Richard
07.02.10,13:10
Od dnešného dňa spúšťame overovanie nových členov cez SMS, takže ak bude niekto vylúčený, na dané t.č. sa už nezaregistruje znova.

Prispejeme tým k zvýšeniu úrovne diskusie na Porade a obmedzíme vyčíňanie vandalov a vulgárnych ľudí, ktorí sa tu vďaka veľkému publiku radi predvádzajú.

Overovať budeme aj niektorých doterajších členov, ktorí ešte nepridali žiaden príspevok na Porade.

K tomuto bolo potrebné pomeniť nastavenia stránky. Ak by Vám niečo nefungovalo prosím oznámte mi to v tejto téme.
220870
07.02.10,13:41
Môžete to bližšie vysvetliť.Chcem sa zaregistrovať tak musím poslať sms-ku niekomu?(porada) sms-ky sa budú kdesi zhromažďovať najmä ich t.č..Osobne som nerád ak musím niekomu na nete poskytnúť moje t.č.Mám s tým zlé skúsenosti ,ohľadom deravých SK paragrafov.
Richard
07.02.10,14:07
Ty máš dostatok príspevkov, takže ty sa už overovať nemusíš.

Inak to funguje tak že zadáš t.č. a Porada ti pošle v SMSke overovací kód a ty ho sem zasa vložíš.

T.č. nikde nezverejňujeme, ani ho nikomu neposkytujeme.
Navyše komu by načo bolo... Žiadne relevantné údaje k tomu číslu neevidujeme.

Porada.sk je seriózny web, takže ďalší dôvod prečo sa netreba obávať.
Sme tu 6 rokov a jediné čo mala táto stránka vždy v záujme je ako ľuďom pomôcť, nie uškodiť.

Takže nie je žiaden dôvod na obavy.

Je však možné že pre ľudí so silnou zábranou poskytnúť t.č. poskytneme alternatívu. Napríklad úhrada poplatku 3EUR, čo je tiež možná alternatíva ako zabrániť opakovaným registráciám.
pepsikova
07.02.10,17:05
..dobre tomu rozumiem?..keď budem chcieť byť na porade "za dobrú"", zaregistrujem sa zo svojho pomaranča"", za ""pľuhu"" sa môžem z "outú", no a nejakú rezervu pre prípad mi poskytne mobilčíslo "témobilu""...
...a furt to môžem byť ja,len s iným nickom, lebo mať doma nejaké mobilkarty navyše,tak to má dnes skoro každý, koho je doma viac, ako jeden...
(teda, ja tu budem furt za mňa, ale takto sa mi to vidí..opravte ma, nech mám jasno..
tutiola
07.02.10,18:29
..dobre tomu rozumiem?..keď budem chcieť byť na porade "za dobrú"", zaregistrujem sa zo svojho pomaranča"", za ""pľuhu"" sa môžem z "outú", no a nejakú rezervu pre prípad mi poskytne mobilčíslo "témobilu""...
...a furt to môžem byť ja,len s iným nickom, lebo mať doma nejaké mobilkarty navyše,tak to má dnes skoro každý, koho je doma viac, ako jeden...
(teda, ja tu budem furt za mňa, ale takto sa mi to vidí..opravte ma, nech mám jasno..
Je to pravda, okrem iného pred vianocami bežala na pomaranči akcia 1-,€ karty na SMS-ky. Ale je dobré, že sa kontrola sprísni.
wagner
07.02.10,18:48
..dobre tomu rozumiem?..keď budem chcieť byť na porade "za dobrú"", zaregistrujem sa zo svojho pomaranča"", za ""pľuhu"" sa môžem z "outú", no a nejakú rezervu pre prípad mi poskytne mobilčíslo "témobilu""...
...a furt to môžem byť ja,len s iným nickom, lebo mať doma nejaké mobilkarty navyše,tak to má dnes skoro každý, koho je doma viac, ako jeden...
(teda, ja tu budem furt za mňa, ale takto sa mi to vidí..opravte ma, nech mám jasno..

Pepsi, ale Ty si tu už "známa", Teba už Richard preverovať nemusí. Teda aspoň tak som si to prečítala v úvodnom príspevku od Richarda. A podľa toho som tu aj ja známa (firma:D:D:D;)), takže ani mňa už overovať nebude:eek:. Však kto by nás tu už nepoznal:rolleyes::cool::D:D:D
misoft
07.02.10,19:16
Nie som proti "overovaniu", ale mali by sa FAKT overovať len tí, ktorí tu na fóre tzv. spia (žiadna aktivita), alebo permanentní vyrývači a spameri.
Ono totiž poskytnúť svoje t.č. len tak, to je niekedy na dlhé lakte - ja osobne svoje t.č. ani nikde neuvádzam, ani neposkytujem (je to predsa len časť súkromia a to si snažím chrániť). Pokiaľ by však toto bolo nutné - ako je zabezpečené, že získané t.č. sa nezneužijú, alebo neuniknú z databázy (pre overovanie bude predsa takáto potrebná)?
Richard
07.02.10,21:14
Na objasnenie, prečo sa takéto overovanie robí:

Ak tu niekto bude porušovať etiketu, tak ho vylúčime a keďže už bude mať registrované svoje číslo, tak sa nemôže zaregistrovať znova.

Možno sa mu podarí zaregistrovať pod iným číslom, ale ak bude zasa porušovať etiketu, bude vylúčený znova.
Telefónne čísla sa získavajú ťažšie ako emailové adresy (doteraz sme mali obmedzenie registrácie len na emailovú adresu).

Overovať len vyrývačov? Keby som vedel kto je pri registrácii vyrývač tak by som ho rovno nezaregistroval.

Báť sa o telefónne číslo je Vážne takmer bezpredmetné. Načo by komu bol hluchý zoznam telefónnych čísiel. To si ich môže rovno vygenerovať.
Ak tak by radšej nabúral databázu kde to má zmysel (telefónny zoznam na internete).
Dokonca väčšinu ľudí si nájdete aj podľa mena.

Nechcem to tu nadľahčovať, ale telefónne číslo nie je číslo kreditnej karty.
To že niekto napíše dokonca svoje t.č. na web mi nepríde také divné ako keď vidím že niekto napíše svoj email (čo je jasné pochovanie emailového konta vďaka spamerom). Posielať reklamu na telefón je totiž nákladné na to aby niekto len tak spamoval t.č. a takisto postihnuteľnejšie...

Porada nie je prvá ani posledná webstránka čo niečo takéto robí.
Ak tu chce niekto seriózne pôsobiť, tak sa nemá čoho obávať.
smutko
08.02.10,07:18
a kedˇsa niekto zaregistruje len preto že ma dajaký problém a chce s ním poradiť ale nemá také znalosti aby radil druhým tak ho vylúčia len preto , že sa opýtal na niečo len 2 krát a podľa niektorých tu spíme /žiadna aktivita/kedˇsom pridala málo príspevkov čo si vlastne chcete u mňa overovať?
misoft
08.02.10,07:45
Pod pojmom spáči som myslel na tých členov fóra, ktorí sa ozvú "pro forma" raz za pol roka (len aby reč nestála), pričom neprinesú nič podstatného, prípadne nezadajú konkrétnu otázku alebo problém.
Môže sa stať, že niektorý Poraďák je nútený sa odmlčať na dlhšiu dobu. Ale istotne tá doba nie je dlhšia ako 3-4 mesiace (Poraďák je od porady zvedavý a nedá mu, aby sem aspoň raz za mesiac nenahliadol). Kto však počas 6 a viac mesiacov sa ani neozve a odrazu sa objaví s nejakou nepodstatnou poznámkou - tak ten je (môj názor!) spáč.
Za vyrývačov zas považujem tých, ktorí sú síce na porade pravidelne, ale miesto nejakých odpovedí len zasielajú nepodstatné poznámky na adresy iných.
Vážim si veľmi prácu admina - ten predsa musí "vyselektovať" fórum, ohodnotiť, kto ako pristupuje na fóre - a skladám klobúk dolu. Ja osobne by som to asi nedokázal tak, ako Richard.
erzet
08.02.10,08:36
Od dnešného dňa spúšťame overovanie nových členov cez SMS, takže ak bude niekto vylúčený, na dané t.č. sa už nezaregistruje znova.

Prispejeme tým k zvýšeniu úrovne diskusie na Porade a obmedzíme vyčíňanie vandalov a vulgárnych ľudí, ktorí sa tu vďaka veľkému publiku radi predvádzajú.

Overovať budeme aj niektorých doterajších členov, ktorí ešte nepridali žiaden príspevok na Porade.

