justafa
07.02.10,10:45
Dobry den,
zaujimalo by ma ake vyraznejsi zmeny v legislative sa v roku 2009 dotkli zivnostnikov?
dakujem
veronikasad
07.02.10,10:13
Dobry den,
zaujimalo by ma ake vyraznejsi zmeny v legislative sa v roku 2009 dotkli zivnostnikov?
dakujem
Veľmi zoširoka položená otázka. Môžeš byť konkrétnejší (ia)?
marjankaj
07.02.10,10:23
Dobry den,
zaujimalo by ma ake vyraznejsi zmeny v legislative sa v roku 2009 dotkli zivnostnikov?
dakujem

Napríklad novelizácia zákona o dani z príjmov.
justafa
08.02.10,14:15
velmi sa do tejto problematiky nevyznam, nie som zatial zivnostnik, tak neovladam zakony, ktore su pre mna dolezite. Ktore zákony si ma teda zivnostnik pred zacatim podnikania nastudovat? a co sa tyka povodnej otazky, tak ma zaujima co rok 2009 pre zivnostnikov priniesol? resp. ake ulavy, prip. zatazenia sucasny zivnostnik ma.
Lianka
08.02.10,15:20
Napr. aj novela zakona o DPH od 1.1.2010, zakona o sprave dani a poplatkov.

Nejde ani tak o "ulavy a zatazenia", ale o povinnosti podnikatela - kedy, ake a pod.
marjankaj
08.02.10,20:55
velmi sa do tejto problematiky nevyznam, nie som zatial zivnostnik, tak neovladam zakony, ktore su pre mna dolezite. Ktore zákony si ma teda zivnostnik pred zacatim podnikania nastudovat? a co sa tyka povodnej otazky, tak ma zaujima co rok 2009 pre zivnostnikov priniesol? resp. ake ulavy, prip. zatazenia sucasny zivnostnik ma.

Keď ťa to doteraz "nezaujímalo", tak načo sú ti tie zmeny? Naštuduj si iba to nové a čo bolo bolo. Terazky budeš živnostník.:D
jacekova
09.02.10,07:07
ako prvé by som poradila nájsť si účtovníčku, ktorá všetko ovláda a potom sa treba na 100% venovať len svojmu predmetu podnikania. netreba sa ešte aj vŕtať do zákonov. každý nech robí to čo vie robiť.