gerda
07.02.10,11:29
Zdedila som ornú pôdu v Bardoňove, oplatí sa ju predať alebo nie ďakujem
Janurka
07.02.10,13:11
Uf, záleži od ceny, ktorú je potenciálny kupec ochotný zaplatiť, od toho, či súrne potrebuješ peniaze. Čo tak dať do prenájmu?
wabi
07.02.10,16:32
To záleží od veľa faktorov.
Aká je rozloha? Je tam prístupová cesta. Nejaký spoluvlastníci? Intravilán či extravilán, je do dlhé a úske?
Chodievate do Bardoňova alebo uvažujete o využití tejto pôdy?
Neviem ničo o vašich plánoch ani nič o tej parcele, ako vám mám poradiť?
gerda
08.02.10,06:51
Ďakujem, zatial to prenajímam ale bolo by mi treba peniaze, len sa neviem royhodnút, sú to skoro 3 ha, s prístupovou cestou v intraviláne, velmi pekne dakujem ešte raz uvidím, má sa tam vraj stavat velké rekr, zariadenie
wabi
09.02.10,18:17
3 ha to je celkom slušné, nechceš tam vysadiť ekologický sad? Na prenájme získaš len 200 € ročne, ak ti to vôbec zaplatia, to fakt nie je veľa...
Je kríza, v obci Bardoňovo dvojnásobná kvôli zastaveniu prác na aqaparku, oni vlastne ani žiadne poriadne nezačali. Starosta ale niečo nasľuboval a teraz to nevie dodržať. Bublina splasla ale možno niekedy bude aj lepšie. Ešte pred 2 rokmi sa to dalo naozaj dobre predať... Teraz je to aspoň na pár rokov zabité... Pouvažuj o tom sade.
gerda
01.03.10,11:19
To je zaujimavý nápad, ale chcelo by to aj šikovného človeka a určite trochu peňazí, to samozrejme nemám, ale aj tak dakujem
marika0912
04.03.10,14:59
Po čom je teraz orna pôda?
legolas
05.03.10,09:45
...podľa bonity, lokality, ale predovšetkým obojstrannej dohody...
marika0912
05.03.10,10:47
ale ja by som chcela tak orientačne po 2€ /m2 je veľa alebo môže byť je to vMichalovciach
aviator
05.03.10,11:07
Návratnosť pri tejto cene je pri čisto poľnohospodárskom využití veľmi dlhá. /VEĽMI HRUBÝ odhad 50 rokov+/Čiže toľko sa oplatí dať ak:
- sa počíta s tým, že sa tam bude stavať
- sa počíta s tým, že pôjde výrazne hore cena potravín
- sa počíta s tým, že pôjde hore cena ornej pôdy
Najdôležitejší pri rozhodovaní mi pripadá prvý bod.
Držím palce.
marika0912
07.03.10,06:04
Aviator ďakujem za radu
kobra171
07.03.10,11:59
ale ja by som chcela tak orientačne po 2€ /m2 je veľa alebo môže byť je to vMichalovciach

Za ornú pôdu ??? 2€ /m2 :).
Pod Trnavou špekulanti ponúkajú 0,2 € / m2 :---:---:---:--- .
kobra171
07.03.10,12:01
Ďakujem, zatial to prenajímam ale bolo by mi treba peniaze, len sa neviem royhodnút, sú to skoro 3 ha, s prístupovou cestou v intraviláne, velmi pekne dakujem ešte raz uvidím, má sa tam vraj stavat velké rekr, zariadenie

3 ha v intraviláne ?? - dedina ako hrom :)
kobra171
07.03.10,12:05
Návratnosť pri tejto cene je pri čisto poľnohospodárskom využití veľmi dlhá. /VEĽMI HRUBÝ odhad 50 rokov+/Čiže toľko sa oplatí dať ak:
- sa počíta s tým, že sa tam bude stavať
- sa počíta s tým, že pôjde výrazne hore cena potravín
- sa počíta s tým, že pôjde hore cena ornej pôdy
Najdôležitejší pri rozhodovaní mi pripadá prvý bod.
Držím palce.

K bode jedna.
Ak "uhádneš" kde sa bude stavať a o 5 rokov predáš iba 10 % výmery pod stavbu - dostaneš aspoň 5x viac ako nájomné za celú výmeru za 5 rokov.
spol
07.03.10,12:36
Návratnosť pri tejto cene je pri čisto poľnohospodárskom využití veľmi dlhá. /VEĽMI HRUBÝ odhad 50 rokov+/Čiže toľko sa oplatí dať ak:
- sa počíta s tým, že sa tam bude stavať
- sa počíta s tým, že pôjde výrazne hore cena potravín
- sa počíta s tým, že pôjde hore cena ornej pôdy
Najdôležitejší pri rozhodovaní mi pripadá prvý bod.
Držím palce.
Pri takej cene poľnohosp.využitie úplne nereálne ( cena 20.000€/ha ????),ak neprichádza do úvahy zmena vlastníka tak návratnosť pri súčasných podmienkach nie 50 rokov ale skôr v nedohľadne.
Za takú cenu jedine zo 100% -ným typom, že práve na tejto parcele sa bude niečo stavať .
pavol54
07.03.10,13:01
Za ornú pôdu ??? 2€ /m2 :).
Pod Trnavou špekulanti ponúkajú 0,2 € / m2 :---:---:---:--- .
Ozaj špekulanti, okolo NZ len 3€ ale pre dánov údajne aj za 5€, a kúpia aj pod "opätkom "
wabi
07.03.10,15:59
Ak hovoríme naozaj iba o ornej pôde bez akéhokoľvek predpokladu výstavby a využitia iného než poľnohospodárskeho, tak 0,5 € je taká bežná cena pri väčších parcelách, ale závisí aj od prístupnosti a vzdialenosti od obce, či mesta, vodného zdroja, lokalita a tak.
gerda
19.03.10,15:14
Tak asi ja som to zle pochopila, je to na konci dediny a samozrejme dalej, nie v centre,
Katy a R
31.07.10,13:31
Ak hovoríme naozaj iba o ornej pôde bez akéhokoľvek predpokladu výstavby a využitia iného než poľnohospodárskeho, tak 0,5 € je taká bežná cena pri väčších parcelách, ale závisí aj od prístupnosti a vzdialenosti od obce, či mesta, vodného zdroja, lokalita a tak.

Kde by som našla predpis s cenou pôdy:confused: . Je to dané nejakým VZN jednotlivých miest, alebo vyhláškou? zaujíma ma odkiaľ napr notár určí pri dedičskom konaní cenu pôdy. (bez znaleckého posudku)
lusielaL
01.08.10,19:03
To je zaujimavý nápad, ale chcelo by to aj šikovného človeka a určite trochu peňazí, to samozrejme nemám, ale aj tak dakujem
Som z vedlajsej obce,tak som tiez co-to pocula o situacii v obci.Peniaze su treba,ale ak mas mat natahovacky okolo ceny a niekto Ta ma obabrat,pockaj radsej nejaky cas kym Ti mozno niekto da slusny navrh,ved kazdy hovori ze sa oplati mat nehnutelnosti.Aj ja so surodencami mam nieco malo u nas a tiez to nechceme predat hospodarom co momentalne ponukaju smiesne ceny.