K tomuto bolo potrebné pomeniť nastavenia stránky. Ak by Vám niečo nefungovalo prosím oznámte mi to v tejto téme.
mne funguje všetko
alla66
08.02.10,08:49
Pod pojmom spáči som myslel na tých členov fóra, ktorí sa ozvú "pro forma" raz za pol roka (len aby reč nestála), pričom neprinesú nič podstatného, prípadne nezadajú konkrétnu otázku alebo problém.
Môže sa stať, že niektorý Poraďák je nútený sa odmlčať na dlhšiu dobu. Ale istotne tá doba nie je dlhšia ako 3-4 mesiace (Poraďák je od porady zvedavý a nedá mu, aby sem aspoň raz za mesiac nenahliadol). Kto však počas 6 a viac mesiacov sa ani neozve a odrazu sa objaví s nejakou nepodstatnou poznámkou - tak ten je (môj názor!) spáč.
Za vyrývačov zas považujem tých, ktorí sú síce na porade pravidelne, ale miesto nejakých odpovedí len zasielajú nepodstatné poznámky na adresy iných.
Vážim si veľmi prácu admina - ten predsa musí "vyselektovať" fórum, ohodnotiť, kto ako pristupuje na fóre - a skladám klobúk dolu. Ja osobne by som to asi nedokázal tak, ako Richard.

Nezabudni, že na Porade je zaregistrovaných veľa " spáčov" z toho dôvodu, aby si mohli stiahnúť potrebné dokumenty, prečítať prílohy, prípadne si nájdu odpoveď na svoj problém. Zaregistrovali sa z nutnosti, nie z dôvodu zviditeľniť sa. Kto chce, poradí, kto nemá odvahu, nepíše. mimotemyAk má niekto písať príspevky, ktoré nemajú hlavu ani pätu, nech radšej mlčí a nemrníkuje tému.;):)
tutiola
08.02.10,09:07
Neviem, ako zavadzajú spáči, ktorí sú tu zaregistrovaní a neprispievajú alebo nenavštevujú stránku? Zrejme niekedy niečo potrebovali a tak sa tu zaregistrovali. Nikomu neubližujú svojími poznámkami...vadí to? Nie som kompetentná to posúdiť, nerozumiem tomu...Budete spáčov vylučovať, alebo nejako blokovať, alebo len kontrolovať či ešte existujú?
Chobot
08.02.10,09:45
a kedˇsa niekto zaregistruje len preto že ma dajaký problém a chce s ním poradiť ale nemá také znalosti aby radil druhým tak ho vylúčia len preto , že sa opýtal na niečo len 2 krát a podľa niektorých tu spíme /žiadna aktivita/kedˇsom pridala málo príspevkov čo si vlastne chcete u mňa overovať?

Asi si to zle pochopil. Pod "spáčmi" sa rozumejú také prihlasovacie mená, ktoré boli založené v minulosti, ale doteraz nemajú žiadnu aktivitu. Ak takýto spáč založí otázku, tak sa overí jeho registrácia. Viackrát sa už overovať nebude, aj keby sa na rok odmlčal a potom zadal znovu otázku.

Ide o mená, ktoré doteraz nepridali žiadny príspevok. Po zaregistrovaní nikto nie je povinný aktívne prispievať, nieto ešte radiť. Nový člen môže kľudne aj rok po registrácii len čítať príspevky a zbierať vedomosti.
Danila
08.02.10,11:43
Neviem, ako zavadzajú spáči, ktorí sú tu zaregistrovaní a neprispievajú alebo nenavštevujú stránku? Zrejme niekedy niečo potrebovali a tak sa tu zaregistrovali. Nikomu neubližujú svojími poznámkami...vadí to? Nie som kompetentná to posúdiť, nerozumiem tomu...Budete spáčov vylučovať, alebo nejako blokovať, alebo len kontrolovať či ešte existujú?Oni nezavadzajú, oni sú ako medvedíkovia v zimnom spánku. A vylezú z nory v pravý čas. Nie však preto, aby sa podelili o medík. Ale pre všeličo iné........;)
eva_v
08.02.10,12:43
Ahojte,napr. ja patrím medzi aktívnych "medvedíkov". Som začiatočníčka v mzdách a účtovníctve, mám kopec nezrovnalostí, otázok a málo odpovedí. Neviem si predstaviť, že by som nebola týždeň na porade. A pritom som registrovaná 5 rokov a mam nejakých 5 príspevkov. Ale keďže nechcem vyzerať hlúpo alebo naivne tak hľadám odpovede až kým ich nenájdem. Až úplne v núdzovom stave som podala otázku na pomoc, alebo keď by som chcela niekomu odpovedať a pomôcť, tak už má 4 či 5 odpovedí, kým sa spamätám. Denne som v téme na domáce pekárne, 90 dňová, alebo téma o orchideách keď uspávam malého. V práci aktívne študujem DPH a ročnú závierku.
Som tu denne viac menej pasívna, nechám sa bez problémov overiť, ak to pomôže hlavne k vytriedeniu "nick-kov" s nevhodnými poznámkami.:)
monika74
08.02.10,13:03
možno som to nesprávne pochopila, ale asi cieľom overenia členov, ktorí doteraz nepridali žiaden príspevok, je zistiť, či vôbec takýto člen aspoň navštevuje web stránku a prezerá si príspevky (ak je cieľom pomôcť a poradiť človeku, tak mu to umožníme)...veď admin by mal vedieť kto sa koľkokrát prihlásil na web stránku, ktorý nick je tzv. mŕtvy a ktorý živý...súhlasím aj s tým, že niektorí z nás nepridajú príspevok, pretože nevedia poradiť, alebo nechcú zbytočne zvyšovať duplicitu odpovedí, alebo ešte nebola téma, na ktorú by vedeli reagovať, alebo....je tu veľa alebo :D
....mne sa tiež už zopár krát stalo, že som chcela prispieť, ale už bol niekto iný šikovnejší ako ja a poradil :)
verím, že sa objektívne a korektné riešenie nájde :)
Stanislav 1975
08.02.10,13:14
Viem,že budem teraz zlý ale moj názor je ten, že toto čo richard teraz zaviedol,tak je to veľký krok k serioznostia tí ľudia čo tu robia zle ,budú mať sťaženú cestu k registrácii,ale zasa si myslím, že úplne to problém nevyrieši a rozhodne to nieje koniec vandalom, ale uznávam,že je to velký krok dopredu...
Chobot
08.02.10,13:23
možno som to nesprávne pochopila, ale asi cieľom overenia členov, ktorí doteraz nepridali žiaden príspevok, je zistiť, či vôbec takýto člen aspoň navštevuje web stránku a prezerá si príspevky (ak je cieľom pomôcť a poradiť človeku, tak mu to umožníme)...veď admin by mal vedieť kto sa koľkokrát prihlásil na web stránku, ktorý nick je tzv. mŕtvy a ktorý živý...súhlasím aj s tým, že niektorí z nás nepridajú príspevok, pretože nevedia poradiť, alebo nechcú zbytočne zvyšovať duplicitu odpovedí, alebo ešte nebola téma, na ktorú by vedeli reagovať, alebo....je tu veľa alebo :D
....mne sa tiež už zopár krát stalo, že som chcela prispieť, ale už bol niekto iný šikovnejší ako ja a poradil :)
verím, že sa objektívne a korektné riešenie nájde :)

Vidím, že niektorí to stále nechápu, o čo ide.

Dajme tomu, človek, ktorý má v úmysle robiť neplechu na porade, tak si pred mesiacom zaregistroval 3 dni po sebe denne napr. 20 nových nickov. Samozrejme ani jeden z nich aktívne nepoužíva, len čaká, kedy príde potreba nejaký ten nick oprášiť a začať pod ním písať.

Začne prvým, napíše nejaké vulgárne príspevky. Krátko na to mu členstvo zrušia. Ale nevadí, má v zálohe ešte 60 ďalších prihlasovacích mien. Použije ďalšie. Meno sa tvári, ako keby bolo členom už niekoľko mesiacov, tak nikoho nenapadne, že je niekto, kto chce na porade škodiť. Zase sa mu zruší členstvo. A takto môže pokračovať, lebo má v zálohe ešte 59 mien. Pri takom počte členov, ako má porada je ťažké nájsť, kto sa za akým účelom zaregistroval a ktoré mená sú duplicitné. Pri celkovom počte členov 164.580 je len necelých 40 tisíc ,čo majú minimálne jeden príspevok. Ostatní sú tí spiaci. Mnohí z nich majú deň poslednej návštevy totožný (aj s hodinou) s časom registrácie.

Nové pravidlo mu zamedzí začať používať meno, ktoré založil pred mesiacom, ale ho ešte nepoužil. Pred začatím používania tohto mena sa bude musieť overiť tak, ako keby sa len v ten deň prihlásil a zaregistroval.

Je to už jasnejšie?
monika74
08.02.10,13:32
Vidím, že niektorí to stále nechápu, o čo ide.

