:33
Ale je to aj podmienené aj inými skutočnosťami ...predsa neustále idú chladnička , mraznička ....práčka je tiež dobrý žrút ....je toho viac .
Ale každý platí len za svoje , to je aspoň to spravodlivé ...

A mám taký dojem , že záleží aj od dodávateľa , respektíve aj od tej ktorej oblasti ....jedno z druhým ide ruka v ruke ...

Áno, to záleží - iné platby majú napr. východoslovenské elektrárne a iné západoslovenské, rovnako ako iní dodávatelia energiií - záleží od regiónu, resp. uzla...
Mám kolegyňu, ktorá býva na rozhraní okresov, resp. krajov. V jednom sú tarify vyššie, v druhom nižšie. Čo myslíš, kam patrí? Samozrejme do tej vyššej :o a ide ju z toho :mad: To aby zobrala dom a premiestnila ho o pár metrov ďalej...:D
No a ešte aj takými skutočnosťami, či v tom byte bývaš /alebo budeš bývať/ singl, či rád a veľa varíš /a ješ/ :) alebo žiješ na konzervách, alebo si typ rýchleho občerstvenia, resp. drahého reštauračného stravovania, či máš na radiátoroch termostatické hlavice a či ich používaš na reguláciu tepla /či si teplomilný alebo zimomravý človek/... Je to panelák alebo tehlová bytovka a byty sú v osobnom vlastníctve, resp. majú namontované vlastné merače?
Alebo či ste rodina s viacerými členmi, resp. ak máte malé dieťa /deti/ tak práčka ide non-stop...
To všetko má vplyv na výšku Tvojich platieb za energie. Takže ak chceš porovnateľné údaje, mal by si si vybrať z rovnakej kategórie poraďákov, ako si Ty sám. :)
Teraz budem mimotemy, ale napr. predstav si, že v rovnakom 2-izbáku môžeš
bývať sám, ale napr. aj 10-členná rómska komunita :confused:. Na druhej strane mi je jasné, že oni by napr. elektrinu brali určite načierno, a celkom iste by neriešili zálohové platby :--- a úplne vylučujem, že by ich to trápilo no a už vonkoncom by to neriešili na PORADE :D:D:D!
Sorry, prešla som to ešte raz, a až teraz som zbadala, že tam budete bývať dvaja, takže som bola trochu - dosť mimotemy :D! Takže predpokladám, že Ti aj odpovedali tí, ktorí žijú rovnako ako Ty - dva/ja/ v jednom.:)
kotlas666
02.04.10,09:05
takze som 1mesiac natom zo spotrebou asi takto:
SUV-2m3/mesiac -prenajomca mi plati max 12e
TUV-3m3/mesiac - prenajomca mi plati max 26e
Eletriku-72kW/mesiac - ja si platim 35e/mesiac zalohu
Plyn-1m3/mesiac - ja si platim 5e/mesiac zalohu

Neviem ci nebudem doplacat za TUV..nieje 26e/mesiac malo?
Nemozem zistit kolko sa plati za 1m3 TUV a SUV...Mohol by mi niekto poradit.Najlepsie zo Senice