kepso
07.02.10,14:57
Je mozna takato kombinacia zivnostníka ako pravnicku osobu co ma svojho zamestnanca ,repsektive zamestnancov? respektive ktory bod zivnostenskeho zakona o tom pise .Hladal som to , len moc nenasiel . Iba v paragrafe 30 bolo troska.Tak sa pytam skusenejsich- dakujem
evina
07.02.10,14:06
Je mozna takato kombinacia zivnostníka ako pravnicku osobu co ma svojho zamestnanca ,repsektive zamestnancov? respektive ktory bod zivnostenskeho zakona o tom pise .Hladal som to , len moc nenasiel . Iba v paragrafe 30 bolo troska.Tak sa pytam skusenejsich- dakujem
Troška nie je jasné čo sa pýtaš.
Či živnostník môže zamestnávať, alebo či majiteľ s.r.o. môže byť v tejto s.r.o. zamestnaný alebo ako :....Prípady, ktoré som napísala ja - áno
kepso
07.02.10,15:16
som zivnostnik , sam ako samostna osoba-teda nerobim na nikoho. No uz nestiham vsetko naraz vybavovata tak by sa mi hodil asistent alebo osoba co bude vykonavat stanovenu pracu na jeden z vybranych pracovnych uvazkov.a tak sa pytam na moznosti - kedze na zalozenie s.r.o. este nemam dostatok penazi
mysimis
07.02.10,15:19
Ako živnostník môžeš zamestnávať, prihlásiš zamestnanca pred nástupom do SP, následne do ZP a nezabudni sa zaregistrovať na DÚ za platiteľa dane zo závislej činnosti.
Timka1
07.02.10,15:19
som zivnostnik , sam ako samostna osoba-teda nerobim na nikoho. No uz nestiham vsetko naraz vybavovata tak by sa mi hodil asistent alebo osoba co bude vykonavat stanovenu pracu na jeden z vybranych pracovnych uvazkov.a tak sa pytam na moznosti - kedze na zalozenie s.r.o. este nemam dostatok penazi


Môžeš zamestnať niekoho, avšak netreba zabudnúť sa prihlásiť do Sociálnej poisťovne - prihláška zamestnávateľa, na Daňový úrad - daň zo závislej činnosti, na zdravotnú poisťovňu - prihláška zamestnávateľa.
MatoB
07.02.10,17:48
...kedze na zalozenie s.r.o. este nemam dostatok penazi

Mozem sa ta spytat jednu otazku? Vies co stoji zalozenie srocky? celkovo mam na mysli od spisania ZL / SZ az po registraciu na DU?
Evanka
07.02.10,18:01
Mozem sa ta spytat jednu otazku? Vies co stoji zalozenie srocky? celkovo mam na mysli od spisania ZL / SZ az po registraciu na DU?
Kuk sem
http://www.provocateur.sk/zakladanie-spolocnosti
kepso
09.02.10,03:16
V case ked som si daval zivnost to bolo 200 000sk a bolo potrebne najmenej 2 osoby...Keby aj cash bol tak nemam osobu do podniku, nikomu uz neverim , lebo doposial ma kazdy "okaslal":) Sam na vlastnu past je myslim najlepsie