Dajme tomu, človek, ktorý má v úmysle robiť neplechu na porade, tak si pred mesiacom zaregistroval 3 dni po sebe denne napr. 20 nových nickov. Samozrejme ani jeden z nich aktívne nepoužíva, len čaká, kedy príde potreba nejaký ten nick oprášiť a začať pod ním písať.

Začne prvým, napíše nejaké vulgárne príspevky. Krátko na to mu členstvo zrušia. Ale nevadí, má v zálohe ešte 60 ďalších prihlasovacích mien. Použije ďalšie. Meno sa tvári, ako keby bolo členom už niekoľko mesiacov, tak nikoho nenapadne, že je niekto, kto chce na porade škodiť. Zase sa mu zruší členstvo. A takto môže pokračovať, lebo má v zálohe ešte 59 mien.

Nové pravidlo mu zamedzí začať používať meno, ktoré založil pred mesiacom, ale ho ešte nepoužil. Pred začatím používania tohto mena sa bude musieť overiť tak, ako keby sa len v ten deň prihlásil a zaregistroval.

Je to už jasnejšie?
ja som mala na mysli tých, ktorí si vytvorili len jeden nick a sú pasívny, t.j. neradia, neotvárajú témy a pod. je to už jasnejšie? :) tiež ich treba hodiť do jedného vreca s takými, ktorých si ty uviedol vo svojom príspevku?
a čo sa týka tzv. členov, ktorí si vytvárajú X prihlasovacích mien plne s tebou súhlasím...
Chobot
08.02.10,13:59
ja som mala na mysli tých, ktorí si vytvorili len jeden nick a sú pasívny, t.j. neradia, neotvárajú témy a pod. je to už jasnejšie? :) tiež ich treba hodiť do jedného vreca s takými, ktorých si ty uviedol vo svojom príspevku?
a čo sa týka tzv. členov, ktorí si vytvárajú X prihlasovacích mien plne s tebou súhlasím...

Keď si niekto vytvoril nick a prvý krát ho ide použiť, tak sa overí. Neviem, ako to Richard nastavil, či overenie prebehne pri prihlásení, alebo až pri písaní prvého príspevku, ale je to v podstate jedno. Raz sa užívateľ overí (či je to riadny člen, dodržujúci pravidlá, alebo niekto, kto chce škodiť) a potom môže prispievať.
Richard
08.02.10,19:23
Overuje sa len ak chce vytvárať obsah, čiže písať príspevky, SSky, na profil niekomu, blog, bodovať....
Ak len pozerať, sťahovať prílohy atď, nemusí sa overovať.
bepo
08.02.10,19:34
Koľko škodiacich ľudí tu bolo alebo je? Lebo ja poznám iba Kamila a ak je to len kvôli nemu tak teda odviedol dokonalú prácu.
Fanny.G
08.02.10,20:03
Ja som tu napr. nová a t.č. som myslím neposkytovala,registrovala som sa myslím len cez mail.To znamená,že mám teraz poskytnúť aj telefónne číslo?
Stanislav 1975
08.02.10,20:05
Ja som tu napr. nová a t.č. som myslím neposkytovala,registrovala som sa myslím len cez mail.To znamená,že mám teraz poskytnúť aj telefónne číslo?

Fanny-už keď si tu-tak nič nemusíš...;)
Stanislav 1975
08.02.10,20:15
Myslím, že každý počítač má IDČ - identifikačné číslo, na základe ktorého sa môže každý prihlásiť. Jednoznačne sa vyhne udávaniu emailovej adresy alebo telefónneho čísla. A zasa tých počítačov nemá doma každý toľko, ako telefónnych kariet na mobilné telefóny. Vidí sa mi to schodnejšia cesta, oveľa jednoduchšia. Ale nechám to na posúdenie odborníkov.

Ty si asi myslela internetovú IP adresu nie? Lebo podla žiadneho IDČ sa nedá nič overiť-jedine podla IP adresy...;)
Fanny.G
08.02.10,20:16
Fanny-už keď si tu-tak nič nemusíš...;)

Tak fajn...ďakujem:)
Stanislav 1975
08.02.10,20:17
Tak fajn...ďakujem:)

Buď kludná, nohy v teple- už si za vodou...:):D
terezamaria
08.02.10,20:18
Ty si asi myslela internetovú IP adresu nie? Lebo podla žiadneho IDČ sa nedá nič overiť-jedine podla IP adresy...;)
Stanko ďakujem za opravu, presne tak som to myslela, nebolo by to jednoduchšie?
Stanislav 1975
08.02.10,20:21
Stanko ďakujem za opravu, presne tak som to myslela, nebolo by to jednoduchšie?

Nie moja, lebo existuju aj meniace sa ip-čky- to si priplatíš a mení sa ti ip adresa,hmhm-inak, toto zo začiatku využíval kamil...:mad:
Richard
08.02.10,20:23
Keby sa internet nezneužíval a keby existoval iní overovací prostriedok bolo by to fajn, ale nie je.
Tak začínajú byť snahy nájsť nové formy. Jedna z možných je overenie telefónu.

Dnes som zistil že aj Google má dosť vytvárania nekonečného množstva účtov a ich zneužívania a začal nové kontá overovať SMSkou:
http://mail.google.com/support/bin/answer.py?hl=sk&answer=114129
Richard
08.02.10,20:26
Nie moja, lebo existuju aj meniace sa ip-čky- to si priplatíš a mení sa ti ip adresa,hmhm-inak, toto zo začiatku využíval kamil...:mad:

Žiaľ je to práve naopak. Priplatíš si za pevnú IP adresu (lebo napríklad niektoré služby vyžadujú pevnú IP).

Dynamická (meniaca sa) je lacnejšia (resp. je to vždy v cene prístupu), lebo provideri nemusia držať toľko IP adries.
Čiže ak by mal každý pevnú IP, tak by potrebovali na 1000 užívateľov 1000 IP adries. Takto im stačí napríklad 600 (netuším to tipujem) lebo nie každý je stále pripojený.
Stanislav 1975
08.02.10,20:26
Keby sa internet nezneužíval a keby existoval iní overovací prostriedok bolo by to fajn, ale nie je.
Tak začínajú byť snahy nájsť nové formy. Jedna z možných je overenie telefónu.

Dnes som zistil že aj Google má dosť vytvárania nekonečného množstva účtov a ich zneužívania a začal nové kontá overovať cez telefón:
http://mail.google.com/support/bin/answer.py?hl=sk&answer=114129

No internet sa celkovo vo velkom zneužíva- pomocou neho sa kradne, zneužívajú sa ľudia , a pod.-ale zasa na druhej strane ja už by som asi bez netu nevedel existovať...
Stanislav 1975
08.02.10,20:27
Žiaľ je to práve naopak. Priplatíš si za pevnú IP adresu (lebo napríklad niektoré služby vyžadujú pevnú IP).

Dynamická (meniaca sa) je lacnejšia (resp. je to vždy v cene prístupu), lebo provideri nemusia držať toľko IP adries.
Čiže ak by mal každý pevnú IP, tak by potrebovali na 1000 užívateľov 1000 IP adries. Takto im stačí napríklad 600 (netuším to tipujem) lebo nie každý je stále pripojený.

Aha,dík za opravu...:)
misomiso
08.02.10,21:14
Ty si asi myslela internetovú IP adresu nie? Lebo podla žiadneho IDČ sa nedá nič overiť-jedine podla IP adresy...;)

A neslo by to podla DIČ?
Stanislav 1975
08.02.10,21:18
A neslo by to podla DIČ?

:D:D:D
miso-ty si dobrá maska teda...
Melnick
08.02.10,21:19
A neslo by to podla DIČ?Ale každý nemá pridelené DIČ. :)
misomiso
08.02.10,21:21
Dufam, ze Richard dohodol nejake provizie od mobilnych operatorov. Lebo Kamil ich teraz riadne zacne sponzorovat... :)
Xanti
08.02.10,21:22
Dufam, ze Richard dohodol nejake provizie od mobilnych operatorov. Lebo Kamil ich teraz riadne zacne sponzorovat... :)
A prečo? šak O2 dáva karty zadara každý štvrtok. :D
endrju
09.02.10,06:12
Som smutny z toho, akym smerom sa ubera diskusia v tejto teme
tutiola
09.02.10,07:37
K tomuto bolo potrebné pomeniť nastavenia stránky. Ak by Vám niečo nefungovalo prosím oznámte mi to v tejto téme.


Po odoslaní príspevku a následnej oprave v texte sa objavuje v stlpci pod PoradaBody nápis, na ktorý ak kliknem, ukáže sa konkrétna úprava. Myslím, že je to dobré, lebo ja sama patrím k tým, ktorí neuvádzali dôvod úpravy. Takto sa to zobrazí automaticky. Ak by niekto upravoval dodatočne podstatnú časť príspevku, tak to uvidia aj ostatní. Urobím chybu, aby som mohla opraviť a videli to aj ostatní
tutiola
09.02.10,08:19
K tomuto bolo potrebné pomeniť nastavenia stránky. Ak by Vám niečo nefungovalo prosím oznámte mi to v tejto téme.


