barbie18
07.02.10,11:19
Ahojte,

neviem ako Vy, ale ja nie som nadšená novelou Zákona o DPH od 1. 1. 2010.
Je podľa mňa dosť nejednoznačná.

A preto by som sa chceli spýtať, kto má skúsenosti z podobným prípadom, ako postupovať.

Firma, ktorá poskytuje pravidelne telekomunikačné služby, konkrétne internet, má teda aký dátum vzniku daňovej povinnosti uviesť pri fakturácii, keď vždy na začiatku mesiaca fakturuje za príslušný mesiac. T.j. vystavujú 5. 1. 2010 a dátum vzniku daňovej povinnosti bol predtým 1. 1. 2010. A čo teraz, bude to 31. 1. 2010 alebo deň vystavenia faktúry????

Prosím Vás o Vašu pomoc.

Veľmi pekne ďakujem už teraz za Vašu pomoc a ústretovosť.

S pozdravom

L.
Mipolka
07.02.10,11:31
Podla mojho nazoru ak mate osobitne povolenie na poskytovanie danych sluzieb, postupujete podla vynimky v §16 ods.3 pism. d, cize den dodania je NAJNESKOR den vyhotovenia faktury, z toho usudzujem, ze je na vas aby ste sa rozhodli, ci den dodania bude den vyhotovenia faktury alebo posledny den v mesiaci, na kt. sa platba vztahuje.