Venom17
07.02.10,14:07
Zdravim. Mam mensi problem s Ovi mapami. Natiahol som si mapy pomocou Map Loaderu do svojej 5800XM. Vsetko mi v podstate funguje, ale ked si nastavim miesto kde chcem, aby ma navigacia doviedla (ci uz peso alebo autom) po chvli mi vyskoci okienko s textom: "Pristup k obchodu vyzaduje internetove pripojenie. Pripojit?" A ci uz dam ANO alebo NIE, tak mi zrusi navigovanie a opat pozeram len na mapu bez vyznacenej trasy. V nastaveniach som samozrejme vypol vsetky moznosti A-GPS alebo ine veci, ktore by vyzadovali pristup k internetu. Aj satelit mi hned najde a ukaze aktualnu polohu. Dakujem
halus
14.03.10,13:11
Ahoj.
Chcem sa len opýtať či ti už niekto poradil. Ja mam na mojej N95 podobný problém a nech robím čo robím stále nič.
Dík za info.
TomasHC
14.03.10,19:42
Volby - Nastavenia - Pripojenie. Treba vybrat offline.
buchač
15.03.10,09:58
Zdravim. Mam mensi problem s Ovi mapami. Natiahol som si mapy pomocou Map Loaderu do svojej 5800XM. Vsetko mi v podstate funguje, ale ked si nastavim miesto kde chcem, aby ma navigacia doviedla (ci uz peso alebo autom) po chvli mi vyskoci okienko s textom: "Pristup k obchodu vyzaduje internetove pripojenie. Pripojit?" A ci uz dam ANO alebo NIE, tak mi zrusi navigovanie a opat pozeram len na mapu bez vyznacenej trasy. V nastaveniach som samozrejme vypol vsetky moznosti A-GPS alebo ine veci, ktore by vyzadovali pristup k internetu. Aj satelit mi hned najde a ukaze aktualnu polohu. Dakujem

...tak zapni ....;)....a

nedoplatíš sa ....:rolleyes:

Hentú mapu používam len ako pomôcku , ak si potrebujem niečo nájsť .
Na navigáciu používam navigáciu ....je to určite lepšia voľba ako mobil .
dalid
15.03.10,10:32
Nokia si to dobre vymyslela... Sica dala navigaciu "zadarmo", ale potrebujes aktivne datove pripojenie... Na obcasne pouzivanie - OK. V zahranici nepouzitelne, kvoli cenam v datovom roamingu :(... To uz rovno mozem pouzivat Google maps v mobilnej verzii :)
rickman
15.03.10,15:18
Ako chces aby ta navigovalo A-GPS, ked mas vsetko offline? Na vsetky navigacie s A-GPS potrebujes datovy pristup...
TomasHC
15.03.10,19:02
Ako chces aby ta navigovalo A-GPS, ked mas vsetko offline? Na vsetky navigacie s A-GPS potrebujes datovy pristup...

A-GPS je asistovane GPS - t.j. najskor uzivatela lokalizuje cez GSM siet (aproximacia podla BTS), a potom sa GPS modul dokaze rychlejsie vypocitat polohu podla GPS satelitov. Cize ak vypnes A-GPS, sposobi to iba dlhsi start zistenia polohy.