Po odoslaní príspevku a následnej oprave v texte sa objavuje v stlpci pod PoradaBody nápis, na ktorý ak kliknem, ukáže sa konkrétna úprava. Myslím, že je to dobré, lebo ja sama patrím k tým, ktorí neuvádzali dôvod úpravy. Takto sa to zobrazí automaticky. Ak by niekto upravoval dodatočne podstatnú časť príspevku, tak to uvidia aj ostatní. Urobím chybu, aby som mohla opraviť a videli to aj ostatní
Chybu som urobila aj ju opravila, ale v inej téme zisťujem, že to vidí len autor príspevku a nie ostatní.
Chobot
09.02.10,09:10
Chybu som urobila aj ju opravila, ale v inej téme zisťujem, že to vidí len autor príspevku a nie ostatní.

Môže to vidieť autor príspevku, administrátor a moderátori. Iní členovia nemajú prečo vidieť zmeny tvojho príspevku. Po mesiaci ani ty nemôžeš meniť svoj príspevok.
misomiso
09.02.10,14:29
Som smutny z toho, akym smerom sa ubera diskusia v tejto teme

Mne je smutno z toho, ze tu vobec musia vznikat taketo temy.
mariamesarosova
10.02.10,06:04
Súhlasím, síce príspevky nepíšem, ale Vaša stránka mi veľmi pomáha pri práci.
Ďakujem za Vašu stránku
Mesarošová
Laco-monter
11.02.10,06:10
Mne je smutno z toho, ze tu vobec musia vznikat taketo temy.

Chcel by som mať Tvoje starosti .:confused::o
misomiso
11.02.10,07:52
Chcel by som mať Tvoje starosti .:confused::o

Naozaj - az som dobre nespal v noci.
najag
11.02.10,11:30
Ja si osobne myslim, ze ten problem vznikol hlavne tym, ze nie vsetci moderatori a admini porady, si plnili svoje povinnosti a ak si ich niekedy uplatnovali, tak niekedy aj zlym smerom......poznal som to sam na vlastnej kozi, v podobe Arizony. Su aj ine fora, su anonymne, ale vulgarny prispevok, ci prispevok, ktory je v rozpore s pravidlami fora, sa na fore ani neohreje. Takze sa nedeklaruju iba pasivne povinnosti prispievatela fora, ale predovsetkym aktivne sa uplatnuju prava moderatorov a adminov, ale tiez v stanovenych medziach. Ja si nemyslim, ze pre profesionalnych vandalov, by mali byt SMS problem, vyriesia si ho velmi rychlo. Podla mna by sa mali blokovat IP adresy pocitacov, z ktorych boli odoslane prispevky s obsahom, ktory je v rozpore s pravidlami a hlavne by sa mali aktivne kontrolovat prispevky na fore a okamzite ich mazat. Ale so zaznamom o mazani prispevku a uvedenim dovodu mazania. Pretoze o poriadok na fore, sa treba starat aktivnym sposobom.
Zoltán Kovács
11.02.10,11:47
Ja si osobne myslim, ze ten problem vznikol hlavne tym, ze nie vsetci moderatori a admini porady, si plnili svoje povinnosti a ak si ich niekedy uplatnovali, tak niekedy aj zlym smerom......poznal som to sam na vlastnej kozi, v podobe Arizony. Su aj ine fora, su anonymne, ale vulgarny prispevok, ci prispevok, ktory je v rozpore s pravidlami fora, sa na fore ani neohreje. Takze sa nedeklaruju iba pasivne povinnosti prispievatela fora, ale predovsetkym aktivne sa uplatnuju prava moderatorov a adminov, ale tiez v stanovenych medziach. Ja si nemyslim, ze pre profesionalnych vandalov, by mali byt SMS problem, vyriesia si ho velmi rychlo. Podla mna by sa mali blokovat IP adresy pocitacov, z ktorych boli odoslane prispevky s obsahom, ktory je v rozpore s pravidlami a hlavne by sa mali aktivne kontrolovat prispevky na fore a okamzite ich mazat. Ale so zaznamom o mazani prispevku a uvedenim dovodu mazania. Pretoze o poriadok na fore, sa treba starat aktivnym sposobom.


Len k tomu označenému: Moderátori sú dobrovolníci. Takže sa tomu nevenujú v hlavnom pracovnom pomere. A pri takom množstve denných príspevkov veľa nevhodných unikne pozornosti. Hlavne, ak členovia nevyužívajú možnosť nahlásiť nevhodný obsah, ale radšej rozmazávajú ďalej tie príspevky, a umelo držia tému pri živote. ;)
najag
11.02.10,13:39
Len k tomu označenému: Moderátori sú dobrovolníci. Takže sa tomu nevenujú v hlavnom pracovnom pomere. A pri takom množstve denných príspevkov veľa nevhodných unikne pozornosti. Hlavne, ak členovia nevyužívajú možnosť nahlásiť nevhodný obsah, ale radšej rozmazávajú ďalej tie príspevky, a umelo držia tému pri živote. ;)

Tiez som dlhsiu dobu robil moderatora na velmi znamom a velmi navstevovanom ceskom fore, ktory tiez navstevovali podobni kmini, ale nemali tam ziadnu sancu. A tiez som to robil dobrovolne.......len tak na okraj, aby rec nestala.
Richard
11.02.10,16:25
Jedna vec je moderovanie stránky a druhá vec vytvárania si vhodných nástrojov.

Overovanie cez SMS je len nástroj na boj proti tým čo sú už vylúčení a na zjednodušenie administrátorskej a moderátorskej práce.
soška
11.02.10,18:54
:) poznám jeden recept na sypanú tvarohovú štrudlu
Zoltán Kovács
11.02.10,19:20
:) poznám jeden recept na sypanú tvarohovú štrudlu
mimotemymimotemymimotemymimotemymimotemy
Petra Nová
12.02.10,16:03
Chcel by som mať Tvoje starosti .:confused::o
Keď už :confused:, tak by si mohol byť rád, že ty ich zatiaľ nemáš.:---
monika74
12.02.10,18:33
Ešte ma napadlo, ako to bude s overovaním nových členov, ktorí sa zaregistrujú na doporučenie doterajších členov porady? Ide o tú skupinu nováčikov, ktorí sa zaregistrujú na základe Všimla som si, že existuje rebríček členov porady - TopPropagátorov, ktorí získali najviac nováčikov. Povedzme, že kvantitu by sme tu mali. A čo tak v rámci získavania nových členov porady zamerať sa aj na tú kvalitu? Mám na mysli to, že ak mám niekoho niekomu doporučiť si to dobre rozmyslím, či pod svojim referenčným číslom doporučím vyrývača - veď ide aj o moje dobré meno. Tak ako zbieram súhlasy a body od členov porady, snáď by sa niečo podobné mohlo zaviesť aj v prípade zvyšovania kreditu dôveryhodnosti členov porady ako dôveryhodných propagátorov porady.
Pozn. cieľom nebolo niekoho uraziť, že je nedôveryhodný, ale skôr vyzvať aj na prevzatie zodpovednosti za získavanie nováčikov pod svojim menom.
Leonid
13.02.10,16:27
Ad najag : IP blokovať je zbytočné, pretože pri dynamických IP adresách to má výdrž možno 2 hodiny.Ak moju dynamickú IP poskytovateľa dajme tomu T- com zablokuješ, ďalších 50 členov sa sem nedostane.To je odpoveď na tvoj príspevok 11-02-10, 01:30 PM.
domenico.office
13.02.10,20:53
Overovanie prostredníctvom sms čiastočne porieši problém nechcených prispievateľov, možno by bolo zahodno riešiť takúto vec povedzme spoplatnením spätnej sms vyššou cenou, zabrániť nežiadúcim na opätovné registrovanie niekoľko desiatok nickov v ďalšom období. Myslím, ak chce niekto vystupovať seriózne, určite ho nepoloží trebárs jedno € za takúto sms...
zakaznicka
14.02.10,19:14
konecne som preverena a tak sa pripajam,hoci to chvilu trvalo.:)
Stanislav 1975
14.02.10,19:17
konecne som preverena a tak sa pripajam,hoci to chvilu trvalo.:)

Gratulujem k ziskaniu previerky...:):):)
zakaznicka
14.02.10,19:25
mne nikto neodporucil tuto stranku, kedysi mi ju spomenula priatelka a mam s nou dobre skusenosti aj ako nezaregistrovana clenka.Dnes takmer vsade na roznych internetovych strankach pozaduju registraciu clenov, nie je to nic mimoriadne.Akurat ma znepokojuje, ked odo mna niekto pozaduje sukromne telefonne cislo, ved sa to da naozaj zneuzit.Su machri, co z internetu zistia aj cisla tvojich topanok.Porada je dobra stranka, mnoho som sa z nej uz dozvedela a tak som to riskla, ked to bolo tak velmi potrebne.
Melnick
14.02.10,19:52
mne nikto neodporucil tuto stranku, kedysi mi ju spomenula priatelka a mam s nou dobre skusenosti aj ako nezaregistrovana clenka.Dnes takmer vsade na roznych internetovych strankach pozaduju registraciu clenov, nie je to nic mimoriadne.Akurat ma znepokojuje, ked odo mna niekto pozaduje sukromne telefonne cislo, ved sa to da naozaj zneuzit.Su machri, co z internetu zistia aj cisla tvojich topanok.Porada je dobra stranka, mnoho som sa z nej uz dozvedela a tak som to riskla, ked to bolo tak velmi potrebne.

Neboj ja ho nezneužijem. :D:D:D
henrieta001
17.02.10,07:41
Inak to funguje tak že zadáš t.č. a Porada ti pošle v SMSke overovací kód a ty ho sem zasa vložíš.


Kam mám zadať t.č.?
Ja som tu skoro každý deň, ale väčšinou len čítam, hľadám odpovede na moje otázky alebo počúvam videoškolenia. Ale tento krát mám problém s ktorým by som sa chcela poradiť a nemôžem, lebo nemám možnosť pridať tému. Je to z dôvodu že ste ma vyradili?
Dav
17.02.10,08:28
Inak to funguje tak že zadáš t.č. a Porada ti pošle v SMSke overovací kód a ty ho sem zasa vložíš.


Kam mám zadať t.č.?
Ja som tu skoro každý deň, ale väčšinou len čítam, hľadám odpovede na moje otázky alebo počúvam videoškolenia. Ale tento krát mám problém s ktorým by som sa chcela poradiť a nemôžem, lebo nemám možnosť pridať tému. Je to z dôvodu že ste ma vyradili?
Spýtaj sa v príspevku v téme, ktorá je najbližšie k tvojmu problému. mimotemy
Chobot
17.02.10,10:21
Inak to funguje tak že zadáš t.č. a Porada ti pošle v SMSke overovací kód a ty ho sem zasa vložíš.


Kam mám zadať t.č.?
Ja som tu skoro každý deň, ale väčšinou len čítam, hľadám odpovede na moje otázky alebo počúvam videoškolenia. Ale tento krát mám problém s ktorým by som sa chcela poradiť a nemôžem, lebo nemám možnosť pridať tému. Je to z dôvodu že ste ma vyradili?

Keď si pridala príspevok, tam máš práva aj na pridanie témy. Úplne hore na stránke je zeleným písmom napísané také "+" a pri tom je "Pridať tému". Ale skôr, než tú tému pridáš, pozri si, či podobná už na porade neexistuje.
henrieta001
17.02.10,10:46
Ďakujem. Už som v obraze.
fiat
18.02.10,16:11
Ja som už tiež dlhšiu dobu zaregistrovaná a bola by som neradá, keby ste ma vylúčili nakoľko si Vas a Vaše odpovede nesmierne vážim. Bez nich by som asi nefungovala, nakoľko si stále potrebujem nejaké veci overiť a hlavne stotožniť sa s mojimi.
Petra Nová
18.02.10,18:45
Ja som už tiež dlhšiu dobu zaregistrovaná a bola by som neradá, keby ste ma vylúčili nakoľko si Vas a Vaše odpovede nesmierne vážim. Bez nich by som asi nefungovala, nakoľko si stále potrebujem nejaké veci overiť a hlavne stotožniť sa s mojimi.
Myslím si, že sa nemáš čoho obávať. Totiž tí, kvôli ktorým bolo overovanie prijaté, sa nevídane zaktivizovali. Tak overovanie členov, ktorí nemajú žiadne príspevky, bude pomaly zbytočné.
misomiso
18.02.10,19:15
Ja som už tiež dlhšiu dobu zaregistrovaná a bola by som neradá, keby ste ma vylúčili nakoľko si Vas a Vaše odpovede nesmierne vážim. Bez nich by som asi nefungovala, nakoľko si stále potrebujem nejaké veci overiť a hlavne stotožniť sa s mojimi.

Musis vela tarat tak ako ja, aby ta nevylucili pre necinnost.

Ale teraz na inu temu, ktora s registraciu suvisi http://aktualne.centrum.cz/zpravy/kuriozity/clanek.phtml?id=661184

Vidite ako je nebezpecne vystupovat tu pod svojim pravym menom??? Preto ja tu nie som ako Michal Michal, ale misomiso, a navyse neustale klamem a zavadzam, takze ked napisem, ze som prave v Sabinove, tak si mozete byt isti, ze som namiesto toho v Stropkove.
kukučka
18.02.10,19:23
zlezaradil mimotemy len aby si nebol v Snine! :D:D:D
Barticek
18.02.10,19:34
ahojte
Petra Nová
18.02.10,19:41
ahojte
A čo Ty? Veď máš dosť príspevkov:confused::D.
luigi72
18.02.10,20:44
Ešte ma napadlo, ako to bude s overovaním nových členov, ktorí sa zaregistrujú na doporučenie doterajších členov porady? Ide o tú skupinu nováčikov, ktorí sa zaregistrujú na základe Všimla som si, že existuje rebríček členov porady - TopPropagátorov, ktorí získali najviac nováčikov. Povedzme, že kvantitu by sme tu mali. A čo tak v rámci získavania nových členov porady zamerať sa aj na tú kvalitu? Mám na mysli to, že ak mám niekoho niekomu doporučiť si to dobre rozmyslím, či pod svojim referenčným číslom doporučím vyrývača - veď ide aj o moje dobré meno. Tak ako zbieram súhlasy a body od členov porady, snáď by sa niečo podobné mohlo zaviesť aj v prípade zvyšovania kreditu dôveryhodnosti členov porady ako dôveryhodných propagátorov porady.
Pozn. cieľom nebolo niekoho uraziť, že je nedôveryhodný, ale skôr vyzvať aj na prevzatie zodpovednosti za získavanie nováčikov pod svojim menom.

Toppropagator neznamena, ze oslovujes osobne ludi a lakas ich cim viac na Poradu.;)
Ja napriklad k propagacii Porady pouzivam jeden banner umiestneny na jednej-dvoch-troch (?) strankach a ani sajnu nemam, aky poradak sa vykluje z toho, kto sa cez ten banner sem dostane. Cize zodpovednost vobec nemozem prevziat za "svojich" novacikov...
Barticek
19.02.10,14:36
Ja neviem len pozeram ci ma nebudu overovat
lluucciiaa
21.02.10,19:07
Dobrý deň, milí Poraďaci
Som tu s Vami rada. Našla som u Vás mnohé odpovede na moje otázky, mohé inšpirácie. Nie som síce účtovník, ale pri mojej práci personalistu a potencionálneho živnostníka sú Vaše rady pre mňa veľmi cenné. Poslala som len jeden príspevok - keď som zostala bez práce. Inak som nemala som veľa dovodov prispievať k Vašim debatám -potrebné informácie či návody, akou cestou sa uberať, čo naštudovať som tu našla po kratšom či dlhšom hľadaní... Rada by som bola naďalej súčasťou Vašej "komunity", i keď nie práve najaktívnejšou... Ďakujem
elena kubickova
22.02.10,05:17
Dobrý den, som členka porady, ktorá nenapísala žiaden odborný príspevok, ale bola som vždy slušným členom tejto skupiny. Chýba mi stará porada ..... neviem čo mám urobit, aby som si obhájila stránku Porady takú, ako som mala predtým.
elena kubickova
22.02.10,09:24
ahoj preverena duša! prosím ta, čo treba urobit k tomu prevereniu?
Chobot
22.02.10,10:06
ahoj preverena duša! prosím ta, čo treba urobit k tomu prevereniu?

Vidím, že môžeš prispievať. Tak overovanie nemusíš riešiť. Nemusíš urobiť nič.

A neviem, kto je to preverená duša...
pepsikova
22.02.10,15:59
Dobrý den, som členka porady, ktorá nenapísala žiaden odborný príspevok, ale bola som vždy slušným členom tejto skupiny. Chýba mi stará porada ..... neviem čo mám urobit, aby som si obhájila stránku Porady takú, ako som mala predtým.


..nič nie je ako predtým..ale nové je stále niečo..len tu buď pravidelne..získaš patričnú závislosť a si doma!!!...
elena kubickova
23.02.10,07:22
Dakujem za odpovede. A na vysvetlenie termínu: peverená duša - načítala som v predchadzajúcich príspevkoch odpoved: som preverená. tak to bola otázka smerom k tejto členke, že ako na to.....pekný den prajem všetkým
Janiela
24.02.10,11:47
Na niektorých webstránkach pri registrácii odo mňa žiadajú mail. adresu, kde mi pošlú link, na ktorý kliknem a tak sa mi zaktivuje moja registrácia na danej webstránke. Možno aj tak by to mohlo fungovať, ak niekto nechce poskytnúť svoje tel. č.

Ináč, ja som tu na porade aj dva tri razy denne. Napr aj teraz, pijem kapučíno a čítam, čo nové. Človek nikdy nevie, z čoho sa môže poučiť. Je to super stránka.

A nakoniec: s preverovaním súhlasím.

Mimo témy: Keď poviem , že som zo Stropkova, tak aj som. Naozaj.
arizona
24.02.10,12:21
Na niektorých webstránkach pri registrácii odo mňa žiadajú mail. adresu, kde mi pošlú link, na ktorý kliknem a tak sa mi zaktivuje moja registrácia na danej webstránke. Možno aj tak by to mohlo fungovať, ak niekto nechce poskytnúť svoje tel. č.

Ináč, ja som tu na porade aj dva tri razy denne. Napr aj teraz, pijem kapučíno a čítam, čo nové. Človek nikdy nevie, z čoho sa môže poučiť. Je to super stránka.

A nakoniec: s preverovaním súhlasím.

Mimo témy: Keď poviem , že som zo Stropkova, tak aj som. Naozaj.

Mail. adries si môžeš urobiť aj sto denne, ked ich budeš potrebovať a chcieť využívať na robenie zla a pod.
Kdežto telef. kariet si toľko určite nekúpiš...práve preto sa to riešilo takto.;)
endrju
25.02.10,08:43
Nadpis temy vyjadruje asi len zbozne zelanie. Zistujem, ze niektori exhibicionisti sa na tomto fore predvadzaju kolko im sily stacia.

P.S.
http://pocitace.sme.sk/c/5251266/anonymne-internetove-prostredie-ulahcuje-virtualne-sikanovanie.html
elena11
25.02.10,17:49
Pepsi, ale Ty si tu už "známa", Teba už Richard preverovať nemusí. Teda aspoň tak som si to prečítala v úvodnom príspevku od Richarda. A podľa toho som tu aj ja známa (firma:D:D:D;)), takže ani mňa už overovať nebude:eek:. Však kto by nás tu už nepoznal:rolleyes::cool::D:D:D
A čo tí, ktorí si rada prečítajú rady a názory iných, ale nie vždy majú čo písať, ale pri tom si túto stránku veľmi vážia.
arizona
25.02.10,18:42
A čo tí, ktorí si rada prečítajú rady a názory iných, ale nie vždy majú čo písať, ale pri tom si túto stránku veľmi vážia.

Stačí si iba pozorne prečítať hned prvú vetu v Richardovom príspevku ;););)
...píše sa tam zrozumiteľne " Od dnes-overovanie NOVÝCH členov
Takže sa to netýka poraďákov, ktorí boli registrovaní pred tým dátumom.

Alebo si myslíte , žeby mal niekto chuť a čas preverovať vyše 100 000 nickov ?:eek::confused::---
Ľubomíra Bohmová
03.03.10,13:22
Súhlasím, aj keď já teraz fungujem ako zbierač informácií /začiatočník v PÚ/ č. telefónu ............./.Želám všetko dobré a dlhé trvanie, Ľuba
Chobot
03.03.10,13:38
Súhlasím, aj keď já teraz fungujem ako zbierač informácií /začiatočník v PÚ/ č. telefónu ............./.Želám všetko dobré a dlhé trvanie, Ľuba

Ľubomíra, nie je nutné verejne uvádzať tvoje t.č. Preto som si dovolil ho z dôvodu tvojej bezpečnosti z tvojho príspevku vymazať.
Rika
17.03.10,09:43
Ja si osobne myslim, ze ten problem vznikol hlavne tym, ze nie vsetci moderatori a admini porady, si plnili svoje povinnosti a ak si ich niekedy uplatnovali, tak niekedy aj zlym smerom......poznal som to sam na vlastnej kozi, v podobe Arizony. Su aj ine fora, su anonymne, ale vulgarny prispevok, ci prispevok, ktory je v rozpore s pravidlami fora, sa na fore ani neohreje. Takze sa nedeklaruju iba pasivne povinnosti prispievatela fora, ale predovsetkym aktivne sa uplatnuju prava moderatorov a adminov, ale tiez v stanovenych medziach. Ja si nemyslim, ze pre profesionalnych vandalov, by mali byt SMS problem, vyriesia si ho velmi rychlo. Podla mna by sa mali blokovat IP adresy pocitacov, z ktorych boli odoslane prispevky s obsahom, ktory je v rozpore s pravidlami a hlavne by sa mali aktivne kontrolovat prispevky na fore a okamzite ich mazat. Ale so zaznamom o mazani prispevku a uvedenim dovodu mazania. Pretoze o poriadok na fore, sa treba starat aktivnym sposobom.
A čo ak z jednej IP adresy píšu viacerí? Ak je v rodine jeden počítač, tak na ňom robia všetci členovia rodiny
striedka
22.03.10,16:59
chcem sa iba spýtať? ak som nezaložila žiadnu tému, prihlásim sa sem niekoľko krát za rok, keď si niečo potrebujem iba preveriť a nepociťujem potrebu tu viesť debaty o ničom, lebo väčšinou to čo hľadám, tu už dávno je, iba si overím ako to pochopili iní ľudia, a nemienim zverejniť nikomu svoje t.č., tak ma vyradíte? Patrím k tým, čo nemajú dobrú skúsenosť ak dajú súkromný mobil, dokonca i spoločnostiam kde to je súčasť údajov ku zmluve. Každý týždeň volá nejaká slečna, že majú super program a pod a nestačí im ani písomná žiadosť, že Vás nemajú obťažovať marketingom a pohrozenie, že na nich pošlete čerta s diablom. Je im to jedno, takže by som bola naozaj nerada, ak sa rozídete s nejakým adm., aby sa moje t.č. niekde objavilo v databáze potencionálnych klientov na nákup oblakov, alebo niečoho ešte stupidnejšieho
Inak sa chcem ešte spýtať či ste dajakým spôsobom upravili prihlasovanie, lebo stále ma to odhlasuje, pri prechode na ďalšiu stránku diskusie sa vždy musím prihlásiť
Ďakujem za odpoveď na príspevok.
JarkaL
22.03.10,17:03
To overovanie cez sms sa týka len nových členov, ktorí sa chcú zaregistrovať teraz. Ty už registrovaná si, nikto Ťa už nebude preverovať.
terezamaria
22.03.10,17:53
Inak sa chcem ešte spýtať či ste dajakým spôsobom upravili prihlasovanie, lebo stále ma to odhlasuje, pri prechode na ďalšiu stránku diskusie sa vždy musím prihlásiť


Pri prihlasovaní vedľa nicku je políčko zapamätať si - zaklikneš si ho?
Luba
23.03.10,10:00
Ahojte,
čo má urobiť osoba, ktorá je na porade registrovaná viac rokov, ale nie je prispievateľom. Nie vždy, keď sa ide pozrieť na poradu, sa aj prihlási (dakedy veď stačí aj bez prihlásenia, aby človek našiel, čo potreboval). Teraz sa chce prihlásiť, ale porada jej vypíše, že ďakujeme za prihlásenie, ale vzápätí ju vyhodí von.
Má sa nanovo zaregistrovať pod iným nickom? Tel.číslo asi nemá zadané. Je tzv.spáč, ale nijako neškodí. Prosím o radu, čo má spraviť. Vďaka.
Chobot
23.03.10,10:29
Ahojte,
čo má urobiť osoba, ktorá je na porade registrovaná viac rokov, ale nie je prispievateľom. Nie vždy, keď sa ide pozrieť na poradu, sa aj prihlási (dakedy veď stačí aj bez prihlásenia, aby človek našiel, čo potreboval). Teraz sa chce prihlásiť, ale porada jej vypíše, že ďakujeme za prihlásenie, ale vzápätí ju vyhodí von.
Má sa nanovo zaregistrovať pod iným nickom? Tel.číslo asi nemá zadané. Je tzv.spáč, ale nijako neškodí. Prosím o radu, čo má spraviť. Vďaka.


Normálne sa prihlásiť a v prihlasovacom okienku zaškrtnúť políčko "Zapamätať". Vtedy zostane prihlásený trvale.
Luba
23.03.10,11:24
1/ nie, nefunguje to ani tak
2/ neviem, prečo by si mal človek zapamätávať svoje prihlasovanie, mne to funguje bez toho bez problémov - to by hádam len nemal byť dôvod na to, že porada člena neprihlási
Chobot
23.03.10,11:42
1/ nie, nefunguje to ani tak
2/ neviem, prečo by si mal človek zapamätávať svoje prihlasovanie,

Tomuto priznám sa, nerozumiem. Čo si tým chcela povedať? Aké prihlasovanie si má človek pamätať? On si nemusí pamätať prihlasovanie, on si musí pamätať prihlasovacie meno a heslo. Porada si ho bude pamätať ako prihláseného z toho PC aj na druhý deň, ak sa prihlási.


mne to funguje bez toho bez problémov - to by hádam len nemal byť dôvod na to, že porada člena neprihlási

On bude určite prihlásený. Bude to určite v nastaveniach prehliadača. Alebo nech sa skúsi prihlásiť v inom prehliadači.

Ak všetko zlyhá a stále sa nebude môcť prihlásiť, môžeš za neho napísať adminovi. Alebo ak chce, môže mi poslať na chrobak7(zavinac)post.sk jeho prihlasovacie meno a heslo a vyskúšam sa v jeho mene prihlásiť. Ak sa problém odstráni, môže si zmeniť heslo.
Janiela
23.03.10,11:53
Tomuto priznám sa, nerozumiem. Čo si tým chcela povedať? Aké prihlasovanie si má človek pamätať? On si nemusí pamätať prihlasovanie, on si musí pamätať prihlasovacie meno a heslo. Porada si ho bude pamätať ako prihláseného z toho PC aj na druhý deň, ak sa prihlási.



On bude určite prihlásený. Bude to určite v nastaveniach prehliadača. Alebo nech sa skúsi prihlásiť v inom prehliadači.

Ak všetko zlyhá a stále sa nebude môcť prihlásiť, môžeš za neho napísať adminovi. Alebo ak chce, môže mi poslať na chrobak7(zavinac)post.sk jeho prihlasovacie meno a heslo a vyskúšam sa v jeho mene prihlásiť. Ak sa problém odstráni, môže si zmeniť heslo.
Alebo sa pozri do nastavenia, ako to tam máš predvolené. V súkromí pozeraj.
Luba
23.03.10,12:28
Hm, takže:
neviem, prečo by si mal človek zapamätávať svoje prihlasovanie, - tým som reagovala na Chobotovu radu, že "v prihlasovacom okienku zaškrtnúť políčko "Zapamätať" - jasné, že si musí pamätať svoje meno a heslo :-) ale nemusí zaškrtnúť, aby si ho pamätal konkrétny počítač, keď to nechce.
A vyzerá to tak čudne, lebo asi po pol hodine odrazu osoba zistila, že je prihlásená a potom, keď to skúšala opäť, tak ju neprihlásilo :-(
Takže ale problém bude asi niekde inde a nie v tom, že by snáď bola "vyhodená" z porady.
Každopádne vďaka za rady :)
jarecko
25.03.10,08:06
Som spravcom jednej miniPorady na pozvanie, do ktorej maju zaujem vstupit dve osoby, ktore sa stali clenmi velkej Porady iba toho roku 2010 v mesiaci februar. Jedna dna 06.02. a druha 25.02. Problem je v tom, ze ked zadam ich nicky pre zaslanie pozvania softwerovy system Porady mi stale odpise oznam v anglickom jazyku a to sa opakuje stale az do dnesneho dna, citujem:

This user is not allowed to join Social Groups

Tito clenovia nemaju doteraz na velkej Porade zaslany ziaden prispevok, maju tam nulu. Ked ma poziadali o clenstvo ini clenovia zaregistrovani v roku 2009 a neskorsie tiez z nulou prispevkov, system ich neodmietol.

1. Moja otazka znie ako dlho maju clenovia zaregistrovani na velkej Porade s nulou prispevkov cakat ( mesiac, polroka, rok) aby sa mohli stat clenmi miniPorady na pozvanie?

2. Co by mali urobit aby to urychlili a im system pozvanie neodmietal?

3. Maju dosiahnut nejaky pocet prispevkov (kolko) alebo ake podmienky maju splnit?

Podla doterajsich neoficialnych informacii, ktore som nazberal, by mali asi napisat svoj prvy prispevok do niektorej temy. Potom ich system vyzve aby zaslali svoje telefonne cislo na ktore SMSkou dostanu ,, kod ,, ktory vlozia do formulara a system im pisanie do tem odblokuje a dufam, ze aj zmizne horeuvedeny oznam, ked im zaslem pozvanie.
samson
30.03.10,19:24
Dávnejšie som na stránke nebola, to znamená, že som vylúčená?
To nie je fér.
Samson
samson
30.03.10,19:32
A zabudla som dodať, že mám už dlhšiu dobu pokazený mobil, nedajú sa mi posielať SMS správy, len prijímať. Každopádne ďakujem za doterajšiu spoločnosť, prispievala som málo, ale sem tam ste mi pomohli vďaka.
arizona
30.03.10,19:37
Dávnejšie som na stránke nebola, to znamená, že som vylúčená?
To nie je fér.
Samson
Ako si prišla na to, že si vylúčená? To by si sa predsa nemohla prihlásiť a písať pod svojim nickom ;);):rolleyes:
katalóg
15.04.10,22:29
[QUOTE=Richard;1289454]Keby sa internet nezneužíval a keby existoval iní overovací prostriedok bolo by to fajn, ale nie je.
Tak začínajú byť snahy nájsť nové formy. Jedna z možných je overenie telefónu.

Dnes som zistil že aj Google má dosť vytvárania nekonečného množstva účtov a ich zneužívania a začal nové kontá overovať SMSkou: Prepáčte, pán Richard, Vašu napísanú web adresu neuvádzam, pretože sa nedal pridať môj príspevok. Jeden mi chýbal. Ďakujem.


Moja skúsenosť so zriadením nového účtu na gmaili zo začiatku roka. Prekvapilo ma požadované zadanie telefónneho čísla. Nemusia mať ľahko získané a zosumarizované údaje o jedincovi.
Prvé vytvorenie účtu nevyšlo, ani druhé, tretie prešlo. Prečo asi? To ma tiež prekvapilo. Podľa mňa nemá nikto nárok na telefónne číslo. Je to zásah do súkromia. Je to dobrovoľná báza.
Aj tak je všetko zistiteľné.
Timka1
13.05.10,18:29
dnes sa jedna moja známa zaregistrovala, avšak pri zadaní tel. čísla jej stále vyhodilo hlášku, že SMS nebola odoslaná, skúšala to viackrát, ale nepodarilo sa jej.

neviete prečo? ďakujem za info
Timka1
14.05.10,07:55
dnes sa jedna moja známa zaregistrovala, avšak pri zadaní tel. čísla jej stále vyhodilo hlášku, že SMS nebola odoslaná, skúšala to viackrát, ale nepodarilo sa jej.

neviete prečo? ďakujem za info



podsúvam
alla66
14.05.10,08:01
dnes sa jedna moja známa zaregistrovala, avšak pri zadaní tel. čísla jej stále vyhodilo hlášku, že SMS nebola odoslaná, skúšala to viackrát, ale nepodarilo sa jej.

neviete prečo? ďakujem za info
kde jej naskočila hláška? V mobile alebo v PC...skúšala poslať sms z iného čísla?
kokolačík
14.05.10,08:27
kde jej naskočila hláška? V mobile alebo v PC...skúšala poslať sms z iného čísla?

Hláška jej asik naskočila v kompe
(a SMS posiela Porada = neskúšala :D:D:D ).
alla66
14.05.10,08:51
Hláška jej asik naskočila v kompe
(a SMS posiela Porada = neskúšala :D:D:D ).
vďaka, už som múdrejšia:)
Timka1
14.05.10,08:55
kde jej naskočila hláška? V mobile alebo v PC...skúšala poslať sms z iného čísla?

hláška jej naskočila v pc
alla66
14.05.10,09:00
Nech sa prihlási na Poradu v inom prehliadači ...
Timka1
14.05.10,09:09
Nech sa prihlási na Poradu v inom prehliadači ...

dík za radu, idem jej napísať mailík, nech vyskúša v práci či jej to nepôjde, lebo na súkromnom notase skúšala celý večer a nič
Timka1
14.05.10,09:29
Nech sa prihlási na Poradu v inom prehliadači ...

skúša všemožne, ale nič, nedarí sa ......... žeby preto, že sa robia momentálne nejaké úpravy na porade? :cool:
kokolačík
14.05.10,09:31
skúša všemožne, ale nič, nedarí sa ......... žeby preto, že sa robia momentálne nejaké úpravy na porade? :cool:

Ja mám kvôlivá FB 3 prehliadače - nech si naťahá.
Laco-monter
14.05.10,09:37
podsúvam

ja by som radšej "zasúval" :D
Tweety
14.05.10,09:43
ja by som radšej "zasúval" :D
A čo Ti v tom bráni?:---
wagner
14.05.10,14:53
skúša všemožne, ale nič, nedarí sa ......... žeby preto, že sa robia momentálne nejaké úpravy na porade? :cool:

Možno si myslia, že je to nežiadúca osoba:(
kokolačík
14.05.10,16:33
Možno si myslia, že je to nežiadúca osoba:(

Radšej by asik privítali nejakú "žiadúcu" :).
kokolačík
14.05.10,16:34
A čo Ti v tom bráni?:---

Lebo zabudol, že bez podmazania sa zle zasúva :).
Timka1
14.05.10,17:16
Možno si myslia, že je to nežiadúca osoba:(

nemyslím, že je nežiaduca, nikdy nebola na porade, až ja som ju s ňou oboznámila ....

práveže jej sa nepodarilo ani odoslať príspevok s tel. číslom na overenie
kokolačík
14.05.10,20:11
nemyslím, že je nežiaduca, nikdy nebola na porade, až ja som ju s ňou oboznámila ....

práveže jej sa nepodarilo ani odoslať príspevok s tel. číslom na overenie

Postup :
- zaregistruje sa (môže sa pripájať (zafajkovať zapamatat) a čítať)
- ak chce dať príspevok vyskočí jej tabuľka - do nej dá č. mobilu / odošle / tabuľka sa zmení = do nej napíše heslo, čo dostala SMSkou na ten mobil.
Laco-monter
14.05.10,20:14
Postup :
- zaregistruje sa (môže sa pripájať (zafajkovať zapamatat) a čítať)
- ak chce dať príspevok vyskočí jej tabuľka - do nej dá č. mobilu / odošle / tabuľka sa zmení = do nej napíše heslo, čo dostala SMSkou na ten mobil.

Tak potom niečo NEFUNGUJE . :eek:

Ja som už pridal veĺa príspevkou a nikdy som nemusel posielať nokde žiadnu SMS .
Xanti
14.05.10,20:26
Tak potom niečo NEFUNGUJE . :eek:

Ja som už pridal veĺa príspevkou a nikdy som nemusel posielať nokde žiadnu SMS .
:eek: Žeby preto, že si mal už napísané príspevky ked Richard túto novinku zaviedol.
Timka1
15.05.10,06:09
Postup :
- zaregistruje sa (môže sa pripájať (zafajkovať zapamatat) a čítať)
- ak chce dať príspevok vyskočí jej tabuľka - do nej dá č. mobilu / odošle / tabuľka sa zmení = do nej napíše heslo, čo dostala SMSkou na ten mobil.

áno, presne takto postupovala, zadala do tabuľky číslo mobilu a chcela odoslať, vyhodilo jej hlášku, že sa to nedá odoslať .... a stále dookola to isté
Majka
01.06.10,10:49
Prajem pekny den,
neviem kde to napisat a ako reagovat, naozaj su to rozne nove osoby kt. pribudaju na porada.sk, ja som vsak dost sklamana poslednym pol rokom,rokom s temami na porade, mam pocit ze viac sa tu preferuje a prebera sukromna ludska tema ako odborna uctovna,ekonomicka.... rozne diskusie hoby,zivot.styl a pod. ma neuveritelne vela prispevkov a dolezite uctovne problemy sa neriesia.Ja som kedysi bola na porade denne tesila som sa co nove sa dozviem,co ludia riesia,ako si pomahaju a mne to velmi pomahalo v mojom vzdelani no teraz aj ked potrebujem nieco najst o com viem ze sa pisalo rozoberalo, zahlti sa to prispevkami napr. o kaktusoch, jehovistoch,chorobach,peceni a pod... ano patri to k zivotu ale odradza to ekonomickych poradakov.
prajem vela stastia ja pevne dufam ze porada.sk bude na urovni ako pred 3-4r. a vzdy sa tu bude najst skupina ludi kt. si radi budu pomahat hlavne v ekonomickych veciach,o statne diskusie a fora si vieme pozriet aj na xxx inych porataloch.
Heni
07.08.10,12:25
funguje už overovanie nových členov cez SMS?
či sa už od toho upustilo?
JarkaL
07.08.10,12:37
Áno, funguje.
Richard
09.08.10,18:58
Prajem pekny den,
neviem kde to napisat a ako reagovat, naozaj su to rozne nove osoby kt. pribudaju na porada.sk, ja som vsak dost sklamana poslednym pol rokom,rokom s temami na porade, mam pocit ze viac sa tu preferuje a prebera sukromna ludska tema ako odborna uctovna,ekonomicka.... rozne diskusie hoby,zivot.styl a pod. ma neuveritelne vela prispevkov a dolezite uctovne problemy sa neriesia.Ja som kedysi bola na porade denne tesila som sa co nove sa dozviem,co ludia riesia,ako si pomahaju a mne to velmi pomahalo v mojom vzdelani no teraz aj ked potrebujem nieco najst o com viem ze sa pisalo rozoberalo, zahlti sa to prispevkami napr. o kaktusoch, jehovistoch,chorobach,peceni a pod... ano patri to k zivotu ale odradza to ekonomickych poradakov.
prajem vela stastia ja pevne dufam ze porada.sk bude na urovni ako pred 3-4r. a vzdy sa tu bude najst skupina ludi kt. si radi budu pomahat hlavne v ekonomickych veciach,o statne diskusie a fora si vieme pozriet aj na xxx inych porataloch.

Majka vo vyhľadávaní máme veľa možností, ako si nájsť otázku iba v konkrétnej rubrike...
arizona
09.08.10,19:23
Prajem pekny den,
neviem kde to napisat a ako reagovat, naozaj su to rozne nove osoby kt. pribudaju na porada.sk, ja som vsak dost sklamana poslednym pol rokom,rokom s temami na porade, mam pocit ze viac sa tu preferuje a prebera sukromna ludska tema ako odborna uctovna,ekonomicka.... rozne diskusie hoby,zivot.styl a pod. ma neuveritelne vela prispevkov a dolezite uctovne problemy sa neriesia.Ja som kedysi bola na porade denne tesila som sa co nove sa dozviem,co ludia riesia,ako si pomahaju a mne to velmi pomahalo v mojom vzdelani no teraz aj ked potrebujem nieco najst o com viem ze sa pisalo rozoberalo, zahlti sa to prispevkami napr. o kaktusoch, jehovistoch,chorobach,peceni a pod... ano patri to k zivotu ale odradza to ekonomickych poradakov.
prajem vela stastia ja pevne dufam ze porada.sk bude na urovni ako pred 3-4r. a vzdy sa tu bude najst skupina ludi kt. si radi budu pomahat hlavne v ekonomickych veciach,o statne diskusie a fora si vieme pozriet aj na xxx inych porataloch.

Nastanenia- upraviť možnosti- vid obrázok a nastav si čo chceš , aby sa ti zobrazovalo, a čo nie...;)
Lubaba
09.08.10,19:39
Prajem pekny den,
neviem kde to napisat a ako reagovat, naozaj su to rozne nove osoby kt. pribudaju na porada.sk, ja som vsak dost sklamana poslednym pol rokom,rokom s temami na porade, mam pocit ze viac sa tu preferuje a prebera sukromna ludska tema ako odborna uctovna,ekonomicka.... rozne diskusie hoby,zivot.styl a pod. ma neuveritelne vela prispevkov a dolezite uctovne problemy sa neriesia.Ja som kedysi bola na porade denne tesila som sa co nove sa dozviem,co ludia riesia,ako si pomahaju a mne to velmi pomahalo v mojom vzdelani no teraz aj ked potrebujem nieco najst o com viem ze sa pisalo rozoberalo, zahlti sa to prispevkami napr. o kaktusoch, jehovistoch,chorobach,peceni a pod... ano patri to k zivotu ale odradza to ekonomickych poradakov.
prajem vela stastia ja pevne dufam ze porada.sk bude na urovni ako pred 3-4r. a vzdy sa tu bude najst skupina ludi kt. si radi budu pomahat hlavne v ekonomickych veciach,o statne diskusie a fora si vieme pozriet aj na xxx inych porataloch.

no musíš si vybrať čo ťa zaujíma a ak si tu tak dlho a chodíš na poradu pozerať určite už vieš kto ti dobre poradí, a porada nie je len o odborných témach, niekomu fakt pomôže ak sa dozvie ako s kaktusmi, jehovistami s chorobami zápasiť a aj násť dobrú osvedčenú radu pri pečení, ak sa potrebuješ zdokonaliť vo vzdelaní ohľadom ekonomiky , hľadaj témy a príspevky v tomto odbore, nic ti tvoje témy nezahltí ak si to dáš sledovať.
Lubaba
09.08.10,19:41
spolu vieme viac - PORADA to je o tom že preberáme všetko zo života